Kemal Sunal Anısına

alihassan alihassan diyor ki;
Ali Kemal Sunal (11 Kasım 1944, İstanbul; 3 Temmuz 2000, İstanbul), Türk tiyatrocu, komedi oyuncusu, sinema sanatçısı ve yazar.

Türk sineması'nın büyük komedi oyuncusu ve sinema oyuncularından biri olarak kabul edilen Kemal Sunal, oynadığı rollerle Türk sinemasına yeni bir soluk getirdi. Çevirdiği filmlerde genellikle saf, şanslı, iyi yürekli karakterleri canlandırmıştır. Filmlerinin ilk gösterimlerinden yıllar sonra bile hala büyük bir ilgiyle izlenmesi olgusunu, yazmış olduğu bilimsel yüksek lisans tezinde sosyolojik olarak irdelemiştir. Sunal, oyunculuk kariyeri boyunca 82 filmde rol almıştır. 1972 yapımı Tatlı Dillim filmi, oyunculuk kariyerinde ilk rol aldığı film, 1999 yapımı Propaganda ise rol aldığı son sinema filmidir. 3 Temmuz 2000 tarihinde, Necati karakterini canlandıracağı; Balalayka (film) isimli filmin çekimlerine gitmek üzere bindiği uçağın kalkışından önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

https://www.facebook.com/arzufilmofficial
https://twitter.com/ArzuFilmAS
https://instagram.com/arzufilmasofficial

Açıklama alıntıdır.
Kategori: Artistler
sitene ekle
Etiketler: arzu film Kemal Sunal (Film Actor) şaban kemal sunal izle şaban filmleri kemal sunal filmleri ölüm yıl dönümü kemal sunal anısına olum yil donumu 3 temmuz
147 03 Temmuz 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • mbegdeda
  mbegdeda 03 Temmuz 2015 - 13:15''Aslen 10 Kasım doğumluyum.Ama Atatürk'ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam,sevinemem,gülemem. 11 Kasım doğum günümdür'

  -Kemal Sunal

  Böyle Koca Yürekli Bir Adamdır kendisi
  +25
 • nohaginoparty
  nohaginoparty 03 Temmuz 2015 - 13:55dünyanın en büyük komedyeni
  +14

Tüm Yorumlar

 • cmbkts
  cmbkts 04 Temmuz 2015 - 00:37O zamanlar tığ gibi delikanlı,cepte para çok.Oyuncu bir de,Mavi Boncuk filmini cekiyoruz,bir gün setten çıktık,eve gidiyoruz,ben Laleli'de oturuyorum,Kemal,benden önce çıktı,herkes yevmiyesini almış,taksiyle giden gitti,kendi arabasıyla giden gitti,ben baktım ki Kemal yürüyerek gidiyor,üç kilometre var gideceği yer.Her gün yuruyerek gidip geliyor,merak ettim,nereye gidiyor bu adam böyle diye.
  Uzun süre yürüdü,sonra bir bankta bir adam yatıyordu,kaldırdı adamı,bir şeyler konuştular,sonra cebinden para çıkarıp verdi.Şaşırmıştım,sonra biraz daha ilerde bir lokantaya girdi,bir şey yemeden çıktı,oraya da para verdiğini görmüştüm..
  Bıraktım takibi,banktaki adama yaklaştım,'tanıyor musunuz o az önce size para veren adamı?' dedim.
  'Adını bilmem,sormam da,her gün para verir bana..'dedi,
  Teşekkür ettim,
  az ilerdeki lokantaya gittim,
  'Az önce gelen beyin borcu mu var size?'dedim,tanımadılar beni,
  'Kemal abi'nin mi,yok hayır bize her gün evsizler uğrar,yemek yediririz,o da sağolsun,onların yemek masrafını öder..'
  dedi..
  Ertesi gün Kemal'in yanına gittim,
  'Sen ne güzel bir adamsın ya..'
  dedim,ne olduğunu anlayamadı,
  sarıldım ağladım..
  'Ölme sen benden önce..' dedim,
  dinletemedim...

  - Emel Sayın -
  +10
  • crunk
   crunk 03 Temmuz 2015 - 22:50Ne ara geçti la 11 dakka hiç farkına varmadım :(
   • tifo..1919
    tifo..1919 03 Temmuz 2015 - 18:52Bazen,gülmeyi hatırlatır birileri... Yerinin doldurulamaması ne kadar büyük bir kayıp olduğunu gösteriyor bize,belkide dünyaya böyle bir insan bir daha gelmeyecek.Bu yüzden çok şanslı insanlarızdır belkide, kim bilir...
    • mnyksvsc
     mnyksvsc 03 Temmuz 2015 - 17:33Kemal Sunal için kısa bir paylaşım aslında, tam keyfe geliyorken bitiverdi. "Çay yok b*k için", "verdim say", ben buraya neden çıktım" Bekçiler Kralından bir sahne de olmalıydı.
     • BuLuT
      BuLuT 03 Temmuz 2015 - 15:54ekmek almaya gitmiştim lojmanın kantinine.eve geldim kapıyı açtı babam "inek şaban ölmüş" dedi. içeri girdim,salonda elimde poşetle televizyona baka kalmıştım.
      • inoglu
       inoglu 03 Temmuz 2015 - 15:02bu adamla ilgili negatif bir şey yazan tam teşekkürlü bir gavattır.
       +10
       • solofurky
        solofurky 03 Temmuz 2015 - 14:57O gün Kemal Sunal'ın ölüm haberini alınca kısmi felç geçirdiğimi hatırlarım. Bu boşluğu bir de Barış Manço öldüğünde yaşamıştım. Yıllar sonra Kayahan ve Zeki Alasya ile bu kısmi felç alışkanlığım tekrarlamaya başladı.. Hayatımıza giren en büyük değerler ani ölümleriyle hepimizi sarsıyor. Ama Kemal Sunal'ın ölümü bir yana O'nun gibi bir mizah ustası, bir komedyenin bu ülkeye ne zaman geleceğinin cevabını o gün veremediğimiz gibi bugün de veremememiz, yani bu bilinmezlik bizde bir korkuya sebep olmuş olup geleceğe umutsuzlukla bakmamıza neden olmuş olabilir. Bizi güldüren yegane insan gitti, artık hep ağlayacak mıyız sorusuna bugün bile net olarak cevap veremiyoruz.
        • onikioniki2012
         onikioniki2012 03 Temmuz 2015 - 14:37kemal sunalın filmlerine kırk kerede baksam bıkmıyorum mekanı cennet olsun..
         +3
         • nart
          nart 03 Temmuz 2015 - 14:33gercek dogum tarihi 10 kasimdir büyük ustanin
          fakat Atatürk e olan saygi ve sevgisinden dolayi 11 kasim olarak degistirmistir.
          +1
          • NightOfShade
           NightOfShade 03 Temmuz 2015 - 14:21aa mahmut hoca, mahmut hoca da kacmis! :D
           +8
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...