Mustafa Sandal - Akışına Bırak Albümü (38 Dk - 2000)

raise90 raise90 diyor ki;
Mustafa Sandal'ın müzik kariyerindeki en iyi albümü olan,2000 yılının haziran ayında çıkmış ve toplam 1.5 milyon satmış,hatta Grammy Ödülleri'nde "En İyi Pop Vokal Albüm" dalında aday olmaya hak kazanmış tek Türk albümü olma özelliği taşıyan,içinde Tek Geçerim,Geriye Dönmem,Alkışlarla,Güncel Zalim,Hatırla Beni,Mesela,Esas Duruş ve Akışına Bırak gibi efsane şarkılarının yer aldığı Akışına Bırak albümüdür.

Bu albümün diğer Mustafa Sandal albümlerinden farkı ise klasik-pop tarzında şarkılara yer vermesi ve İskender Paydaş'ın aranjörlüğünde oluşan bir albüm olmasıdır.

Albümün klip çekilen şarkılarına bakarsak ilk klip, Beşiktaş maçlarından hatırlayacağımız Tek Geçerim şarkısına gelmiştir.Ardından Yunan şarkıcı Natalia'yla beraber düet yaptığı Hatırla Beni şarkısına da klip çekilmiş ve bu klip, hem Yunanistan hem de Türkiye'de sıklıkla yayınlanmayı başarmıştır.

Albümün son klibi de 2000 yılının Kasım ayında bir sanat şaheseri olan ve Mustafa Sandal'ın kariyerinde yapmış olduğu en iyi 5 şarkısı içinde yer alan Geriye Dönmem şarkısına çekilmiştir.Klip Avustralya'da çekilmiş ve Tai Chi görüntüleriyle süslenmiştir.

Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve bu efsane albümü hatırlatmak istedim.

İyi dinlemeler.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: mustafa sandal akışına bırak albüm 2000 nostalji grammy awards tek geçerim hatırla beni geriye dönmem alkışlarla akışına bırak iskender paydaş 90'lar
13 13 Ekim 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • ugurgallen
  ugurgallen 14 Ekim 2015 - 08:35olm hemencicik bitti bu.
  • ugurgallen
   ugurgallen 14 Ekim 2015 - 08:04hemen favlayım ki zamanı gelince dinlerim. saol rays
   +3
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...