İlk ve Tek Yerli Yapım Online FPS Oyunu - Zula

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Türkiye'de geliştirilen ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula'da sadece grafikleri ve oyun yapısıyla değil, hikayesiyle de farklı bir atmosfer oluşturmuş. Free top play olarak gayet başarılı. Seslendirme ve grafikler tatmin edici. Oynanış daha da geliştirilecekmiş.
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: zula türk oyunu türk yapımı türkçe oyun
73 17 Mayıs 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • panteray
  panteray 17 Mayıs 2015 - 10:21Bu arada tamamen türklere yönelik pc'ye oyun çıkarmak ticari anlamda intihar gibi birşeydir, bunu yapan ekip çok büyük risk almışlardır. Global pazara açılsalardı en azından maliyetleri karşılayabilirlerdi. Bunun yerine sırf türklere yönelik oyun yapmak istemeleri büyük bir fedakarlıktır belki farkında değilsiniz. Tabiki eleştirilmeliler kötüye kötü diyebilmeliyiz fakat sırf itin götüne sokmak için yorumlar da bana çok art niyetli geliyor.

  Bu oyunu yapan ekip de baktı kendi ülkelerinde linç ediliyor direk global pazara yönelirler yada dağılıp global bir studyoda işe girerler. Sonra linç edenler sağda solda niye kendimize yönelik oyunlar yapılmıyor diye sızlanırlar. Bu ve benzer olaylarda halkın tepkisi hep yıkıcı oluyor ne yazık ki. Tüketim toplumu olduğumuz için üretimin değerini, emeğin saygısını pek bilemiyoruz.
  +9
 • menelaos
  menelaos 17 Mayıs 2015 - 12:39bak işte bunu desteklerim. dün yüklenen dandik boktan hazır motor ve objelerle oyuna destek verenin beynini sikeyim. türk oyunu budur, adamlar grafikleri kendi yapmış, sokaklar, binalar, dükkanlar, araçlar, silahlar, simitçi, çöp kovaları ve bayrak gördüm sanırım parti bayraklarıydı, türk oyunu dediğin budur. hazır bir motor ve internette free dağıtılan objelerle değil kendi emeğinle çizdiğin objelerle yaptığın oyun türk oyunudur.
  mmo olduğuna göre oyun içi satın alma olacaktır, online oyunlara para yatırmaktan çekinmem. oyun içi görevlileri orospu çocuklarından seçmez, düzgün bir eleme yapılırsa seve seve para yatırırım.
  +8

Tüm Yorumlar

 • panteray
  panteray 18 Mayıs 2015 - 19:12@demirden kardeş adamlar sırf bunu diyeceğinizi bildiği için sanırım yapım aşamalarını paylaşmışlar. Aşağıdaki kanaldan izleyebilirsin ekibin ne yaptığını.

  https://www.youtube.com/user/MadByteChannel/videos

  Oyun motoru olarak alman menşelli Acknex Game Engine kullanılmış.
  • tamari
   tamari 18 Mayıs 2015 - 17:27ya desteklerim dediğiniz oyun sikindirik bi fps dajasdaddas.
   -4
   • demirden
    demirden 18 Mayıs 2015 - 15:17Ulan hangi oyun motoru? Adamlar sadece şehir modelleme yapmış. Oyun Combat Arms işte. Web sitesi de dahil olmak üzere bi bakın Combat Arms'ın eski site arayüzünü kullanmışlar. İbo posteri, Taksim modellemesi al sana Türk oyunu. Bayıldım valla...
    • prostatbebe2
     prostatbebe2 18 Mayıs 2015 - 11:34oyunda sürekli kasap yazıyo, derdi onla sanırım.
     -1
     • virtue100
      virtue100 18 Mayıs 2015 - 00:03appstore da olsa satın alırdım.
      +1
      • westxx
       westxx 17 Mayıs 2015 - 22:55gayet iyi arkadaslar, oyun oynamayan bırı olarak bu oyunu oynarım açık ve net
       +2
       • panteray
        panteray 17 Mayıs 2015 - 21:34Ya bu başlıkta çok yazdım, yine uzunca yazıyorum. Oyunu yapan ben değilim ama yapan insanlara cidden empati kurduğum için üzülüyorum. Oyunun eleştiri almasına değil de yapmayın, bırakın bu işleri, bok gibi olmuş diye linç eden insanımız yüzünden üzülüyorum. Artık tüketmeye öyle alıştık ki zor süreçlerden geçmiş iyi yada boktan kendi üretimimizi ayağımızla 1 saniyede ezip geçebiliyoruz. Bu çok acıklı aslında bu ülkenin geleceği için. Ben yine de yazayım belki okuyanlar olur, belki fikirleri değişir, ne bileyim...

