Ankara Metrosundaki Canlı Bomba Paniği

7.415 izlenme - 16 Ekim 2015
exixiz exixiz diyor ki;
Ankara'daki patlamadan 2 gün sonra metroda yaşanan inanılmaz anlar ortaya çıktı.
Saat 18.00 sularında metro Batıkent durağına ilerlerken korku dolu anlar yaşandı. Genç bir kadının, yanındaki adamı canlı bomba sanması az daha bir faciaya yol açıyordu. O, 'Arkadaş canlı bomba' diye bağırdı, metro birbirine girdi. O sırada devreye 2 sivil polis girdi, adamın üzerini aradı. Canlı bomba değildi ancak panik az daha bir faciaya yol açıyordu.

Görüntülere göre genç bir kadın, yanındaki adamdan şüphelendi endişeli tavırlarıyla dikkat çekti. Önce yerini değiştirdi. Sonra da 'Arkadaş canlı bomba, arkadaş canlı bomba' diye bağırdı. Bir anda ortalık karıştı. 'Kaçın, kaçın' sesleri yükseldi. Büyük panik yaşandı, metro birbirine girdi. Birbirini itenler, birbirinin üstüne basıp geçmeye çalışanlar... Bir anda izdiham yaşandı.
2 SİVİL POLİS SİLAHLARINI ÇEKTİ
Beyaz TV'de yayınlanan görüntülere göre o anda devreye 2 sivil polis girdi. Silahını çeken polisler vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. 2 sivil polis, kadının şüphelendiği adamın üzerini aradı. Kimliğini kontrol etti. Kadının şüphelendiği adam da ceketinin düğmelerini açıp canlı bomba olmadığına ikna etmeye çalıştı.

SEFERLER DURDURULDU
Herkes korkunca metro seferleri durduruldu, elektrik kesildi. Güvenlik önlemleri alındı, yolcular tahliye edildi. Tehlike yoktu ama kimse ikna olmadı. Yüzlerce kişi ip gibi sıralanarak metrelerce raylarda yürüdü.

KADININ İFADESİ ALINDI
Yaşanan olayın ardından metroyu birbirine katan kadının ifadesi alındı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: metro ankara metrosu canlı bomba bomba haber videoları

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • garantikarantina
  garantikarantina 16 Ekim 2015 - 19:37Batıkentliler ilk defa Sincan'lı görünce canlı bomba zannetmişler. Sincandaki tipler hep böyle amk !
  +18
 • tarara
  tarara 16 Ekim 2015 - 13:23kadını yanlış anlamışlar. adam bomba gibi demek istemiş. canlı bomba bu demiş millet yanlış anlamış.
  +15

Tüm Yorumlar

 • gogoman
  gogoman 17 Ekim 2015 - 02:34böylece olası bir durumda polisin tepki süresi ve ne yapacağı konusunda da ön çalışma yapılmış oldu.kadını araştırsınlar.çünkü canlı bomba korkusu varsa ya kaçarsınız ya da durdurmak için hamle yaparsınız.ifşa edip patlatma fırsatı veremezsiniz.
  +1
  • thedirector
   thedirector 17 Ekim 2015 - 00:32polisler tezcanlı olsaydı ve ani bir refleksle adamı vursaydı-ki amerikan polisi olsa direk basardı mermiyi sivil arkadaşlara helal olsun- suçlusu kim olacaktı? tabiki bu amk kahpesi.böye bir konuda emin olmadan tepki verilir mi arkadaş ne rezil insanlar var.
   +7
   • pinek87
    pinek87 16 Ekim 2015 - 23:33kadının aptallığını geçtim adamın canlı bomba olmadığı
    anlaşıldıktan sonra bile metro seferleri durduruluyorsa bu ülke bitmiştir aga...
    • daltooon
     daltooon 16 Ekim 2015 - 22:22İyice paranoyak olduk. Olası bir patlatma için ön hazırlık falan olabilir mi ki? İntihar bombacıları için güzel bir antrenman olmuş sanki
     +1
     • mehmetkarakurt
      mehmetkarakurt 16 Ekim 2015 - 22:09Baktın adamın üzerinde bomba var. Bas düğmeye in aq. Milleti ne diye ayıktırıyon.
      +8
      • GamsızPompacı
       GamsızPompacı 16 Ekim 2015 - 22:08götünden nem kapmaca
       +3
       • deişikbişii
        deişikbişii 16 Ekim 2015 - 22:07ilk ikideki yorum yapan kişiler ankarada mı yaşıyo bilmiyorum ama salak salak yorumlar yazmayın insanlar artık o kadar gerildiki neyapcağını bilemiyolar. ben kzılaya gidemiyorum ulusa sıhhıyeye bundan haberleri var mı merak ediyorum. ayrıca medyada 11 tane daha canlı bombanın resmi var ve bu eylemlerin metroda yapılacağı söyleniyor. Ankara da herkes kafayı yedi çok geriliyoruz yorumlarınızı ona göre yapın alaya alınacak bir konu değil.
        +1
        • sengin
         sengin 16 Ekim 2015 - 21:51bu beyefendi canli bomba.
         • senozgur
          senozgur 16 Ekim 2015 - 21:32Sosyal deney saçmalığı çıkmasın da.
          +5
          • hayripotır
           hayripotır 16 Ekim 2015 - 20:09ya polis adamı öldürseydi
           +9
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...