Ateizm Dernegi - Allah Var da Biz mi İnanmıyoruz

mtakcd mtakcd diyor ki;
CNN Türk'e konuk olan Ateizm Derneği Başkanı Tolga İnce, zorunlu din dersleri hakkında açıklamada bulundu.

CNN Türk ekranlarında Şirin Payzın'ın bugünkü konuğu Ateizm Derneği Başkanı Tolga İnce oldu. Payzın'ın son zamanlarda tartışma konusu olan zorunlu din dersleriyle ilgili sorusunu cevaplayan İnce, ilginç bir çıkış yaptı.

ALLAH VAR DA BİZ Mİ İNANMIYORUZ
Din dersleri konusunda 16 yaşına kadar muafiyet tanınması gerektiğini söyleyen İnce, okullarda okutulan din dersi kitaplarından bahsetti. "9.sınıf din dersi kitaplarında Ateizm tanımı yapılıyor. 'Allah'ı inkar edenler' olarak bahsediliyor, bizden" diyen İnce, "Yani sanki var, biz inkar ediyoruz. Açıkça ortada biz inkar ediyormuşuz gibi. Kitaplar tarafsız değil özetle" diye konuştu.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: allah din ateizm ateizm dernegi ateist müslüman islam terör cnn türk ateistler açıklıyor
131 20 Eylül 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • kıraktabuları
  kıraktabuları 20 Eylül 2014 - 02:52takdir ediyorum böyle bir derneği kurdukları için...

  Küçüklüğümden beri ezen bir toplumda büyüdüğüm için, böyle şeyleri görünce çok mutlu oluyorum.Ben nasıl dünyaya geldim, allah nasıl birisi, hristiyanlar doğuştan günahkar mı ??allahı anlamlandırma çabaları, bu konuların açtığın an kapatılması, her şeyin tabulaştırılıp merdiven altı bilgilerle kafada gerçeği arama çabası...

  Çocuklukta bir trend olarak camiye yollanma mevzularıyla gelen kuran öğrenme ve okuma seansları.Çevrenin seni buna teşvik etmesi.Anlamını bilmediğin kelimeleri ezberlemek için verdiğin uğraş.

  Doya doya yaşamak isterdim ateistliğimi, herkes bilsin isterdim, o göklere çıkarılan kavramın aslında boşluktan ibaret olduğunu, söylemek isterdim öyle bir yaratının sadece hayal dünyasının ürünü olduğunu en yakınıma; aileme, ilkokul arkadaşlarıma...

  Umarım, böyle destekleyen insanlarla, konuşmaya, tartışmaya açık insanlarla daha yaşanır bir dünya yaratacağız.

  Kolay gelsin Ateizm Derneği
  +28
 • bananela
  bananela 20 Eylül 2014 - 01:22adı üstünde: din kültürü. islam kültürü değil ki dersin ismi. aradaki farkı anlamamak için ağır müslüman olmak lazım.
  +25

Tüm Yorumlar

 • ThePsycho
  ThePsycho 03 Ekim 2014 - 02:49"ynsr" bale dersi mi? Arkadaş sen ateistleri ve ya başka inanışa sahip olanların hepsini zengin mi sanıyorsun acaba çok merak ettim.
  +1
  • kliibapz
   kliibapz 23 Eylül 2014 - 19:11din elden gidiyor korkunuzu anlamiyorum. ateistler, dinler yasaklansin demez. rahat olun. namazini kilar hayalindeki cennetine gidersin sen sikinti yapma mumin. zavallisiniz
   +3
   • viaport
    viaport 22 Eylül 2014 - 09:54din kültürü ve dinler tarihi ateistlere de lazım. ayrıca ateistler madem yaratıcı yok diyorlar din kültürü dersine neden bu kadar tepkililer? zaten yaratıcı yoksa zeki bir beyin bunu din kültürü dersini alınca görür.
    -4
    • italyanisi...
     italyanisi... 22 Eylül 2014 - 04:57yaw arkadaşlar Allahın varlığını tartışmak bile onun varlığının ispatı değilmidir :)
     -3
     • yamyamix3
      yamyamix3 22 Eylül 2014 - 00:33Bende elhamdülillah müslümanım. Ateistleri veya diğer inançları hoş göreceğiniz gibi beni de hoş göreceğinize inanıyorum. Bende ateizm derneğini destekliyorum. 47 avrupa ülkesinin sadece 5'inde zorunlu din dersi var. Yani olması gereken budur. Şöyle düşünmek gerekiyor, Almanyada yaşayan gurbetçi Türklere zorla hristiyanlık dersi verildiğini düşünün ne kadar acı bir şey. Empati yaparsak zaten sorun çözülecektir. Zaten bizim müslümanların kaybettiği bir şey yok sinirlenmeyin boş yere. Yani sen yine din dersi görmek istiyorsan göreceksin.

      Ateist arkadaşlar yalnız merak ettiğim şey madem Allah yok inanmıyorsunuz bu dünyada tesadüfen bir patlama sonucu oluştu maddeler, canlılar diyelim. Peki sevgi, merhamet, nefret, kin vs vs gibi duygularda mı o patlama ile oluştu acaba? Her varlıkta bu duygular yok bu nasıl bir tesadüftür ki oldu böyle şeyler pek mantıksız geliyor bana ama saygı duyuyorum.
      • eksiisteyenvarmi
       eksiisteyenvarmi 21 Eylül 2014 - 19:34Yokta biz mi inanıyoruz amk
       • ynsr
        ynsr 21 Eylül 2014 - 18:05müslüman bir ülkede din algisi ve öğretimi tabiki islami olacak,
        şimdi doneleri veriyorum hindistan ve din inek,
        gördüğünüz gibi akliniza hindular geldi.

        türkiyedeki din algisida bu minvalde şekillenir. ve ders kitabı o şekilde yazilir.
        ha dersinki müslüman olmayanlar girmek zorundami bu derse elbette değil. girmesinlerde arkadaş.

        birde 16 yaşından küçük çocuk benim cocuğum sana ne ben din dersi görmesini istiyorum ? benim cocuğumu nasıl yetiştireceğim seni ne alakadar ederki, ben senin cocuğunun bale dersini 16 yaşından sonra almali diyormuyum? sen istemiyorsan hristiyanim der muhafiyet alir sokmazsin cocuğunu din dersine kime ne bundan hangi okulda sen hristiyansin deyip dışlanan cocuk var ?
        -9
        • dlgbb
         dlgbb 21 Eylül 2014 - 17:01Evrende bir toz tanesi bie değilken bunca seyin yaratıcısını inkar etmek ...
         -3
         • YeahVans
          YeahVans 21 Eylül 2014 - 15:36video yu gectim. Allah iceren her yorumun eksilenmis olmasi nedir! Bu sitenin genel takipci kitlesi ateist, yahudi falan midir! Bu kisiler cok asmis, cok onde falan mi.
          Istersen beyaz peynire tap ya da sictigin bokuna ama inanc bir insani yuceltir, sayginlik kazandirir, islam dininde tartisilacak ne kadar cok sey var ise bir o kadar da inkar edilemeyecekler var. Allah Turkiynin yardimcisi olsun derim
          -5
          • mucrim
           mucrim 21 Eylül 2014 - 10:08Arkadaşlar aklınızdan geçen soruların cevapları burda, istediğinize bakın

           http://www.asringetirdigitereddutler.net/fethullah-gulen-asrin-getirdigi-tereddutler-1.html
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...