Ata Bizi Devlet Baba

ay1948633798 ay1948633798 diyor ki;
Elazığ’da atanamayan öğretmenler, seslerini duyurabilmek için şarkı yazıp, klip çekti. Öğretmen adaylarından Melek Dağaşan, atanmayı bekleyen 400 bine yakın öğretmen adayının duygularını dile getirdiklerini belirtti.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: atanamayan öğretmenlerden tepki klip video
1 16 Eylül 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • francesha
  francesha 16 Eylül 2015 - 20:15bunlar öğretmen olacak da okuyan sorgulayan hakkını arayan nesiller yetiştircek.nasıl yalvarıyo kodumun dilencisi ata bizi devlet baba diye.atandıktan sonra benden sonra tufan diye iktidar yalakalığı yapacak.
  doğu batı farketmez diyo bi de çok olsa 1 yıl sonra tayin için her türlü siki yalayacaksın bırak bu idealist ayaklarını
  +10
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 16 Eylül 2015 - 20:51Okulların öğretmen açığı, ücretlilerle kapatılıyor. Okullarda kadrolu öğretmenler çalışmalı, ücretliler istisna olmalı. Oysa yarıdan fazla öğrtmeni ücretli okullar var.
  +5

Tüm Yorumlar

 • edimedi
  edimedi 17 Eylül 2015 - 00:46Öğretmenlik gibisi yok, Tatili, izni, maaşı, çalışma saati.
  İİBF mezunları ne yapsın. KPSS'den A kadrodan 80 alıp mulakatta torpilsizlikten işsiz kalıp. Polis olup izin, tatil olmadan çalışmak yada banka banka sınav ve mulakat kovalayıp 1100 tl ye geçinmeye çalışmak nasıl acaba bilen var mı? KPSS'den 50 alıp atanan Müzik öğretmeni arkadaşım var siz düşünün. (Not:Keşke devlet herkese iş bulabilse)
  +1
  • Lejyoner
   Lejyoner 17 Eylül 2015 - 00:04öğretmen fazlası varsa öğretmen ihraç edelim. bakınız suriye, ukrayna filan hep iç savaş. bu ülkelerde iç savaş bitmeye yüz tutunca verelim formasyonu, dayayalım dili ihraç edelim fazla ,öğretmenlerimizi. nasıl olur.
   • cincibirgazoz
    cincibirgazoz 16 Eylül 2015 - 23:26aynı sizin gibi atama isteyen neresi olursa olsun yeter ki atanayım diyen öğretmen arkadaşlarım atandıktan sonra ya burda sinema bile yok çok sıkılıyorum burda doğalgaz yok termosifonun ısınmasını bekliyoruz ya gibi şikayetler ettiler.ayrıca çok güzel algı operasyonu yapıyorlar öğretmen açığı çok diye.devlet planlama teşkilatının sitesinde MEB in doluluk oranının yüzde 97 olduğunu görebilirsiniz
    • nostaljibenmisim
     nostaljibenmisim 16 Eylül 2015 - 23:15Her seçim döneminde bizi atayın size oy veriyoruz diyen yalakalardan öğretmen olmaz.
     +1
     • silentguard
      silentguard 16 Eylül 2015 - 23:10Amk atanana kadar ağlarsınız atandıkdan sonra götünüz kalkar öğrencilerin yüzüne bakmazsınız, topunuzun amk sikik herifler
      +1
      • mert006
       mert006 16 Eylül 2015 - 23:07400 bin öğretmen ne demek lan.ülkenin yarısı öğretmen aq.
       • hanzoadam
        hanzoadam 16 Eylül 2015 - 22:51Öğretmen olacakları bence önce IQ testine tabi tutmalılar. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor işte atanamıyorsunuz neden hala yazıyorsunuz diye. Arz talep ve benzeri şeylerde öğretilmeli.
        • Aduu
