Dolandırıcılar Artık Kredi Çektiriyor

infalci infalci diyor ki;
Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, türlü yöntemlerle vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

Bursa'da emekli çiftin evine gelen iki dolandırıcı kendilerini polis olarak tanıtarak, tek başına olan evin hanımına, ev telefonu ve eşine ait kredi kartlarının internet üzerinden borçlandırıldığını söyledi. Burada emekli kocayı telefonla arayan sözde polisler, derhal bankaya gidip kredi kartının iptal edilmesi, verecekleri hesaba da bir miktar para yatırması gerektiğini belirtti.

Bunun üzerine emekli şahıs, bankaya giderek 2 bin lira çekip, verilen hesaba yatırdı. Dolandırıcılar, emekli şahsa telefonla ulaşarak, hemen 15 bin lira daha yatırması gerektiğini söyledi. Başka parası olmadığını söyleyen çifte dolandırıcılar, bankadan kredi çekebileceklerini anlattı. Dolandırıcıların yönlendirdiği bankaya giden emekli şahıs, gerekli formu doldurup kredinin onaylanmasını beklemeye başladı. Dolandırıcılar, şahıstan cep telefonunu sürekli açık tutması uyarısını da yaptı. Bankada beklerken içine bir şüphe düşen emekli şahıs, 155'i arayınca dolandırılmakta olduğunu öğrendi. Hemen bankaya gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kredi işlemini iptal ettirdi. Emekli şahıs, bu konuda daha önce polisin uyarı SMS'lerini almasına rağmen bu tuzağa düştüğünü söyledi.

DOLANDIRICI KENDİSİNİ BAŞKOMİSER OLARAK TANITTI

İlginç dolandırıcılık olayı şöyle gelişti: Bursa Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi'nde ikamet eden emekli Emin ve Şermin Bilgin'in evine gelen polis görünümlü iki kişi, kendilerinin emniyetten geldiklerini belirterek, 'Eşinizin kredi kartları ve ev telefonlarını iptal ettirmesi lazım, internet üzerinden dolandırılıyor' dedi. Ardından sahte polislerden birisi kendisini 'başkomiser' olarak tanıtarak telefonla bir peyzaj firmasında çalışan Emin Bilgin'e ulaştı. Derhal bankaya giderek verilen hesap numarasına 2 bin lira yatırması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine bankanın yolunu tutan Bilgin, 2 bin lirayı Hizbul G. adına yatırdı. Sahte polislerin bu kez '15 bin lira da kredi çekmen lazım' demesi üzerine başka bir banka şubesine giden Emin Bilgin, kredi müracaatında bulundu. Kredinin öğleden sonra çıkacağını sahte polislere bildiren Bilgin, "Çok acil lazım" cevabı alınca bu kez banka görevlilerinden ricada bulundu. Görevlilerin '15 dakika içerisinde onaylanır' açıklaması üzerine bankada beklemeye başladı.

POLİSİN SMS'LERİNİ HATIRLAYIP ŞÜPHELENDİ

Daha önceden de cep telefonuna polisin bu konularla ilgili gönderdiği SMS'leri hatırlayan Bilgin, şüphelenerek, 155 Polis imdat Hattı'nı arayıp yaşadıklarını anlattı. Kısa sürede olay yerine gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipler Amirliği ekipleri, Bilgin'in kredi müracaatını iptal ettirdi.

