Kenan Evren Hayatını Kaybetti

985 izlenme - 10 Mayıs 2015
yazoo74 yazoo74 diyor ki;
Yaptığı darbe ile Türk halkına büyük acılar yaşatan Kenan evren yaşamını yitirdi. Ne diyelim ölünün arkasından konuşmak olmaz, Allah rahmet eylesin.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Kenan evren hayat ölüm darbe asker haber
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • efekentliturk
  efekentliturk 10 Mayıs 2015 - 04:161982 Anayasa Referandumu
  Seçmen sayısı: 20.690.914
  Katılım sayısı: 18.885.488
  Katılım oranı: % 91,3
  Evet oyu oranı: % 91,4
  Hayır oyu oranı: % 8,6

  Herşey ortada. O yıllarda binlerce insan işkence görürken ''ya ya ya şa şa şa Kenan Paşa çok yaşa'' sloganları atıyordu bu millet. Tabi iş sloganla kalmadı, % 91,4 oyla icraata döküldü. Halbuki kimsenin başına evet oyu ver diye silahta dayamadılar. Şimdi sorsan herkes Kenan Evren'den nefret eder. Geçin o işleri. Bu rezaletin en büyük sorumlusu Kenan Evren'den çok milletin ta kendisidir.
  +20
 • salvator
  salvator 10 Mayıs 2015 - 04:09tayyip'in videoyu ben yükleyecem ilk söz
  +19

Tüm Yorumlar

 • yozgartli
  yozgartli 13 Mayıs 2015 - 13:36o gün kandırıldık diyenlerle bugün kandırıldık diyenler aynı kişiler olabilir mi (temsili rte) ?
  • kemalkılıcdaroglu
   kemalkılıcdaroglu 11 Mayıs 2015 - 17:26Siteyi aktrollerden sonra astroller mi bastı? Ey askerler, akp döneminde yaşadıklarınız az bile. Seksenlerde, doksanlarda holdinglerin ve şimdilerde neredeyse hepsi özelleşen Kamu İktisadi teşebbüslerinin yönetim kurulunda emekli generaller vardı. Pek çok kamu kuruluşunda emekli albay,binbaşı, general vs var. Cemaatleri ve İslamcıları özellikle korudunuz, boğacaksan solu, yetiştireceksin sofu dediniz. O sofular da sizin ananızı s.kti ya, oh oldu.
   +1
   • cervantesmen
    cervantesmen 11 Mayıs 2015 - 03:26efekenliturk kaç yaşındasın bilmiyorum ama, oy verirken kimsenin başına silah dayamamışlardı demişsin.

    1. Sandıklarda askerler nöbet tutuyordu
    2. Zarflardan içindeki pusulanın rengi rahatlıkla görülebiliyordu
    3. Pusulaların evet ve hayır olmak üzere iki farklı rengi vardı
    4. Oy kullanma işlemi bir nevi fişlemeydi

    Yani diyeceğim o ki kimsenin başına silah dayamadılar dersen bu yanlış anlaşılabilir. Ben senin iyi niyetini anlayabiliyorum, başkası anlamayabilir.

    Adettendir: CHP'liyim
    • izmer96
     izmer96 11 Mayıs 2015 - 00:33bu sefer guldurdu o.c.
     • cikilotakemal
      cikilotakemal 10 Mayıs 2015 - 20:07mekanı cehennemin dibi olsun inşallah
      +1
      • murtaza15
       murtaza15 10 Mayıs 2015 - 16:58siyasal islam denen ucube oluşumu bu ülkenin başına bela eden adamdı Allah bilir ne olacağını da çok büyük ah aldı beyfendi.
       • orhangutan
        orhangutan 10 Mayıs 2015 - 13:50laik cumhuriyetin temeline dinamit koydun siyasal islamın palazlanması senin yüzünden 80 darbesinde bu siyasal yobazlara dokunulmamıştır senin gibileri affetmeyeceğiz sana özenenlerin sonunun daha beter olması dileğiyle
        +1
        • popricev
         popricev 10 Mayıs 2015 - 13:37Şimdi, efendim. Kenan Evren neden suçludur?

         Türkiye'de milliyetçiliği ve solu bitirip dincilerin ve tarikatçıların yükselişine ön ayak olduğu için suçludur. Çünkü ona, Türkiye'de din üzerinden siyaset yaparsan el üstünde tutulursun, denmişti. Zorunlu din derslerini getirip, ''Bir insan en azından iki rekat namaz kılmayı bilmeli.'' demesi bundandır.

         Ve fakat, 82 Anayasası eleştirilirken birçok cahilce yorumla karşılaşıyorum. Aranızda hala anayasa ile kanun arasındaki farkı bilmeyerek yorum yapanlar var. 82 Anayasası özünde, insancıl bir anayasadır. Neticede bu anayasayı Askeri Cunta oturup kaleme almadı. İstanbul Hukuk'tan, Ankara Siyasal Bilimler'den profesörler çağrıldı, şu şu şu eksende, şu zihniyette, şu ruhta ve şu sözde bir anayasa istiyoruz dendi ve bu anayasa işin ehilleri tarafından hazırlandı. Yani, hiç bilmeden kötüleyenler için şu ayrıntıyı yazalım mesela: 24 Anayasası'nda TC milliyetçi bir devlettir der, 61 Anayasası TC milli bir devlettir der, 82 Anayasası ise Atatürk milliyetçiliğine dayalı bir devlettir, der.

         Şu, Kenan Evren'e o dönemde yaşayan halkın büyük çoğunluğunun oy vermesine gelince, bir ayrıntıyı hiç yorum yapmadan hatırlatalım. Halkın önüne sunulan şey şu idi: ''82 ANAYASASI'NIN KABULÜNÜ ve bunun yanında MGK başkanı olan zatın reis-i cumhurluğa tayinini kabul ediyor musunuz?'' (Tam soru metni bu değildir, ben sadece o sırada oylamaya sunulan şeyin iki ayaklı olduğunu belirtmek istedim.)

         Ayrıca, Kenan Evren'in ne ile suçlanacağı çok önemli. Mesela bugün, neticede bir askeri öldürmüş olan Erdal Eren'in idamı için Evren'i suçlayanlar, savcıyı katleden DHKP-C mensupları için terörist diyenlerle aynı kişilerdir. Bu husustaki iki yüzlü düşünceler ve ifadeler dikkate alınacak gibi değildir.

         Ve tabii son olarak Kenan Evren, devamlı olarak iddia edildiği üzere bir NATO projesi olan Kontrgerilla'nın ülkemizdeki önemli bir mensubu olduğu için suçludur.
         +5
         • nurettinballises
          nurettinballises 10 Mayıs 2015 - 12:53Kenan Evren darbe yaptığın da herkes alkışlamış. Bugün Kuzey Kore Başkanı Kim Jong-un da alkışlanıyor kendi ülkesinde.Bilmem anlatabildim mi.
          +3
          • zeytinburunlu
           zeytinburunlu 10 Mayıs 2015 - 11:38Geberdi en sonunda kenen denen gotveren, ilk firsatta mezarina siçacagim buda benim yeminimdir oRRRRRRRRRRRRRuspu çocugu.
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...