Hakan Peker - İlla Ki (2000)

276 izlenme - 11 Temmuz 2015
raise90 raise90 diyor ki;
Sene 2000.O dönemlerde bende olan büyük bir kaset koleksiyonu yapma manyaklığı vardı.Mahallede bir kasetçi vardı Etem diye.Her gün yanından geçerken illa bir Atilla Taş posteri ve yanında da bir kaset almadan geçmezdim sağolsun dükkanın sahibi abi de heralde o zamanlar daha çocuk olduğum için beni hiç kırmaz her gün bir Atilla Taş posteri ve yanında da bir kaset verirdi.Atilla Taş posteri almamın nedeni ise o zamanlar Atilla Taş'ın koyu bir hayranı olmamdan dolayıydı.Şimdiki halini ben de hiç sevmiyorum ama o zamanlar Ham Çökelek'le Zennube'yle Kırmızılım'la baya popülerdi,Mustafa Sandal kadar bir popularitesi vardı ülkede.

Her neyse o zamanlar da Hakan Peker'in yeni albümü İlla Ki çıktı.Çıkış şarkısı olan bu İlla Ki şarkısı birden müzik kanallarında ilk sıralara yerleşmişti.Tabi ben o zamanlar pek sevmemiştim şarkıyı fakat Karam şarkısıyla çıkış yapınca baya bir sevmiştim.Kasetçiye gittiğimde albümün hepsi satın alınmıştı.Yalnız o zamanlar da bir komşumuzda bu albümün kaseti vardı.Her ne zaman kasetçiye gitsem bu kaset hep şansıma kalmıyordu.Ben de sonra almaktan vazgeçtim ve komşumuza her ne zaman gitsek orada olan Hakan Peker - İlla Ki kasetini her ziyarete gittiğimizde sarar sarar dinlerdim.

Tabi sonra yıllar geçti.Büyüdük ve tabi zamanla çocukluğumuzdaki masumiyetimizi de kaybettik.Taso oynadığımız zamanlarda,mahalle maçlarında yendiğimiz zamanlarda dünyanın en mutlu insanı olurken şimdi artık maaş yattığında ya da işten çıkınca mutlu oluyoruz.

Tabi zamanla o kurduğumuz hayaller de küçüldü.Zamanla dünyanın acımasızlığını ve gerçeklerini gördükçe biz de sadece yaşamak için gece gündüz çalışır olduk.

Güzeldi o günler hem de çok güzeldi.Evet hatta o zamanlar Atilla Taş hayranıydım ki şu anda bundan da büyük bir utanç duyuyorum ama yine de güzeldi,saftık,masumduk ve en önemlisi daha çocuktuk.

Neyse.Bu kadar söylediklerimden sonra sizleri 90'ların efsane şarkılarından olan ve benim hayatımda önemli bir yere sahip ve hepimiz o çocukluk günlerimize daha doğrusu saf ve masum günlerimize götürür diye paylaşmak istedim.

İyi nostaljiler.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: hakan peker illa ki 2000 nostalji 90'lar karam yaşlanmayan adam ateşini yolla bana bir efsaneydi

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • :allegra:
  :allegra: 12 Temmuz 2015 - 02:32şarkıyı dün çıkmış gibi hatırlıyorum ama tarihe bakınca fark ettim ki bu şarkıyı kızlarla sokakta söyleyip kendi uydurduğumuz dans figürleriyle eşlik ettiğimizde 10 yaşındaymışım :O
  ve o günden bugüne değişmeyen tek şey Hakan Peker.
  +2

  Popüler İçerikler

  © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...