Ateist Gençle Sokak Sohbeti 3

8.812 izlenme - 09 Temmuz 2015
muslim muslim diyor ki;
Milyonlarca tıklanan,'Ateist Gençle Sokak Sohbeti 1-2' videolarından sonra,şimdi de Sözler Köşkü Ekibi,İzmirin sokaklarında gençlere mikrofon uzatmış.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Sözler Köşkü allahın varlığı belirsiz diyen genç ateist deist sokak röportajı ateistle nasıl konuşulur ateistlere cevap ateist gençle sokak röportajı

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • biofilm
  biofilm 09 Temmuz 2015 - 16:05ya senin ben öylşe hevesli hevesli, vurgulu vurgulu, coşkulu coşkulu anlatışına sokayım. dikkat edin beyler, bilgi sahibi olan kimse böyle konuşmaz. çünkü hitap ila inandırmaya çalışmaz insanları kendine. bunlar göz boyamadır.
  +5
 • inceuclu
  inceuclu 09 Temmuz 2015 - 16:21Bu tür konularda çok yazmak istemiyorum ama böyle din kitapları dışında birşey okumamış insanlara gıcık oluyorum. Bunlar 30 sene öncede vardı bugünde var.

  Bak canım kardeşim diyorsun ya bu gezegenler nasıl böyle ahenk içinde git 1 milyar geriye venüs marsın anasını nasıl sikmiş gör. Git 4 milyar geriye ay dünyaya kaç kere çarpmış. Diyorsun ya gözümüz 576 megapiksel yarasalar neden bu kadar net görmüyor o halde. Siyahiler güneşe daha dayanıklı beyazlar daha az hani ahenk hani sanat? Kısacık 80 yıllık ömründe 14 milyar yıllık evreni sorguluyorsun.

  Bilim konusunda zerre bilginiz yok cahilsiniz ve cahilliğinizi yaymaya çalışıyorsunuz. Senin fikrindeki insanlar bundan 1000 yıl önce dünya yuvarlaktır dedi diye engizisyon mahkemelerinde yargılandı.

  Neyse sevgili Müslüman, Hristiyan, Yahudi vs. uğraşmayın insanların inançlarıyla.
  +5

Tüm Yorumlar

 • somek
  somek 01 Ağustos 2015 - 23:59ya boş boş adamlarla röportaj yapmışsınız. adamların hiç bi konuda bilgisi yok sadece din değil. kim bilir belki bilgili size düzgün cevap veren adamlara da denk gelmişsinizdir de yayınlamıyosunuzdur da..

  rica ediyorum bigün bi yerde buluşalım da benimle de bi röportaj yapın ya. bakalım nasıl olacak?
  • mgcosa
   mgcosa 11 Temmuz 2015 - 17:17Peki bu kadar mükemmel bir sanat eseri olan dünyayı var eden bu kadar mükemmel bir yaratıcı kendiliğinden var olabilir mi orospu çocuğu
   • vandarth
    vandarth 11 Temmuz 2015 - 03:43Ayrıca diyor ya hani tek elden çıkmıştır, değilse karışıklık olurdu. Ulan insan ürünü bir arabayı kaç kişi yapıyor senin haberin var mı? Kaportayı ahmet, motoru mehmet yaptı diye araba çalışmamazlık ediyor mu?

    Şu dincilerin de benzetmeler kullanarak, yok gözün 500 mpx nasıl olur yok galaksiler. Bunları da yeni öğrenmişler yavşaklar.

    Ulan, şu dünyada;

    Takım tutan, parti destekleyen ve dindar hiçbir insanı kale almıyorum.
    • vandarth
     vandarth 11 Temmuz 2015 - 03:397.ya dakikaya kadar izledim buna istinaden kendi fikirlerimi paylaşmak isterim.