Vatandaşların kendisi gibi tuzağa düşmemesi isteyen Emin Bilgin banka önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu. İki çocuk babası olduğunu dile getiren Bilgin yaşadıklarını şöyle özetledi: "Tek söyleyeceğim şey; vatandaşlarımız benim gibi mağdur olmasın, telefonla gelen çağrılar üzerine emniyeti aramadan hiçbir işleme girişmesin. Evime memur arkadaşlar gelmiş. Kendisini 'Başkomiser Ömer' diye tanıtarak eşimin yanından beni aradılar. Ev telefonum ve kredi kartlarımın internet üzerinden borçlandırıldığını söylediler. Derhal bankaya gidip kredi kartımın iptal edilmesi için yönlendirildim. En yakın Hürriyet Mahallesi'ndeki bankalar olduğu için kredi kartımla iki bin lira çekip karşı tarafa havale yaptım. Sonra, kredi çekmem için başka bir bankaya yönlendirildim. 15 bin TL kredi çekmek için gerekli forumu doldurdum. Sürekli 'telefonu kapatma' diye ikazda bulunuyorlardı. Kredinin öğleden sonra çıkacağını söylediğimde acil ihtiyaç olduğunu ilettiler. Görevlilerden rica edince işlemler hızlandı. Bu sırada kendime geldim ve 155'i aradım. Evime ekibin geldiğini, haberleri olup olmadığını sorduğumda, dolandırıldığımı söylediler. Ekipler hemen bankaya ve eve gitti. Dolandırıcılar sürekli 'Başsavcılık seni ve telefonlarla birlikte bekliyor' diye tehdit ediyorlardı. Ellerinde arama kararı olduğunu söylediler. Polisle irtibata geçmeyeyim diye telefonumu sürekli meşgul tutuyorlardı. Polisler, beni kurtardı."
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Dolandırıcı Kamu Görevlisi Kredi Bursa
3 10 Ekim 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • vincemasuka
  vincemasuka 10 Ekim 2014 - 10:37Kendime geldim diyor amk :D Ulan ne oldu da kendine geldin ayıktın durumu, reset mi attın, güncelleme mi geldi noldu o anda? :D sikeyim olmayan aklını :D
  +8
 • modigant
  modigant 10 Ekim 2014 - 13:03dayı dişi kaptırmışın haberin yok. kredinin yanında dişi de çekmişler
  +5

Tüm Yorumlar

 • spizelt
  spizelt 12 Ekim 2014 - 04:16macır la bu adam. beynini sikim dayı. Macır dediğin cimri olur lan
  • tabuyoksunu
   tabuyoksunu 11 Ekim 2014 - 19:01ben becerebilsem ben de yaparım böyle dolandırıcılık, amk bizde mis gibi ürn var milleti almaya ikna edemiyoruz adamlar milleti lafla dolandırıyor üstüne bir de kredi çektiriyorlar. şapka çıkarıyorum yemin ederim
   • abad
    abad 10 Ekim 2014 - 23:21o sondaki polis memurunun konuşmasına kadar abi heyecanı dorukta tutuyordu ama ,orada memur sıçtı
    • kemalkılıcdaroglu
     kemalkılıcdaroglu 10 Ekim 2014 - 19:50Bundan bir kaç yıl önce Kırıkkale'de polisin birini, sizin telefondan albayı rahatsız ediyorlar diye soydular.Dayı da son anda da olsa gözünü açmış, tebrik ederim.
     -1
     • jeanrenoo
      jeanrenoo 10 Ekim 2014 - 17:27anasını sikeyim boşa uyarıyorlar milleti. Okadar yaşanmış olaylara rağmen hala aynı haberler.
      +2
      • cemallettin
       cemallettin 10 Ekim 2014 - 16:41bana kredi vermiyorlar, sorun yok :)
       +4
       • westxx
        westxx 10 Ekim 2014 - 14:52aynısını babama yapsalar donu hariç herseyi ortaya koyar...
        +3
        • Sinematograf
         Sinematograf 10 Ekim 2014 - 14:25dolandırıcılık masası virali
         +1
         • grknats
          grknats 10 Ekim 2014 - 13:51kimse senin gibi magdur degil amk 2014 deyiz daha bunlara inanan var mi? sen inanma ilk sen
          • modigant
           modigant 10 Ekim 2014 - 13:03dayı dişi kaptırmışın haberin yok. kredinin yanında dişi de çekmişler
           +5
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...