Kalp Ameliyatı Olan Adam Kör Oldu

2.774 izlenme - 27 Mart 2015
sesligemi sesligemi diyor ki;
Bursa'da özel bir hastanede by-pass ameliyatı olan bir vatandaş yoğun bakımdan çıkarılıp odasına geçtikten sonra önce sağ sonra da sol gözünün görme yetisini kabetti.
Hastane yönetimi yaptığı açıklamada hastanın ileri derecede kalp rahatsızlığı bulunduğunu buna rağmen kabul ettiklerini görme kaybının göz sinirlerinin oksijensiz kalmasıyla alakalı olduğunu ve kendilerinin bir kusuru olmadığını belirtip, hastanın eşinden de şikayetçi olduklarını açıklamış.

Ambulansın kapısı açıldığında adamın ağlayarak benim hayatımı kararttılar demesi içimi acıttı.
Hastane yönetiminin yaptığı açıklamayla ilgili bir dünya şey yazacaktım ama sizi sıkmak istemedim.
zaten aklı başında vicdana sahip herkes neyin ne olduğunu anlayacaktır.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: kör olan hasta kalp ameliyatı by pass ameliyat bursa mağdur vatandaş

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Melatonine1912
  Melatonine1912 27 Mart 2015 - 19:42bakın beyler bunun oyle turkıye ıle alakası felan yok.Tıpta hemen hemen
  her hastalıgın sınıfları baslangıcı seyırı tedavısı ve
  komplikasyonları yani ortaya çıkan istenmeyen durumları vardır.Bütün
  dünyada ameliyatlar öncesi kağıt imzalatılır çünkü her hastalıkta
  bir komplikasyon gelişme ihtimali vardır.Bir by pass yapan doktorun 6 yıl
  tıp fakültesinin üstüne 5 yıl uzmanlık uzmanlık okuması tam olarak
  dümeni eline almasıyla beraber 13 yılını alır.Düşünün liseden sonra
  13 yıl daha okumanız lazımkı en basit kalp ameliyatını yapma
  tecrübeniz beceriniz ve yasal hakkınız olsun.Yurt dışındaki bütün
  gurbetçiler Belçika fransa hollanda nerde olursa olsun ilaçla
  tedavisini yurt dışında alır ama iş cerrahiye geldiği zaman hepsi
  patır patır türkiyeye dökülür çünkü avrupanın doktoru pire için
  yorgan yakar en ufak birşeyde hemen ampute eder yani o organı komple alıp
  ömür boyunca ilaca mahkum edin.Sistemimiz bok gibi ama emin olun Aslan gibi
  cerrahlarımız var yatın kalkın şükerin Atatürke.Savaş zamanı
  almanyadaki bütün taşaklı tıpçıları türkiyeye getirtip tıbbın
  temelini oturtmuş
  +8
 • keynes
  keynes 27 Mart 2015 - 21:26bir sosyal bilimci olarak yazıyorum ben de o zaman, herkes kendisini çok anlaşılmaz zannediyor. özünde tıpla, biyolojiyle farklı işler yapmamıza rağmen çok benzer bir şeyle ilgileniyoruz o da insan. Evet komplikasyon olabilir, evet öngörülemeyecek belki milyonlarca etmen devreye girebilir, bu makine değildir ve planlanmayan sonuçlar da olasıdır: aynı bokla ilgileniyoruz yani doktorları anlayacak kadar aklımız var çok şükür, bilimsel yöntemler falan birbirinden çok farklı değildir. Yine evet, bunlarla ilgili hastalara kağıt da imzalatılır. Amenna.

  Ulan tamam da, nerede bu hastanın psikolojik yapısını, eşinin durumunu anlayacak doktor? insan böyle ambülansa eşyalarıyla tıkılıp postalanır mı, şerefsiz herifler. O kadıncağızın eşi kör olmuş, adamın hayatı kararmış, siz hiç kör oldunuz mu lan, al amınakoyim sen de biraz antropoloji çalış, sen bu adamın hislerini anlamadan nasıl doktor oluyorsun? İnsana böyle mi davranılır orada, O kadın sinir krizi de geçirecek, yeri gelecek seni de suçlayacak, sana şiddet uygulamadığı veya (hukuki değil) fiziksel şiddet tehdidinde bulunmadığı sürece o kadın ve adam sana sitem edecek sen de anlatacaksın, başka bir tedaviye yol açtıysan onu da sen çözeceksin amk, falcı büyücü değil. Sen bu insanlara kendi annen babanmış gibi davranmayı öğrenmezsen al o doktorluk diplomasını götüne sok derler adama.
  +7