     Benim kanaatimce, bir ya da birden fazla yaratıcı olması mümkündür. Çünkü yokluktan varlığın olmuş olması benim kafamın kaldırmadığı bir şey.
     Öte yandan bu tanrı ya da tanrıların insanlara karıştığını da kesinlikle düşünmüyorum.
     ****Madem tanrı insanları kendi kaderlerine terk etmedi ve onlara üç kitapla müdahale etti, o zaman insanların bu dinleri manipule edip, bu uğurda milyonlarca insanı katladerken neredeydi? Madem kaderimize terk etmedi, o halde neden kitapları gönderdikten sonra bize birbaşımıza bıraktı?

     ****600 yılında dünyada belki de 500 milyon insan vardı, bilmiyorum rakam ne. Neden bu kitaplarını antik yunana göndermedi? neden nüfusun patlama yapmasını bekledi?

     ****ayrıca tanrı bize inanıp ınanmamakla sınıyorsa, miladdan önce yaşamız insanların durumu nedir?

     ****ve mademki tanrı bize vicdan verdi, her ne kadar kişiden kişiye değişse de vicdan duyulan bir şey, en güzel sınav bize karışmadan yine de iyi insan olup olmayacağımızı görmek olmaz mıydı?

     ****Ve bu müslümanlık dünyada olan şeyleri insanlara ahirette sunmuyor mu? Şaraptan ırmaklar huriler nedir kardeşim? Zaten dünyada şarap da var kadın da.


     Tanrı milyonlarca galaksinin bulunduğu şu evrende, bir kum tanesinden daha değersiz insana karışır mı? Kendimizi önemli hissetmeyi bırakalım artık ya. Hiçiz bir kardeşim bir hiç!
     • watanabesan
      watanabesan 10 Temmuz 2015 - 22:24Ulan en sanatlı varlık allah o zaman. Allahı da bir sanatçı yapmalı bu mantıkla. Yok allahı sanatçı yapmadıysa allah gibi sanatlı bir varlıkbile sanatçısız olabilirken insan hayli hayli olur. Durduk yere dini çürütüyor mantıksız şakirtler.
      +1
      • maykilkaykil
       maykilkaykil 10 Temmuz 2015 - 15:17İlk çıkan çocuk aytaç şaşmaz abisi ismail ege şaşmaz oyuncu kendiside oyunculukla uğraşıyor.Düpedüz fake video ulan ahhaahah
       +2
       • Qsman99
        Qsman99 10 Temmuz 2015 - 10:52Şu memleketin dinci yobazından da dinsiz yobazından da gına geldi artık. Ezberlenmiş ezberletilmiş şeyleri takılmış plak gibi söyleyip duruyorlar. Kardeşim din kişiyi ilgilendirir. Kimse kimseyi inancı veya inançsızlığı yüzünden aşağılayamaz, sorgulayamaz, yargılayamaz. Dinsizlere antin kuntin aynı tür soruları neden inanmıyorsunuz diyen dinci yobaz kafası o işler öyle değil! İnanmayan adama inanmadığı şey üzerinden birşeyler dikte edemezsin mal! Dinsiz yobaz kodumun tarihinde bilim dinsizlerin tekelinde değil. Dünyanın çevresini ilk tahmin eden kim aç bak bir amuaaa goyum. Yeter lan artık sikerim sizin yolunuzu yordamınızını gari. İşinize bakın. Geberip gidince ak göt kara göt çıkacak ortaya.
        • cranium
         cranium 10 Temmuz 2015 - 08:37Sayın Müslim Hocam/kardeşim/abim, yolunda devam, çizgini bozma. 1 kişi görüp inansa yeter
         • eran
          eran 10 Temmuz 2015 - 07:49Dünya ile ayın çarpıştığını iddia eden cahille gözün kaç megapixel o zaman Allah var diyen arasında pek fark yok ellaam. Adam 11 satır saçmalamış üstüne kendi de inanmış buna, üstün görmüş kendini diğerlerinden. Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır. Sen iyisi mi öğren de gel inceuclu
          • flyinbear
           flyinbear 10 Temmuz 2015 - 04:42ya olum bunlar bu kadar bilgiliyse neden karşılarına iyi bi bilim adamı iyi bi filozof almıyorlar karşılarına. Cevabı ben söyleyeyim çünkü bunlar öyle bir göt olur ki bir daha insan içine çıkamazlar
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...