Charlie Hebdo'nun Türkçesi Yayınlandı - Cumhuriyet Gazetesi

hayalalem hayalalem diyor ki;
Geçen hafta hedef olduğu kanlı saldırı sonrası Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun 16 sayfalık özel sayısından 4 sayfa Cumhuriyet Gazetesi tarafından Türkçe yayınlandı.

Gazetenin editörü Mustafa Kemal Erdemol bu yayınla Türk halkının daha toleranslı olmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi: "Bir İslam algısı var. Bu İslam algısının değişmesine Cumhuriyet bu çabasıyla bir parça katkı da sağlamış oluyor aslında. Yani o sonuçları nedenleri ne olursa olsun, herhangi bir neden zaten b…
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Charlie Hebdo hakaret saygısızlık özgürlük din saygı müslüman
18 15 Ocak 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Kader.YAZILMIŞ
  Kader.YAZILMIŞ 15 Ocak 2015 - 15:42Biri bana ''müslüman ülke'' değimini açıklasın, müslüman ülke mi olur lan. Ülke olm bu ülke, at değil ülke...
  +23
 • viptifo
  viptifo 15 Ocak 2015 - 16:01Eksilemek isteyen varsa eksilesin ama, bu ülke müslüman bir ülke değildir. Halkının çoğunluğunun müslüman olması, cumhurbaşkanının veya başbakanın müslüman olması devleti müslüman kılmaz.Her ne kadar köklerinden kopsa da Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Dini yoktur.
  +20

Tüm Yorumlar

 • remaker
  remaker 16 Ocak 2015 - 13:45tüm dünyada 6 dilde yayınlanan özel bir sayının 4 sayfasına gazetede yer verdi diye cumhuriyet gazetesini dinsiz ilan etmek ona paçavra demek filan ancak ve ancak orospu evlatlarının yapacağı şeylerdir. yapmayın böyle amına kodumun partilileri.
  -1
  • zenginlik bile parayla
   zenginlik bile parayla 16 Ocak 2015 - 12:30açıklama ile video aynı gidiyordu "toleranslı" da video takılınca okumayı bıraktım.
   • saksa
    saksa 16 Ocak 2015 - 08:40ben anlamıyorum amk ülkenin dini mi olurmuş.
    • kamilkaleci
     kamilkaleci 16 Ocak 2015 - 04:19Basın özgürlüğü artık arkasında saklanılacak içi boşaltılmış bir ifade haline geldi. Düşünce özgürlüğü derseniz anlarım. İnanç özgürlüğünü anlarım. Ateist olma hakkına da sahipsin, Muhammed'in peygamber olmadığına inanmaya da. Yalnız sen bu düşünceleri sadece ve sadece provokasyon amacıyla kullanırsan özgürlük lafların seni kurtarmaz. Burada infazdan değil karikatürden bahsediyorum. Bu insanların öldürülmesini kesinlikle ama kesinlikle onaylamıyorum. Sadece bu meşhur sözü hatırlatmak istiyorum:
     Etme eşekle muhabbet, küstürürsün
     Silme cam kırığıyla .ötünü, kestirirsin
     +2
     • bossman41
      bossman41 16 Ocak 2015 - 02:56bence bu hareketle iticiliğin sınırlarını zorlamıştır Cumhuriyet Gazetesi. düşünce özgürlüğünü sonuna kadar savunurum, ama derginin yaptığı bu değil, hakaret. sadece müslümanlar için de değil, ki zaten müslüman da değilim, aynı şeyler hristiyanlık için de yapılmış aynı dergi tarafından.
      gel gelelim hakaret bile olması, hiç kimsenin öldürülmesine, katledilmesine bahane değildir.
      ne çıkıp "ben charlie'yim" denebilir, ne de katliamı yapanlara destek çıkılabilir. iki ucu boklu değnek.
      • dictummeumpactum
       dictummeumpactum 16 Ocak 2015 - 02:42Özgürlük farklıların özgürlüğü ile ölçülür.. Saygı ile önümü ilikliyorum karşında abim...
       +1
       • debronee
        debronee 16 Ocak 2015 - 01:50olm isinize ne gelirse onu onayliosunuz bu ulkenin yuzde
        • benmiyokben
         benmiyokben 16 Ocak 2015 - 00:09Malum dergi Atatürk'ü,Hz.Peygamber'i çizdikleri gibi pornocu biçimde çizseydi bu Cumhuriyet paçavrası aynı karikatürleri yayınlar,Zaman da ona destek verir miydi?
         Ya da Akit öyle bir karikatürü ifade özgürlüğü diye yayınlasa kemalistler "hepimiz çarliyiz" derler miydi?
         +4
         • glockk
          glockk 16 Ocak 2015 - 00:03o değil de, bu fransızlar, 35 senedir onbinlerce kişiyi katleden pkklı teröristlere; ''Les combattants de la liberté'' (özgürlük savaşçıları) diyorlar.. Şimdi bakalım dergiyi bombalayan araplara ne isim takacaklar?
          +3
          • heytony
           heytony 15 Ocak 2015 - 23:52Aynı şeyleri Atatürk için yapabilirmiydi cumhuriyet? NAH yapardı. Özgürlük falan saçmalamyın.Misal Atatürkü diktatör gösteren bir karikatür için ne derdiniz peki? Ginemi özgürlük olurdu?
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...