Nazi Avcıları Kurt Lischka

226 izlenme - 30 Nisan 2015
Bu seferki NAZİ avı bir sepetleme, tutuklama, asma olayı değil. Bir sivil toplum hareketi olarak Kurt Lischka adı üzerinden, Almanya'da yaşayan NAZİ savaş suçlularının tutuklanmasını sağlama işidir. Bir zamanların Paris Gestapo şefi, Köln'de muhasebecilik yaparken tesbit edilen Lischka'yı önce kamera ile taciz edip, sonra başarısız bir kaçırma girişiminde bulunurlar. Sonra kendilerini adam kaçırmaktan zorla tutuklatıp, bu tutuklama üzerinden kamuoyu oluştururlar. İşin sonunda Lischka'ya silah bile çekerler. Ancak 9 sene sonra başarılı olunur ve Lischka'dan başlayarak pek çok eski NAZİ'nin tutuklanıp, yargılanmasını sağlarlar. Bu uğurda bir kaç suikast teşebbüsünü bile atlatan eylemcileri tebrik etmeli.
Kategori: Medya
sitene ekle
Etiketler: nazi avcıları Kurt Lischka gestapo soy kırım köln almanya bombalı suikast teşebbüsü nazi

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • sensey2dc
  sensey2dc 30 Nisan 2015 - 15:15yahudi national Geographıc in hazırladıgı bir belgesel.

  adam ın yaptıgı tek şey emirleri yerine getirmek suçu emirleri yerine getirmek yahudi öldürdügüde yok sagdece yahudileri fıransada toplayıp sınır dışı etmek görevini yerine getirdi diye suçlanıyor.

  sonuç olarak düzgün bir işi ve hayatı olan bir adamın hayatını mahfediyorlar.

  birde belgesel bunu yapanların sagdece siyasi protestocular olan sıradan normal yahudi kökenli insanlar oldugunu söyleniyor halbuki mosad ın bizzat inceledigi bir olay.

  komutanlarının emirlerini yerine getiren alman askerler emirleri uygulamazsa öldürülücek askerler sırf emirleri yerine getirdi diye koca bir savaştan sag çıkıp savaş sonrası bir huzur bulup iş aile kurup bunca şeyi atlattıktan sonra sabah işe giderken kafasından bir mermiyer mosad ın dünya çapınca yaptıgı bir şeydir.
  -1

  Popüler İçerikler

  © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...