Açıkça Açıkla - Doğal Seçilim Nedir?

gocagafali gocagafali diyor ki;
"Açıkça Açıkla" serisinin bu videosunda ekibimizden Umut Efe, bizlere Doğal Seçilim'in nasıl meydana geldiğini ve evrime neden olduğunu anlatan bir videoyu seslendiriyor. Doğal Seçilim'i sürekli olarak duyuyorsanız; ancak tam olarak nasıl çalıştığını ve evrimle ilişkisini bilmiyorsanız, bu video size oldukça fayda sağlayacaktır.

İyi seyirler.

Seslendiren: Umut Efe (Evrim Ağacı)

Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı)
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: evrim ağacı açıkça açıkla doğal seçilim evrim
22 18 Kasım 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • amiip
  amiip 18 Kasım 2014 - 14:07Güzel paylaşım. emeği geçen herkese teşekkürler
  +14
 • tengrinotengoku
  tengrinotengoku 18 Kasım 2014 - 15:19Türkiye'de bolca ilkel primat bulmak mümkün.
  +11

Tüm Yorumlar

 • iplik
  iplik 24 Kasım 2014 - 14:39canlıların yaşadığı yere göre özelliklerinin değişmesi mutasyon değil miydi ya? yani kaplumbağa başka adada yine kaplumbağa.başka bi canlı türüne dönmemiş ki:/ hem ne kadar uzun bi değişim sürecinden bahsediliyor nasıl ispatlanabilir ki bu teorinin doğruluğu? evrim teorisine bu yüzden hiç bilimsel bakamıyorum ama inanan inanır karışılmaz:)
  -1
  • sucuksuzyumurta
   sucuksuzyumurta 20 Kasım 2014 - 22:54seviyorum bu Evrim Agaci'ni. elinize saglik gencler, sayenizde cok sey ogreniyoruz.
   • mahmutta
    mahmutta 19 Kasım 2014 - 10:29Bu ülkede dünyanın yuvarlak olduğuna bile inanmayanlar var. Evrim gerçeğini idrak edecek zeka ortalamamız olmadığını anlamak için yorumlara bakmak yeterli.
    +4
    • cosgun.burak
     cosgun.burak 18 Kasım 2014 - 23:33mezunu degilim ama odtu bu ulkeye fazla arkadas. gercekten fazla
     +5
     • emirtimur
      emirtimur 18 Kasım 2014 - 23:23Evrim inanmak veya inanmamak meselesi değil. İnanç sistemi mi ki bu? Hala anlayamadılar şunu. Evrim doğal bir gerçeklik. İster kabul et ister etme. Zaten gerçekleşiyor. Uzun uzadıya uğraşmayın. Tek taraflı bakmakla olmaz bu iş. Bırakın öyle devam etsinler.

      Tartışmaya gerek yok.

      http://onedio.com/haber/evrim-teorisiyle-ilgili-14-yanlis-bilgi-386330
      +3
      • olsa artık
       olsa artık 18 Kasım 2014 - 21:07müslüman arkadaşlar evrim incille çelişiyor ama kuranın öyle bir iddiası yok. katolik kilisesinin ezberlerini sakız etmişsiniz yapmayın.
       -2
       • kalimeras
        kalimeras 18 Kasım 2014 - 17:29evrenin her yerinde bir sebep sonuc iliskisi var ise
        var olan turlerin kendini adapte etmesinde neden olmasın.
        +1
        • tirbuson
         tirbuson 18 Kasım 2014 - 16:28ben size buna neden inanmayacağınızı söyleyeyim öncelikle düşünün ki canlılar birbirine genotip(genetik kod) be fenotip(dış görünüş) olarak birbirine benzemektedir. mutasyon oğul döle aktarılıp devam ettirilenediği içinakla en yatkın 2. yol doğal seleksiyon yani mutasyonla oluşan güçlü fenotipin ayakta kalarak gen aktarımını devam ettirmesi gelir. burada 2 tip sıkıntı belirir 1- ilk canlı oluşumu bu teori ile açıklanamaz heterogenez hipotezi kullanılır ama buna inanmanız bir yığın lego parçasının araba modeli oluşturacağına inanmanızdan daha saçmadır 2- doğruluğu kanıtlanamayacak kadar uzun jeolojik zamanlarda oluşan durumlardır . ne yazık ki ülkemizde insanlar bir kaç bilimsel sözcüğe kandığından ve düşünmeye üşendiklerinden bu tür insanlara inanıyorlar bilimadamları ise açıklayamadıkları durum olmasından hoşlanmadıklarından ockham ın ustrası yöntemini kullanıyorlar. eğer bir proje geliştirseydim ne işe yarayacak bilmiyorum ama bu teori bu konuda temel aldığım bir düşünce olurdu fakat inanmak konusuna gelince doğa bizi her zaman şaşırtmış hiç beklemediğimiz şekilde davranmıştır elimdeki en akla yatkın yol doğru diyemem kusura bakmayın
         -4
         • xeniusian
          xeniusian 18 Kasım 2014 - 16:24yaradılış dogmasında daha mantıklı. Oyum doğal seleksiyona.
          +3
          • MelankolicA
           MelankolicA 18 Kasım 2014 - 16:21Peki neden sadece dünya? Yani bu siktiğimin evrimi neden sadece dünyada var da başka gezegende yok. Uzaylılar gelip götünüzü sikince inanabilirim bu evrime.
           -15
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...