         Aduu 16 Eylül 2015 - 22:18Evet Atanması zor olduğunu bile bile okudum ama elimde fazla seçenek yoktu. Almanya'da doğdum büyüdüm ve 13 yaşına kadar kaldım. Ailem emekli oldu ve en büyük hakları olan Vatanlarına geri döndüler. Emekli eski gurbetçi bir ailenin son çocuğu olarak Türkiye'de bu sınav sistemine zar zor ayak uydurarak bana en yakın hitap eden bölümü okudum. Arkadaşlar ben 2 yıldır atanmayı bekleyen Almanca Öğretmeniyim. 2 yıldır Devletin Anadolu lisesinde Ücretli öğretmenlik yapıyorum. Bu sene bölümüm 195 civarı kişi aldı ve 77 puan ile kapattı KPSS'yi. Arapça bölümü 300 küsür kişi aldı 52 puan ile kapattı. Ben 69 puanda kaldım. Şimdi bu Arapça okuyanlar 52 ile atandı ben açıkta kaldım. Adalet mi bu şimdi ? Hayır şöyle bir şeyde var Devletin Lisesinde Ücretli Öğretmenlik yapıyorum yani deli gibi açık var ama atamıyorlar beni. Okullar başlamadan da Milli Eğitim Müdürlüğün Şube Müdürleri deli gibi arıyorlar beni 'Geliyorsun değil mi?' 'Ne zaman gelirsin?' 'Bak 2 okul var ikisini idare edersin değil mi?' Bana mahkumlarmış gibi sarıyorlar. Ücretli Öğretmen nedir derseniz saat başı para alan modern köle diyebiliriz. Haftalık max 30 saat ders alabiliyorsun. Ders başınada vergi bile kesiyorlar 1 ders saati 9.5TL gibi bir şey kalıyor. yani ayda ortalama 1100TL gibi bir ücret alıyorsun. Sigortanın'da yarısı yatıyor. Yazlarıda para yok. 2 Hafta sonra açılacak okullar gene Şube Müdürleri arayacaklar beni. Ulan her gün aileme kızıyorum 'Bok vardı Türkiye'ye getirdiler beni' diye. Oradaki arkadaşlarımın hepsi fıstık gibi işlere sahipler biz ise burada SÖZDE Öğretmencilik oynuyoruz. Kusura bakmayın uzun oldu biraz affedin...
         +1
         • Skuldnorn
          Skuldnorn 16 Eylül 2015 - 21:48Bu sorun 10 yil once de vardi degil mi? Bunu hep soyluyorsunuz. O zaman neden gidip atama bekleyeceginiz bolumleri okudunuz arkadasim siz? Derdiniz ne sizin? Madem ki ogretmenler atanmiyor o zaman sen de ogretmen olmazsin. idealin ogretmen olmaktir saygi duyarim ama cogunuzun hayali ogretmenlik degil ki. Sizin idealiniz memuriyet. 10 yildir atama bekliyorum diyen insanlar var, televizyonda bugun izledim. Kardesim aklinizi mi kacirdiniz siz? Bir insan 10 yil bir seyi bekler mi hic. 10 yilda 3 dil ogrenirsin. 10 yilda 3 farkli meslekte uzmanlasirsin. 10 yili gectim 2-3 yilda usta kasap olursun, marangoz olursun, asci olursun. Oturup 10 yil atama bekleyen sizlere hak vermemizi mi bekliyorsunuz? Benim babam ogretmen, amcam ogretmen ama artik ben bile tiksinmeye basladim sizden. Siz nasil igrenc insanlarsiniz arkadas. Atanamayan muhendis, atanamayan avukat diye bir kavram var mi bu ulkede? Atanamayan ogretmen nedir Allah askina? Calisabilecegin alanin kisitli oldugunu bile bile ne diye gittin ogretmen olmaya kalktin? Yarim yamalak ders anlatip, yata yata para kazanmak hos geldi degil mi? Allah sizi bildigi gibi yapsin.
          +4
          • alexius
           alexius 16 Eylül 2015 - 21:40öğretmen fazlası varmış memlekette :)))))))))))))))))) amma güldürdünüz lan gidin okullarda kaç tane ücretli öğretmen var bi sorun araştırın. Diyeceksiniz ki "öğretmen işte ücretli mücretli ben anlamam" ... Kazın ayağı öyle değil beyler bu öğretmenlerin bazıları işletme mezunu bazıları maliye bazıları ziraat mühendisi ...
           +1
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...