        @ThePsycho kardeş bak oyun sektörü dediğin o dev film yapımları var ya hani? ha işte onların hepsinin toplamından büyük bir sektör. Siz para verip taktığınız cd içindeki oyunu basite indirgemişsiniz kafanızda. Hep türkiye konuşuluyor ama abd dışında da türkiye'den farklı bir ülke millet yok, sermaye ve sektörün nabzı abd'de atıyor. Bana avrupada son 5 sene içerisinde bir ülkeden çıkmış 10 tane AAA oyun sayın? Var mı? Yok. Türkiye'de var mı? Türkiye'de de yok. Demek ki neymiş? Bu bize özgü bir zaaf değilmiş, tüm dünya yüksek prodüksiyonlu oyunlar için abd'nin 2 dudağının arasına bakmakta.

        Steam'de 5 dolara bağımsız oyunlar var belki bilirsiniz, ciddi kitleler tarafından oynanıyor ve seviliyor. (Aralarında türk oyunları da var) O oyunların bütçesi düşük olmasına rağmen verdiği keyfi sizin sürekli kıyaslama yaptığınız astronomik bütçedeki oyunlar vermiyor. Biraz oyun kültürünüzü geliştirin, özellikle yeni nesil için söylüyorumz. Eski nesiller oyun teknolojisinin nasıl süreçlerden geçtiğini, nerelerden geldiğini bilir, asıl vermesi gereken temel duyguyu da iyi bilir.

        Yani beğenmezseniz oynamazsınız bu kadar basit, kötü beğenmedim olmamış dersiniz mesela. benim anlamadığım niye itin götüne sokuyorsunuz, oyun yapmayın kardeş bok gibi olmuş yarrak gibi olmuş diye küfre boğuyorsunuz adamları :D adamlar uğraşıp fedakarlık gösterip kendi hayallerini hayata geçirmişler. Bu niye bizim toplumda bir linç nedeni oluyor arkadaş? Geçen standup gösterisi yapan çocuklara da demedik laf bırakmadınız. Hayır ne zararı var? Kötü birşey mi siktiriboktan da olsa birilerinin birşeyler yapıp önünüze koyması?
        +5
        • cellularone
         cellularone 17 Mayıs 2015 - 20:57Oyun görüntülerinin COD'dan bi farkı yok. Bence çok başarılı olmuş. Alıp oynamak isterim.
         • crunk
          crunk 17 Mayıs 2015 - 20:17İlk icatlar da mükemmel değildi beyler
          Mesela ilk uçak 40-50 metre gitti, ilk fotoğraf makinesi dev gibiydi, ilk bilgisayar bilmem kaç tondu. Zamanla gelişecekler. Bir yerden başlamışlar, tebrik ederim. Destek olmamız lazım.
          +3
          • pederhose
           pederhose 17 Mayıs 2015 - 19:33amk fps i de gene türk dizisi kıvamında sunmayalardı iiydi , herşeyin elinden alınsa ne yapardın? kanlı gelin arabası , hadi buyrun :D
           +3
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...