Skinny Puppy - Worlock (Yasaklanan Versiyon)

85 izlenme - 19 Ekim 2015
worlock worlock diyor ki;
Kanadalı endüstriyel müzik grubu Skinny Puppy'nin Worlock parçaları için hazırlamış oldukları klip. 8o'li yılların sonunda artan devlet sansürlemesini eleştirmek için klipte 70li ve 80li yılların korku filmlerinden görüntüler kullanılmış, klibin üç farklı versiyonu bulunuyor: A, X ve R, bildiğim kadarıyla televizyonda sadece a ve x versiyonları gösterilmiş, yayınlanan single'ın içinde ''Bugün bir şeyleri yasaklayanlar yarın sadece istediklerini size gösterirler'' temalı bir yazı bulunuyor. Aynı yıl Ministry grubunun yayınladığı ''In Case You Didn't Feel Like Showing Up'' albümünün iç kapağında da albümü alanlara ön kapakta bulunan meşhur ''parental advisory explicit content'' yazsını kesip atmaları yazılmıştır.(Ministry'nin bu albümünde Skinny Puppy grbunun vokalide bulunuyor)

Şarkıda sample olarak charles manson'un konuşmaları ve The Beatles tan Helter Skelter şarkısı kullanılmış.

Klipteki filmler: Deep Red, Suspiria, Tenebrae, Combat Shock, Phenomena, Opera, The Beyond, Hellraiser II, Bad Taste, Dead & Buried, Luther The Geek, Henry: Portrait of a Serial Killer, From Beyond, Parents, Death Warmed Up, Intruder, Dune, Altered States.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: skinny puppy skinny puppy worlock korku film hellraiser charles manson suspiria the beatles beatles helter skelter

Yorumlar

Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...