Erdoğan: Bu Ülkenin Gençliği Gezi'de Gördüğünüz Vandallar Değildir

5.254 izlenme - 14 Mart 2015
davros davros diyor ki;
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen '100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik' adlı özel programa katıldı.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programda hitap eden Erdoğan, Gezi olaylarını hatırlattığı konuşmasında, salonda bulunan gençlere seslenerek "Diyorum ki artık katsayı kalktı. Artık istediğiniz üniversiteye girecek ve oralardan istiklalimizin ve istikbalimizin nesli olarak yetişeceksiniz. Sizlerin bir farklılığı var. Sizleri bu ülkede taşla, molotofla, maskeyle, ellerinde demir bilyelerle, yakmakla, yıkmakla değil; fikirle, ilimle, irfanla, kültürle, saygıyla, sevgiyle mücadele verilebileceğini gösteren gerçekten örnek bir gençlik olarak görüyorum. Sizleri üstad Necip Fazıl'ın deyimiyle 'Kökü ezelde ve dalı ebedde bir sistemin, aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına, idrâkine sahip bir gençli'’ olarak görüyorum. Bu ülkenin gençliği, Gezi’de gördüğünüz vandallar değildir. Bu ülkenin gençliği, etek giyerek sokakları ateşe veren o provokatörler değildir. Bu ülkenin gençliği, masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır. 400 bin üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunun temsilcisi olarak işte burada karşımda duran gençler, sizler bu ülkenin gençliğinin ta kendisisiniz. Birileri ısrarla diğerlerini gündeme getirebilir. Diğerlerini ön plana çıkartabilir. Ama biz biliyoruz ki bu ülkenin gençlerini asıl temsil edenler, ahlakınızla çalışkanlığınızla bilginizle enerjinizle sizlersiniz. Rabbim sizlerden razı olsun" ifadelerini kullandı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Cumhurbaşkanı Erdoğan Bu Ülkenin Gençliği Gezi'de Gördüğünüz Vandallar Değildir Gezi Parkı Gezi Olayları AKP AK Parti RTE
14

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • kadirinanırınomzundakibocek
  kadirinanırınomzundakibocek 14 Mart 2015 - 00:54gençliğe bu kadar güveniyorsan 1 kere olsun açık oturuma , genç bakış gibi bir programa falan katılsana delikanlı başgan . sana kendi adıma söz veriyorum 1 kez bile hakaret ve kötü söz olmayacaktır bence . Eden olursa da ben lanetliyorum . Çünkü seni eleştirmek ve kötü duruma düşürmek için böyle şeylere hiç gerek yok .
  +28
 • tuplucokokrem
  tuplucokokrem 14 Mart 2015 - 03:14ulan yatıyosunuz gezi kalkıyosunuz gezi. gezi altınıza sıçırtmış galiba aml
  +18

Tüm Yorumlar

 • asabi koala
  asabi koala 15 Mart 2015 - 21:18öldüğün günü her yıl törenlerle kutlayacağız :)
  +6
  • amerijuanican
   amerijuanican 15 Mart 2015 - 01:36sus agzini sikerim senin!
   +4
   • todraf
    todraf 15 Mart 2015 - 01:14ulan adam onulmaz yaralar açtı canım vatanımda. bu noktadan sonra siksen muasır medeniyetlere varamayız. çernobil gibi kaçarak uzaklaşmak gerek çok acil.
    +4
    • kaus
     kaus 14 Mart 2015 - 23:25Evdeki perdeyi söküp! kefen niyetine giyip!
     Balkon konuşmasına koşsalardı...
     Mandaval olmazlardı:)
     +1
     • warrak
      warrak 14 Mart 2015 - 20:25bu ülkenin gençliği tansiyon hastası oldu senin yüzünden ne zaman görsen kan beynime sıçrıyor
      +8
      • darbulvajun
       darbulvajun 14 Mart 2015 - 19:31RTE nin videolarının yorum kısımları,
       Solların ağlama duvarları...
       -11
       • ravens
        ravens 14 Mart 2015 - 18:42Arkadaşlar foto muhabirim.Eylem fotograflarıda cekıyorum.Haklıyıda haksızıda gördüm her taraftan ama şunuda söyleyeyim bu adamın örnek gençlik dediği gençlik mahallenin kahvelerinde toplanıp ellerinde kemer ve sopalarla taksimden inen yokuşları tutuyor ve çoluk çocuk demeden pataklıyor çakal sürüsü gibi.Eli kalem değil kemer ve sopa tutuyor o gençliğin.
        +1
        • kemalkılıcdaroglu
         kemalkılıcdaroglu 14 Mart 2015 - 17:05Bekliyor ki 75-80 arasındaki gibi bir sağcı gürüuh, sola saldırsın azıcık yalan ve kışkırtmayla. Olmuyor tabi, devletten nemalanıyor ama devlet uğruna canı acısın istemiyor.
         +1
         • Birbaskaadam
          Birbaskaadam 14 Mart 2015 - 16:51Gezi'den ne kadar korktuğunu her yerde dile getiriyor. Bu beyin bir gezi daha kaldırmaz.
          +2
          • sfaklnc
           sfaklnc 14 Mart 2015 - 16:45şimdi bu herifi, iktidarını eleştirmeye korkanlar, yalayıcılığını yapanlar; bunlar bir gün koltuktan düştüğü zaman sanki her zaman bunlara karşıymış gibi bunları eleştirmeye başlayacaklar. şimdiden onların amına koyum.
           +6
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...