AKINOID - AKINCI 3 (Yerli insansı Robot)

şişmanrambo şişmanrambo diyor ki;
Türk Bilişim şirketi AKINSOFT tarafından üretilen ve geliştirilen, Akıncı ailesinin 3. bireyi "Akınoid" insansı robot çok yakında sizlerle... 0 yerli Türk yapımı insansı robot Akınoid'i bekleyin,

Daha önceki versiyonları burada mevcut,

versiyon 1

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/113731/akinsoftun-ilk-robotu-akinci-1

versiyon 2

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/113580/akinci-2-ilk-yerli-insansi-robot

Kısacası gidişat içler acısı,
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: akıncı akıncı robot akınoid akınoid robot
32 27 Aralık 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • panteray
  panteray 27 Aralık 2014 - 18:05beyler destek verin. Boktan olmuşsa, dandik olmuşsa eleştirinizi yapın ama destek verin arkadaşlar. Bu tarz şeyler ha deyince olmuyor. Kıyaslamanızı yıllarca bütçesinden milyar dolarlar ayıran ülkelere göre yapmayın amk. Şu tüketici ergen sendromundan kurtulsun artık millet. Bir noktadan başlar, kötü olur destek verirseniz daha iyisini yapmaya çalışır, hırs yapar. Elimizde avucumuzda şu aptal triplerimiz yüzünden hiçbirşey kalmadı. Bu işler tüm dünyada tek seferde olmuyor belki yıllar sürüyor fakat motive şart. Bunu sadece bu video için değil genel anlamda söylüyorum.

  Teknoloji alanında italyanlarla, polonyalılarla ve portekizlilerle çalıştım. İnanın onlar bizden daha iyi değiller, teknik anlamda dertleri ve sıkıntıları da aşağı yukarı aynı. Bazı sektörler henüz oralarda da oturmamış halde. Fakat bu ülkedeki kadar kendi emeğini itin götüne sokan başka millet görmedim.
  +16
 • eskimooo var
  eskimooo var 27 Aralık 2014 - 17:46amk bu akınsoft internet cafelere 1 liralık masa açtırma programı üretmiyor muydu? robot ne alaka lan..
  +11

Tüm Yorumlar

 • kmgzz
  kmgzz 25 Ekim 2016 - 12:30robot üretip ufoyla ısınmak
  • tabuyoksunu
   tabuyoksunu 30 Aralık 2014 - 17:22robotlar niye şekil olarak insana benzetilmeye çalışılıyor ben bir türlü anlamadım
   • 100de100kayip
    100de100kayip 29 Aralık 2014 - 17:01Yanında da ufo var aynı memleketten hemşolar.
    • serseriyimm
     serseriyimm 29 Aralık 2014 - 14:31Arkadaslar kendim alanla baya alakadar ve de egitimli bir insanim. Konyadaki Akinsoftu da az bucuk biliyorum, kötülemek icin söylemiyorum keske olsa ama OLMAAAAAAZ OLMAZ. Akinsoft internet kafeci kafasiyla yada Konyali esnaf kafasiyla bu isi yapamaz, önce KALIFIYELI mühendisleri ise yerlestirmeyi ögrenecek.
     • kamdavulu
      kamdavulu 29 Aralık 2014 - 11:48Akınoid Asimoyu ziker
      +3
      • insansirobot
       insansirobot 29 Aralık 2014 - 00:19Dayanamadım hesabı yeniledim.
       +6
       • kaplumbağa efendi
        kaplumbağa efendi 28 Aralık 2014 - 21:21Kalpten destek veriyorum ama beynim hala boktan olmuş diyor. Neden mi, hareketlerinde değişkenlik yada karar verme göremiyoruz. Bu konuda yorum yapmak için kod yazmaya gerek yok. Hareketleri etrafta onlarca makinenin yaptığı standart hidrolik yada pinömatik hareketler gibi görünüyor. Önündaki tahtayı 10 cm kaydırsınlar robot aynı köşeye tekrar koysun, yada iki tane küpten söylenen renktekini koysun ozaman olmuş denir. ilk prototip hepsinde güzel konuşup yorum yapıyordu. Havada sinek takalama hareketi de olayın bir kaç satır kodla yazılmış, artık sanayide torna ustalarının bile CNC tezgahlarına yaptırabildiği doğrusal kodlardan ibaret. Özgüveni ve saygıyı da abartmanın anlamı yok şimdi. Bi de hala kötürüm amk...
        +1
        • panteray
         panteray 28 Aralık 2014 - 20:09@Çorabın teki aynı şeyden bahsediyorum. Senin kıyaslama yaptığın markette satılan bir ürün. Videodaki ise henüz geliştirme aşamasında bir prototip. Aşağıda da bundan bahsettim. Peki şuan gösterdikleri aşamada ne durumdalar? Bence yolun çok başındalar ve şuanki halini çok daha fazla geliştirmeliler. Hele boston dynamics robotlarıyla karşılaştırma yaparsak tabiki çok daha gerilerde bunun ben de farkındayım. Polyannacılık oynayalım demiyorum, sadece bu ülkede bu ve benzer projelerde gözlemlediğim genel tepkileri çok acımasız buluyorum. Özellikle son zamanlarda bunun dayanak noktası da "biz türkler bi bok yapamayız" yargısıyla başlıyor. Bu tutum "biz türkler her konuda lideriz, çok zekiyiz, şöyle iyiyiz, böyle iyiyiz" övgüleri kadar komik bir boyutta.

         Tamamen tüketime dayalı ve tükettiklerinin fanı olmuş yeni nesil yaratılmış ve bu nesil ilk fırsatta ailesinin parasıyla aldığı büyük ithal ürünlerle, bu ülkede birşeyler yapmak için çabalayan insanların emeklerini yerin dibine sokmaya, yok etmeye programlanmış. Eskiden bu boyutta değildi şuan korkunç vaziyette. Üniversiteye girip atıyorum b. mühendisliği okuduktan sonra soluğu server odalarında, e-ticaret portal şirketlerinde alınca da ağlamaya başlıyorlar niye bizde böyle iş sahaları yok diye. Alın size kısır döngü.
         • Çorabın teki
          Çorabın teki 28 Aralık 2014 - 16:51panteray. sana katılıyorum. kesinlikle desteklenmeli moral verilmeli ama benim dikkat cektigim konu başka. amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok. biz daha ötesine odaklanmaliyiz. yani bunun daha iyisi yurtdisinda perakende de satiliyorsa gider alirim. eksiklerimi daha hizli cozerim. farklı bakış acilarini görmüş olurum. kendi tecrubelerimle harmanlayip ondanda öte bir ürün cikartirim. bu calmak değildir. her tasarim birseylerden esinlemistir. bunu unutmayin. dama oynayip, geyik yapan robot yerine hizli ve akıcı hareket kabiliyeti uzerine çalışırım.
          +1
          • ucanelma
           ucanelma 28 Aralık 2014 - 13:45Arkadaş dalga geçmiyoruz, geçmiyoruz da iyi de olmamış şimdi iyi olmayan şeye iyi mi diyecez...
           +1
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...