Tüm Yorumlar

 • uqur140
  uqur140 01 Nisan 2015 - 20:51bu ülkede ameliyatla yanlış uzvu kesilen adamdan bol ne var amına koyim? bir insan bademcik ameliyatı diye girip, kulak ameliyatı olabilir mi ya? bizzat alt komşum amına koyim. yaşlı teyzeyi bademciklerini alacaklardı kulak ameliyatı yapmışlar dangalaklar şaka gibi kadının sol kulağı duymuyor amına koyim. siktir lan bu adama şiddet uygulayacaksın kardeşim. insan ameliyata girmeden gidip bir hastaya ''nassınız iyisiniz'' demez mi ya? halini hatrını sormaz mı? ameliyata girmeden önce odasına gidip bir kontrol etmez mi amına koyim? burger almıyorsun birader adam yanlışlıkla sen istemediğin halde içine mayonez falan koymuyor. bildiğin sol uzvun kesilecekken sağlıklı olanı kesiyor yada sana gereksiz bir müdahalede bulunup o organını sakat bırakıyor. siktir lan bunun affı yok amına koyim.
  ---
  yanlış ameliyata sebep olan doktorların dövülmesine taraftarım.
  +1
  • erh1980
   erh1980 28 Mart 2015 - 20:36Şu hayatta en çok korktuğum şey "başkasının yüzünden" ölmek veya sakatlanmak. Allah sabır versin. Araştırılsın, ihmal varsa da ceza yağdırılsın!
   • molekulernesne
    molekulernesne 28 Mart 2015 - 17:16Emboli denilen bir gerçek var maalesef. Pıhtının damar içerisinde iken kopup başka bir yeri yıkaması olayı. Bu doktorun hatası değildir, by-pass ameliyatının getirebileceği durumlardan birisidir. Bilmeden, dinlemeden yargılamak genlerimizde var. Ablanın feryat figanı da bunu anlatıyor zaten.
    • the_dr
     the_dr 28 Mart 2015 - 12:21@keynes başhekimin açıklamalarını dinle zaten mevcut göz hasarından bahsediliyor. demek ki dikkat etmemiş. süreci de takip et bak dava açacaklar mı açmayacaklar mı , küfür ile tırnak işaretini karşılaştırman da takdire şayan.
     • kemalkılıcdaroglu
      kemalkılıcdaroglu 28 Mart 2015 - 12:19Mesele komplikasyon değil,komplikosyana rağmen hastayı, hastaneden sepetlemeri. Demek ki hatalılar, hastanın kan şekerinin ölçmemişler. Acıbadem Emine Erdoğan ve akrabalarının diye duydum (yanılıyorsam düzeltin) diye biliyorum. Yani arkalarının sağlam olmalarına güveniyorlar.
      -2
      • doktorumsu
       doktorumsu 28 Mart 2015 - 12:05@keynes arkadaşıma katılıyorum.Bir doktorun aynı zamanda iyi bir sosyolog olması lazım çünkü dediğmiz gibi işimiz insanla hastalıklardan önce her türden insanla iletişim kurabilme yetimizin olması gerek.Bunun eğitimini tam olarak almasak da tıp fakültesinde hocalarımızın yaklaşımını gözlemleyerek kendi adıma aldığımı düşünüyorum ama tabii ki bu konuda kendimizi daha da geliştirmememiz gerek.
       Meslektaşlarım da yorumlarında gayet haklı evek diabet hastasında görülebilen bi komplikasyon hasta hakkında yeterince bir fikrim yok ama geçici görme kaybı olma ihtimali de var.Hekimlik icraası üzerine tıpta 2*2 4 etmez mantığı gereği herşey doğru yapılmış olsa da böyle bir sorunla mmalesef karşılaşılmış olabilir.Ancak doktorun hastane yönetiminin ve sağlık çalışanlarının hasta yakınıyla iletişiminde yaşanan sorunlar ortaya bu manzarayı çıkarmış gibi görünüyor.Allah yardımcıları olsun.Mahkeme de inşallah adalet yerini bulur.
       • gagarin
        gagarin 28 Mart 2015 - 05:53"lan sığırcık tus denilen sınava girmek için ayrıca ingilizce sınavına girildiğini bilmiyorsan ben napayım?"
        demiş birisi.

        "how can i go to sultanahmet?" sınavına girdiği için kendini ingilizce biliyor sanan birisini dinlediniz.
        sizleri toefl'da, ielts'te ya da ne bileyim ne yaptığını bilmez bir turiste yol tarifi verirken görmek isteriz.

        bunun yanında, babası ve çevresindeki tanıdıklarının irice bir kısmı doktor olan bana mı denk geliyor bilmiyorum ama genelde duygu yoksunluklarıyla tanınıyor doktorlar.

        bu yüzden çok ama çok üzüldüm bu adamın başına gelenlerden dolayı ama yadırgamadım.
        bu ülkenin bir acil servisinde ot kafasıyla acil servis nöbeti tutan doktorlar var, daha ne olsun.
        • labalup
         labalup 28 Mart 2015 - 02:38valla güzel kardeşlerim bir doktor olarak şunu belirteyim ki bu gözler ne tipler gördü. sırf devletten ek maaş alabilmek için çocuğuna düzenli insülin yapıp hipoglisemiye sokan anneler mi dersin engelli maaşı alabilmek için sakat numarası yapan amcalar mı dersin sırf doktorlara dava açıp kazanabilmek adına yeni doğmuş bebeğine verilen serum içindeki ilaçları değiştiren anne (!) mi dersin. eğer olay kadının anlattığı gibi gerçekleşmişse elbette hastanenin ve doktorun gereken önlemleri almadığı için gereken en yüksek cezayı alması gerekir. ama her fırsatta olayı tek taraftan dinleyerek cahilliğinizi ortaya çıkartmayın be kardeşim. sonra ülke kötüye gidiyo insanlar çok cahil falan diye ağlıyorsunuz. önce bi kendinizi düzeltin be kardeşim.
         +1
         • keynes
          keynes 28 Mart 2015 - 01:30@the_dr
          Olayı ad hominem'e çekince adam olmadın. Sen tanımadığın bir adama "şekerine zerre dikkat etmeyen adam şimdi ne para koparırım derdine düşecektir" diyen bir terbiyesiz olarak az bile küfür gördün. Sana doğrudan bir küfür de yok, ama istediğini, kendine yakıştırdığını sahiplenebilirsin. Bir de anlatım bozukluğu bulup heyecandan tırnak işaretini kullanamayan adam bizi mezun eden hocaları suçluyormuş.
          -1
          • beckham111445
           beckham111445 28 Mart 2015 - 00:38yorumlarım nerdeeeeeeeeee

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...