Ben Berkin Elvan - Katilim Nerede?

beynelmilel beynelmilel diyor ki;
Sanat Meclisi, Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü için "Hayatı durdurun" çağrısı yaptı.

Tarık Akan, Zuhal Olcay, Cahit Berkay, Şevval Sam ve Levent Üzümcü gibi çok sayıda sanatçının destek verdiği eylem için bir video hazırlandı. Sanatçıların, "Ben Berkin Elvan" diye seslendiği videoda, 11 Mart için "hayatı durdurma" eylemine çağrı yapıldı.

Gezi Parkı protestolarına 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede, Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra 11 Mart 2014’de yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın 1’inci ölüm yıldönümü nedeniyle Sanat Meclisi "Hayatı durdurun" eylemi organize etti.

İşte Sanat Meclisi'nin Berkin Elvan için hazırladığı o video:
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: berkin elvan sanat meclisi hayatı durdurun Tarık Akan Zuhal Olcay Cahit Berkay Şevval Sam Levent Üzümcü
38 07 Mart 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ozgurcelen
  ozgurcelen 07 Mart 2015 - 23:30Fıratı tanırmısınız ? peki iett otobüsünde yanan serabı tanırmısınız ? berkin in akrabalarının öldürdüğü burak ? aynı ideooljiye sahip teröristlerin 5. kattan attığı yasin ? sizin ideolojinizden yanlız sizden olanı korur kollar insan yerine koyar. gezi gezi diye teröristlerle kol kola yürüyüp sakın insanlıktan bahsetmeyin. sizin insanlığınız sizin ideolojinize bağlı kişilere sadece. ülkenin sizisi sevmeyen tarafı sizin sayenizde gerçekleri görüyor. teşekkürler.
  +13
 • sikicitr
  sikicitr 07 Mart 2015 - 20:3415 yaşında ölen çocuğun arkasından konuşabiliyorsunuz en adi şerefsizsiniz.
  +9

Tüm Yorumlar

 • ozgurcelen
  ozgurcelen 10 Mart 2015 - 01:01dağdaki teröristi şehre indireceğine, bu görüntüdeki teröristleri dağa çıkarmak lazım.
  -1
  • takyanos2
   takyanos2 09 Mart 2015 - 14:00eşşek kadar adamlarla öldürülen çocukları bir tutan gerizekalılar var.ulan biri 14 yaşında polis tarafından öldürüldü diğeri 22 yaşında girdiği kavgada öldü...sizin beyninizi...
   +4
   • haciragipdayi
    haciragipdayi 09 Mart 2015 - 04:16ulan ekmek mekmek diyolar bir de ya sikecegim
    -1
    • Escapee
     Escapee 09 Mart 2015 - 02:16kck tutuklularının serbest bırakılması için halay çeken berkin bu değil mi? ekmek almaya çıkmıştır belki.
     -1
     • ay1837795923
      ay1837795923 09 Mart 2015 - 01:29Beyler berkine mi yoksa fırata mı daha çok üzüldüğümün testini nerde yaptırabilirim?
      +3
      • lastleftist
       lastleftist 09 Mart 2015 - 00:14site faşist dolmuş. 14 yaşındaki çocuğun ölümüyle yazılanlara bakın. satırla okul basan zihniyet bu.
       +3
       • fiskiye
        fiskiye 08 Mart 2015 - 22:48bu site bu kış bayağı faşist yaptı :/
        +3
        • ay2746900759
         ay2746900759 08 Mart 2015 - 22:46gezide şehit katilleriyle birlikte yürürken yada fırat şehit edildiğinde hiç sesiniz çıkmıyordu neden? haa şimdi hatırladım onlar vatanı savunmak isterken öldürüldüler değilmi ama berkin elvan eylemde polise sapanla taş atarken sözde devrim girişimine destek verirken öldü değilmi onlarca şehit verirken sesiniz neden bu kadar çıkmıyordu bi söylesenize
         -1
         • axict
          axict 08 Mart 2015 - 22:43işşallah sizinde çocuklarınız ölür. kaşarın dölleri fırat çaıroğlundan bahsediyolar aq
          • servet düşmanı
           servet düşmanı 08 Mart 2015 - 22:10Hala mit mi diyorum ? Buyurun Serap Eser'in ağabeyi Selçuk Eser'in açıklaması

