İyi Tv HBB - HBB İyi Tv

32.948 izlenme - 21 Ocak 2010
whyhionewhy whyhionewhy diyor ki;
Eski Tv kanallarından Teleon'u ve Kanal 6'yı hepimiz biliriz ama HBB'yi ben inanın hayal meyal hatırlıyorum. Hatta paylaştığım bu videoyu da size nostalji yaşatayım diye zar zor buldum. HBB(Has Bilgi Birikim),İstanbul merkezli bir Türk televizyon istasyonuydu.Kadir Has ve ailesine ait şirketler tarafından kurulmuştu.Türkçe kelimelerin kısaltması olmasına rağmen "eyç, bi, bi" diye okunurdu.Özel televizyon yayıncılığının ilk döneminde yayın yapan bu kanal,hala frekansını korumasına rağmen düzenli yayın yapmamaktadır.Levent'te bulunan binasının yıkılması için çalışma yapılıyor.Eskiden en iyi kanallardan biriydi.Bize hint filmlerini sevdirmişti.Alvin,Genç Yarışçılar,Robocop gibi unutulmaz çizgi filmlerin gösterimini yapmıştır.Özellikle sabahları yayınlanan 'Bodies in Motion with Gilad' adlı aerobik programı ise hiç unutulmamıştır.Yanına aldığı güzel bayanlar ve yaşlı amca ile gayet neşeli diyaloglara sahip bir aerobik programı yapardı,yaptırırdı.Fakat HBB kendini geliştiremedi.HBB'nin müzik arşivleri de önemsenmeyecek gibi değildir.Ayrıca 90'lı yılların başında yasaklı film Geceyarısı Ekspresi'ni gösterek ve TRT dizisi Yorgun Savaşçı'yı yeniden çekerek atılımlar da yapmıştır.Ayrıca,'Amerikan In Living Color' dizisini de yayınlamıştır.Ekranın sağ köşesinda saat bilgisi ve istanbul'un hava durumu bilgisini veren kutucukla HBB zaman ve hava durumu konusunda izleyiciyi bilgilendirmiş şimdiki televizyon kanallarının sanal reklam uygulamasından daha da yararlı bir düşünceye imza atmıştır..
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: iyi tv hbb 9090lar jenerik televizyon
35
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • kemter
  kemter 21 Ocak 2010 - 16:10Bir gün bu kanalda 3-4 tane adam konuşurken görüntü donmuştu. Yaklaşık 1 hafta kadar o donuk görüntüyü ve ağzından laf ha çıktı ha çıkacak donuk adamı izlemiştik.
  +34
 • zurnik
  zurnik 22 Ocak 2010 - 10:52Bu kanal 90'lı yılların başında uzunca bir süre test yayını yapmıştır. İlk test yayınında sol üst köşede HBB sağ üst köşesinde stereo, sol alt köşede HAS TV, sağ alt köşede Test yayını yazıları eşliğinde fotoğraflar dönerdi.. Sonra ikinci faz test yayınında böyle turuncu janjanlı bir logosu yoktu, sade bir şekilde sol üst köşede beyaz HBB sağ üst köşede ise stereo yazardı. Test yayınında yabancı müzik yayınlarken ara sıra yaklaşık 8 dakika süren kanal tanıtımı çıkardı. HBB'nin Türkiye'nin ilk STEREO yayın yapan kanalı olduğu uzunca vurgulanır ve Amerikan futbolunu Türkiye'de yayınlatacağını açık ederdi. Hatta ilk yayına geçtiğinde Amerikan futbolunun kurallarını anlatan belgesel tarzı kendi yapımı programı hep tekrarlardı. Oyuncunun topla kale çizgisinden geçtiğin 6 puan kazandığını ve bu durumun "touch down" olduğunu o programlardan öğrenmiştim. :)
  HBB her ne kadar logosunu bir ara turuncu janjanlı yapıp yeni yayın dönemine geçtiğinde kendini "iyi tv" diye tanıtsa, neticede kötü bir televizyondu.. Benim hatırladığım çizgi filmlerinin sıkı olduğudur.. Alvin ve sincaplar ve Robocop ilk aklıma gelenler..

  Bir de bu HBB; İstanbul Çamlıca vericisinden yaptığı yayının 20 günden fazla yayının donmasıyla ünlüdür. Kezban adlı bir kadının programı sırasında yayın donmuş ve 20 günden daha fazla öyle kalmıştır. Kanal logosu ve sol alt köşede istanbul'un sıcaklığı yanında Türkiye saati.. Görüntü düzeldi mi sık sık açar bakardım hatta gazeteye çıktığını hatırlıyorum vatandaşlar şikayet etmişler "sinir oluyoruz bu donan görüntüye" diye.. Belki de meraktan o donmuş görüntü kanalın hiçbir zaman almadığı rating'i almıştır..

  Velhasılı kelam; Kadir HAS Beyin sanırım en kötü yatırımıydı.. Ama güzel nostalji oldu Türkiye'nin ilk stereo televizyonu. Bizim ev stereo televizyona kavuştuğunda HBB gitmişti oysa.. :)
  +16

Tüm Yorumlar

 • serialno
  serialno 04 Kasım 2015 - 17:092:11 de çıkan play'e basma kayan ses gerçek bir nostalji. Kasetlerde de vardı. ''Jjjelipte halimi gördün mü, görüpte hatırmı sordun mujjhp.''
  • nurettinballises
   nurettinballises 04 Kasım 2015 - 16:42Cybernet(https://en.wikipedia.org/wiki/Cybernet) isimli Oyun tanıtım yayımını cumartesi günleri kaçırmazdım.
   -1
   • eyvallahbirader
    eyvallahbirader 04 Kasım 2015 - 15:27hebebimi veriyorum tv
    • memocqn
     memocqn 04 Kasım 2015 - 14:43Mustafa Keser abimizin "Alooo ne koyyim" repliğinin dibine vurduğu kanaldır. O zamanlar izlerdik.
     +3
     • ay446540574
      ay446540574 17 Kasım 2014 - 07:58Eyçbibi tv diye okunurdu sanırım haşbibi de olur. Donup kaldığında bile tvde kanal sıralamasında bir kanalın daha varlığı bile yettiği zamanlardı. Şaşırıyorum bu kanalı bi ben biliyorum bi de kanal calisanlari sanıyordum.
      • hophop
       hophop 21 Ağustos 2013 - 20:57Lan inanamıyorum ya, şunu da bulduysam internette her şeyi bulabilirim demektir.
       +1
       • theone127
        theone127 25 Temmuz 2013 - 23:24o zamanların ilk stereo kanalıydı :( yazık oldu
        • Düşler_Sokağı
         Düşler_Sokağı 22 Nisan 2013 - 14:11Eskiler;acısıyla,tatlısıyla.Günümüzle kıyaslanmayacak kadar mutluluk vericiydi.
         +1
         • intro55
          intro55 09 Eylül 2012 - 19:5790'ların başındaydı, logosunu bile hatırlıyoum vay amk
          +4
          • kreator03
           kreator03 30 Ağustos 2012 - 15:45esra ceyhanıda bunlar musallat etmişti milletin başına
           +7
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...