Dünyanın En Cesur Kadını

6.488 izlenme - 19 Mart 2015
kalibininadami kalibininadami diyor ki;
Lizzie Velasquez 24 yaşında ve 27 kilo ağırlığında, fakat size ilk söyleyeceği anoreksiya olmadığıdır. Lizzie 910 gr ağırlığında, 25 cm boyunda ve sıfır yağ hücresiyle doğdu. Lizzie bu şekilde ince ve hayatta kalabilmek için yaklaşık 15-20 dakika sıklıkla yüksek kalorili yiyecekler tüketmek zorunda. Günde 5000 ila 8000 kalorilik yiyecekler tüketiyor. Çok nadir görülen bir hastalık, Amerika'da ve İngiltere'de sadece iki kişide rastlandığı tespit edilmiş. Hala doktorlar Lizzie'nin neden kilo alamadığı konusunda bir teşhiste bulunamıyorlar. Bazı sağlık sorunlarına rağmen Lizzie aktif bir yaşam içerisinde, Teksas Üniversitesi'nde İletişim okuyor ve motivasyon konuşmaları yapıyor. Yayınlanmış iki adet de kitabı var.


-Youtube da "Dünyanın en çirkin kadını" seçildiğini görünce ve öyle ki yorumlarda "senin yakılman lazım" "kafana bir silah daya ve kendini öldür" gibi yorumlar yapılması onu yıkmıştır.Yalnız bu yorumlar karşısında daha da güçlendi ve yaşamı için ayağa kalktı.Aşağılamalara karşı konferanslar düzenledi.İnternette bunun için kampanyalar başlattı.O kadar çok ses getirdi ki 2013 TED konferanslarında konuşmacı olarak yer aldı.

-Amerika’nın ilk dalga geçme ve aşağılamalara karşı yasası için lobi faaliyetleri yürüten Lizzie Velasquez’in "Cesur Yürek: Lizzie Velasquez" adlı belgeseli, Teksas’ta düzenlenen interaktif etkinlik, film ve müzik festivalleriyle konferansların yapıldığı South by Southwest’te (SXSW) gösteriliyor.


Diyeceğim o ki kendinizden vazgeçmeyin durumunuz ne olursa olsun.Bu tür insanlar mücadeleyi bırakmadı.Siz de bırakmayın.Hayatınız her daim hayal ve mücadele içerisinde geçmesi dileğiyle.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: en çirkin kadın en cesur kadın cesur yürek hasta lizzie
65

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Thurugan
  Thurugan 19 Mart 2015 - 16:42Benim için dünyanın en güzel insanı oldu.
  +33
 • meendisbey
  meendisbey 19 Mart 2015 - 16:45Şu kızın ve ailesini kalbini kıranların amk. Aşşalık varlıklar
  +28

Tüm Yorumlar

 • deniz.
  deniz. 21 Mart 2015 - 08:49amerika hakkaten fırsatlar ülkesi amk. çirkin olduğu için motivasyon konuşmaları, kişisel gelişim günleriyle falan yolunu buluyomuş bu ablamızda. güzel ya.
  ayrıca bikaç sene evvel kendisinin bir fotoğrafını incisözlükte komikli kezban kepsi yapmıştım bu vesileylede kendisinden özür diliyorum. aslında o kadarda çirkin değil.
  -1
  • tupsu
   tupsu 21 Mart 2015 - 00:59kızın bi hastalığı olduğu belli olmasa bile internete koyup dış görünüşüyle dalga geçmek nedir?
   • thedirector
    thedirector 20 Mart 2015 - 23:22lizi bacım; istediğin gibi ye iç gez.şanslısın ki kilo alma derdin yok.canının her çektiğini günün her saati göm gitsin.insanlara da aldırış etme bütün insanların amk.şu dünyada eş dost akraba çıkarları olmadığı vakit hangisinden fayda gelmiş? koy götüne bacım ya ye iç gez kilo almıyorsun yav!
    +1
    • popricev
     popricev 20 Mart 2015 - 21:01ben çirkin olduğunu düşünmüyorum. ben güzel göründüğünü düşünüyorum. keşke bu yazıyı okuyabilsen. yalan söylüyorsam da götüm. bence güzelsin, çirkin görünmüyorsun.
     +2
     • mozanci
      mozanci 20 Mart 2015 - 17:14biz var ya biz aşk, meşk, iş, güç gibi sikko sikko dertlerimiz olduğunu zanneden viraneleriz bu kızın yanında...
      +1
      • saksa
       saksa 20 Mart 2015 - 08:43Bu ayeti tekil olarak, çoğul olarakta düşünebilirsiniz:

       Hucurat, 11: "Ey inananlar! Bir topluluk başka bir toplulukla alay etmesin. Olabilir ki, alay ettikleri topluluk kendilerinden hayırlıdır. Kadınlar da başka kadınlarla alay etmesinler. Alay ettikleri, kendilerinden hayırlı olabilir. Öz benliklerinizi ayıplamayın / kendi nefislerinizde ayıplar aramayın; birbirinize kötü lakaplar yakıştırmayın. İmandan sonra fasıklıkla aldanmak ne kötü şeydir. Kim ki tövbe etmez, işte böyleleri zalimlerdir."
       • soulfinger
        soulfinger 20 Mart 2015 - 08:38İnşallah bundan sonra da dünyanın en mutlu insanı olarak hayatına devam edersin.
        +2
        • mooondar
         mooondar 20 Mart 2015 - 07:33taşşak geçmeye gelmiştim... kendimden utandım siktir olup gidiyorum
         +1
         • kingo1
          kingo1 20 Mart 2015 - 02:15Allahın yarattığını beğenmeyenler daha iyisini yaratıp ona baksınlar o zaman . Dış görünüşe önem vermeyin , temel olan fikirler .
          • Ruhsuzruh
           Ruhsuzruh 20 Mart 2015 - 02:06hala yorumlarda daşşak geçmeye çalışan orospu çocukları var. amk hastalıkla dalga geçilmez anan baban öğretmedimi sana.
           +5

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...