Aşırıcı Derecede Termik Santral İsteyen Soma Halkı

efsungölge efsungölge diyor ki;
Kolin Şirketler Grubu'nun, Manisa'nın Soma ilçesi Türkpiyale ve Kayrakaltı mahalleleri arasında yapılması düşünülen termik santral için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapılıyor. Toplantıya katılan Greenpeace üyelerine söz hakkı bile vermeyen, saldıran halkı izliyoruz. Hatırlatma yapalım; Kolin Şirketler Grubu mahkeme kararı olmamasına rağmen Yırca'ya iki otobüsle özel güvenlik görevlileri ile iş makinelerini göndermiş, 6 bin küsür zeytin ağacını kesmiş ve halka saldırmıştı. İbretlik görüntüler içerir.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Soma Yırca Zeytin Doğa Katliam Çed Toplantı Halk Greenpeace Saldırı Termik Santral Kolin İşsizlik Yoksulluk Sefalet Rezalet Cehalet
1 28 Haziran 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • vtec
  vtec 28 Haziran 2015 - 12:56Soma halkına karışmayın beyler.müstahak.adamlar faciadan sonra hala akpyi çıkardılar.gelin bunlara iyiyi güzeli anlatın..bırakın ne halleri varsa görsünler
  +15
 • beyazdiş
  beyazdiş 28 Haziran 2015 - 21:01gelecek günlerde bu malları şöyle bir gelecek bekliyor: topraklarını kendilerince iyi fiyata satacaklar hayatlarında bu kadar çok parayı bir arada görmedikleri için her görgüsüz gibi taştan ağaçtan o güzelim köy evlerinin yerine 2 şer katlı çirkinlik abidesi beton evler yapacaklar sonra termiğe işçi olarak girip çalışacaklar o termikten yayılan kül dolu havayı soluyacaklar bir zamanlar bereket fışkıran topraklar verimsizleşeceği için meyveyi sebzeyi hormonlu olarak şehirden alıp zıkkımlanacaklar aile-komşu ilişkileri bitecek her yerde kamyonlar gidip gelecek toz soluyacaklar çocukları kirli su birikintilerinde oynayacak hayvanlar çelimsiz ve hastalıklı olacak soma diyince insanların aklına kirli hava çukurlar iş kazaları gelecek gel zaman git zaman her evde ya kanser ya solunum rahatsızlıkları falan baş gösterecek ellerinde olan biriktirdiklerini hep hastanelere doktorlara kaptıracaklar perişan olup dağılıp gidecekler işte o zaman o sakallı genci çok arayacaksınız sevgili anadolu çomarları
  +15

Tüm Yorumlar

 • sonturk
  sonturk 20 Aralık 2018 - 22:56lütfen tüm şehirlere termik santral yapın.
  • _ata_
   _ata_ 08 Temmuz 2015 - 03:29özgür özel kendini parçaladı adam ama hale bak anasını satıyım. yazık
   • ay2734152362
    ay2734152362 30 Haziran 2015 - 02:26Hediye edileceği vaadedilen sağlık ocağı ve düğün salonu karşılığında çocuklarının ve kendi geleceklerini ucuza satan SOMA HALKI. Allah size akıl fikir versin. Acıyorum ama size değil, kömür madeninde sizin için canlarını yitiren o mazlum kömür işçilerine. Kemikleri sızlıyordur..
    +1
    • swirl
     swirl 29 Haziran 2015 - 18:18bir an için entelköy efeköye karşı filmini izliyorum sandım..
     • ucanelma
      ucanelma 29 Haziran 2015 - 13:20Şimdi... işin arka yüzü biraz farklı. Soma kömür madenlerinde işçi çalıştırmak o madene girecek insan gücü bulmak adına bu tip organizasyonları gerçekleştirmeden önce halk devlet eliyle fakirleştirildi. Borçlandırıldı arazileri satın alındı ve madende çalışmaya mecbur edildi. Şu an bu isteğin sebebi insanların bilinçsizliğinden ziyade ihtiyaçlarının olmasıdır.
      • sosyalalkolik
       sosyalalkolik 29 Haziran 2015 - 13:14hayatımda 4 somalı tanıdım 2si insan bile olamayacak nitelikteydi. normal somaya. ölen öldüğü ile kaldı.
       • selcuque
        selcuque 29 Haziran 2015 - 12:31merhaba arkadaşlar, bu yorumu somadan yazıyorum. yorumlarınızı okudum beni de içinize kattığınız küfürler dahil. ( ve benim gibi insanlar )
        ayrımcılık yapıyormuş gibi oldum ama sizinki düşünüldüğünde bu hiç sanki.

        çoğu madenci somadan değil safsatasını da bir kenera koyun somadan değil dediğiniz yeri ben eskiden somaya bağlı sanıyordum o kadar yakın somaya.

        sanki akplileri bilmiyormuş gibi somada insanlar öldü hala akpye oy veriliyor gafletine düşüyorsunuz. ulan adamların cebinden parasını çalsalar ağızlarını açmıyorlar, oğlunu öldürseler vatan için öldü sanacak gelmişsiniz yaptığınız terhaneye bak.


        o köylüler ne durumda bundan haberiniz var mı?!
        eskiden tarım vardı beyler, eskiden! şu an adam evine para götürmek zorunda ve somada yapabileceği tek şey bu, bundan başka dayanağı yok. e adam ben evime para götüremeyeceksem öleyim daha iyi diyor zaten, çevreyi vs. düşünür mü diyorsunuz?

        soma halkına küfür eden, cahil diye yaftalayan arkadaşlar belki siz olmasaydınız, ben de sizin gibi olacaktım. yobaz dediğiniz adamdan daha yobazsınız bunu bilin.
        -1
        • nereneren
         nereneren 29 Haziran 2015 - 11:01Köylü işte.. Klasik köylü kafası. Para nerde oranın kölesiyiz.
         • adembeg
          adembeg 29 Haziran 2015 - 03:26Bu insanları görünce aklıma Türkan Şoray'ın oynadığı Açlık adlı filmdeki köylüler geliyor. Seni aç bırakan şey ne kardeşim? O yuhaladığın genç ise bir şey demiyorum.
          • thedirector
           thedirector 29 Haziran 2015 - 01:44tarımı bitir, dededen beri çiftçilik yapan, başka iş bilmeyen halkı ağır işlerde üç kuruş maaşa kölen yap.işine gelmedimi? kov gitsin.nasılsa daha binlercesi kapında kuyruk olmuş durumda.
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...