           "Biz sadece şunu biliyorduk. Terör örgütü var. 50 bin kişiyi öldürmüş. Bir tanesi benim kardeşim. Ama şimdi çıkıyor devletin en üstünden bir adam diyor ki 'O iş aslında öyle değildi. Serap'ı devlet öldürdü' diyor. Ne kadar acı bir şey. Biz kime ne diyeceğiz, kimden hesap soracağız? Kime neyin hesabını soracağız? Benim suç duyurusunda bulunabilmem için elimde bir şey olması lazım. Varsa elinde bir şey versin bize. Ben kardeşimin katilini arıyorum. Kim yaptıysa cezasını çeksin. İster MİT olsun ister PKK olsun. Biz aile olarak bu işin içerisinde kim varsa yargı önüne çıksın ve ceza alsın istiyoruz. Kimin yaptığı inanın zerre kadar umurumda değil. Tek gerçeğim var: Serap gitti ve geri gelmeyecek."

           Gelelim Yasin Börü mevzusuna, Yasin Börü hizbullah örgütünden bir genç ve bir çocuk ve aynı zamanda "kürt" elbette ben sizin gibi mevzuyu etnik kimlik üzerinden değerlendirecek değilim 16 yaşında bir çocuk öldürüldü,hizbullah üyesi veya pkk üyesi olması veya kürt olması beni ilgilendirmez 16 yaşında bir çocuk öldürülüyorsa bunun sorumluları yargılanmalı. Bir örgüte üye diye bir insanın ölümünü meşrulaştıracak zihniyet ve tıynete sahip değilim. Hizbullah - YDG-H(Pkk gençlik yapılanması) çatışmasında öldürüldü. Sorumluları ydg-hliler ve yakalandılar,hakim huzuruna çıkarıldılar. Yani Katilleri belli ve yargılanıyor.

           http://www.sabah.com.tr/gundem/2014/12/03/yasin-borunun-katilleri-yakalandi

           buyrun buda haberi. Bakın bir cinayet işleniyor,katilleri yakalanıyor,yargılanıyor.

           Peki Berkin Elvan'ın katilleri ? Evet bildiniz yargılanmadılar hatta üstüne ailesini diktatör yuhalattı. Mevzu da burada hükümetin görevlendirdiği polis,evine ekmek götüren çocuğu öldürüyor ve elini kolunu sallayarak dolaşıyor,diktatör bir çocuğun annesini yuhalatıyor.

           İşte Berkin Elvan sıkıntısı burada başlıyor,Berkin Elvan olayının tam göbeği burası, bir çocuğun katili yargılanmadığı zaman,aranmadığı zaman orada sorun başlar. Bakın Yasin Börü'nün katilleri yargılanıyor,hapis cezası alacaklar diğer taraftan Serap Eser'in katili bir istihbarat ajanı oda yargılanmıyor diğer taraftan Berkin Elvan'ın ölümü onursuzlaştırılıyor. Birde kürt ilan etmişler ötekileştirecekler ya ırkçılık düşüncelerine temel bulacaklar ya halbuki Berkin Elvan "Türk" üstüne pkk ile de alakası yok.

           Hiç öyle lamı cimi yok kimin sahtekar olduğunu alenen görüyoruz.Sahtekarlığın alemi yok.Siz diktatörün yaptığı katliamlar iyi diyenlerdensiniz. Biz ise tüm katliamları lanetleyenler. Aramızda hakikaten uçurum var görüyorum.

           Yasin Börü'yü ben öldürmedim,öldüreni asla savunmam,bu cinayeti işleyenlerin hapse girmesi de iyidir.Aynı şekilde Serap Eser'i ben öldürmedim,hayatımda kalp kırmamış bir adam olarak bir kızı yakacağımı hiç düşünmedim bunu yapan ister pkklı ister istihbarat ajanı olsun yargılanmalı.

           Ama sizin gibi iki yüzlü hiç olmadım,katliamları savunan tarafta hiç yer almadım,asla da yer almayacağımı biliyorum. Siz katilleri savunmaya siz öldürenleri suçlu göstermeye lütfen devam edin. İktidara sırtımı dayayacak kadar küçülmedim,bu ülkenin kurucusu da iktidara sırtını hiç dayamadı hatta bilakis iktidarla uğraştı,ingiliz halife vatan topraklarını parsel parsel satarken o direnen tarafta oldu bugün direnmeyenlerin iktidarını yaşarken elbette güce iktidara yaltaklananların bu başlıkta çoğalması doğaldır.
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...