Fizik ile Teolojiyi Harmanlayan Kerem Cankoçak'a Cevap

saksa saksa diyor ki;
CERN'de de görev almış, Fizikçi Kerem Cankoçak katıldığı bir sempozyumda Bilim ile Teizm'i eleştirmeye kalkmış, fakat işin garibi tüm bu anlattıkları ne Bilimdir, ne de Felsefedir. Felsefe ancak, çok kötü bir Felsefe. Fizikçi olduğu halde, Zaman ve Mekan'ı yaratmış olan Tanrı'nın, zamandan bağımsız olduğunu düşünememiş olması oldukça kötü. Gerisini izleyelim..
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: caner taslaman kerem cankoçak emre dorman fizik teoloji din felsefe evrim teorisi
4 27 Mart 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • pimapenci
  pimapenci 27 Mart 2015 - 16:50taslaman'a basmıştım, dorman geldi. keşke sistem yapsaymışım
  +5
 • iskandinavyali
  iskandinavyali 27 Mart 2015 - 15:30ayetler var ayetler
  +4

Tüm Yorumlar

 • saksa
  saksa 28 Mart 2015 - 10:12Lan olm kalkın gidin Allah aşkına. "Evren yaratan fizikçiler var." > "Belki uzaylı yaratmıştır" ne amk.
  +2
  • balatlimahoni
   balatlimahoni 27 Mart 2015 - 21:12"Bazı bilim adamları bilim adı altında kendi inançsızlığını pazarlıyor." Peki siz Tanrı'nın varlığı üzerinden kendi dininizin propagandasını yaparken kimse size laf etmiyor da, başkası yapınca zorunuza gidiyor?
   -1
   • balatlimahoni
    balatlimahoni 27 Mart 2015 - 21:06Kur'an'da Tevrattaki peygamberlerden bahsedip, belirtilen peygamberler haricinde, geldiği belirtilen peygamberlerden kaç tanesinden bahsediliyor hocam? (Yanlış bilmiyorsam peygamber olduğu belirtilen 128 bin kişiden niyeyse sadece yine peygamber olduğu belirtilen 28 kişi geçiyor.-Yanlış bilgi vermişsem, müslüman arkadaşlar düzeltme yapsın.-)
    Mesele Kur'an'daki peygamberlerin, Tevrat'takiler ile sınırlı olması. Ki bu durum kopya iddialarının güçlenmesine neden oluyor. Yani evrensel olduğunu iddia eden kitap, ne hikmetse sadece Ortadoğu'ya geldiği belirtilen peygamberlerden bahsediyor.
    Keremcan Koçak'ın evrim ile ilgili sözlerini eleştirirken "iki ayaklı maymunlar varken diyerek Keremcan Koçak sanki kendisi de oradaymış gibi.." diyerek kendi inancına temel olan Kuran'daki verilen bilgiler ile ilgili sanki Tanrı yaratırken kendisi de oradaymış konuşmaktan da geri durmuyor.
    Son olarak, İslam Tarihi, bu iki SAKSAğana gerekli cevapları veriyor.
    Ayrıca sorgulayan müslüman ne amk. fb daki sayfalarını da biliyoruz. Sure ismini, Ayeti doğru düzgün yazmasını bilmeyen ergenler gelmiş, İslamı savunuyor.
    Ama suç bunlardan çok İslamı derinlemesine tanımaya çalışmayıp, buna yeterince kafa patlatmayan ateist geçinen ahmaklarda. Zira İslamın, en iyi İslamın tarihiyle vurabileceğini birçok kişi bilmiyor.
    -2
    • ssjgoku
     ssjgoku 27 Mart 2015 - 18:52biz hassas kuramı yanlış anlatınca '' ben bilim yapmıyorum bilim felsefesi yapıyorum '' diyen caner taslaman'ıda biliyoruz. Kerem hoca kendi düşüncesinin sorulduğu bi soruya cevap vermiş. Ne bi kuram ispatlama amacı var ne de islam'ı çürütme amacı var. Bu da yeni moda amk baktılar islam bilim karşısında her semavi din gibi güç kaybediyor birbirleri dışında kimsenin referans almadığı, uluslararası makalenin ne demek olduğunu bilmeyen, halkın anlamadığı iki laf söleyince bilim yaptığını düşünen bu ikiliyi ekrana aldılar. Haaa bu arada adettendir kaynak linki https://www.youtube.com/watch?v=3FCCbVJkt_0
     +2
     • oppss
      oppss 27 Mart 2015 - 18:03sempozyumdan ayrılan seyirciler beyaz şova katıldı olay bu.
      • hakkıbulut
       hakkıbulut 27 Mart 2015 - 17:45yorumlar çok uzun :( videoya bakayım dedim video da çok uzun :(
       • figopari
        figopari 27 Mart 2015 - 17:032 tane dalyarak konusuyo bi yaratıcının varlıgı yada yokluguna bakmadan yaşadıgımız everenın nasıl olustugunu araştırır bilim..seninn din dediğin
        tanrı dediğin eğer gönderdiği kutsal kitaplarla kendini ifade ediyosa benim 5 yaşındaki yeğenim den salak amk....
        • pimapenci
         pimapenci 27 Mart 2015 - 16:50taslaman'a basmıştım, dorman geldi. keşke sistem yapsaymışım
         +5
         • saksa
          saksa 27 Mart 2015 - 16:42@aromaverici , o beynine aroma veriyim senin aptal herif. kerem cankoçak size göre müthiş bir felsefeci di mi lan? hahahahahahahaha gördük, nasıl da sıçmış amk.
          -1
          • saksa
           saksa 27 Mart 2015 - 16:40@tarantulareturns, adamı daha yeni gördün herhalde. gitmişsin ekşi'den araştırırken bu entriyi görüp buraya atmışsın. ne dangalaksınız la siz. aynı kerem gibi.
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...