Cep Telefonlu Sağır Dilsiz Dilenci

sichdreth sichdreth diyor ki;
Öncelikle şunu belirteyim sağır ve dilsiz bir insan cep telefonu kullanabilir mesajlala iletişim kurabiliyor okuma yazma bilirse tanıdığım brisi olduğu için belirtmek istedim ama bu olay farklı, bildiğiniz sahtekarlık. Şimdi haberi olduğu gibi kopyala yapıştır yapıyorum. Antalya'nın Alanya'nın ilçesinde Zabıta ekipleri tarafından yapılan çalışmada dilenirken yakalanan ve belediyeye getirilen kimliği belirsiz iki kişi, üzerlerinden cep telefonu çıkınca zabıta görevlilerinin dikkatini çekiyor. Durumlarından şüphelenen ve dilencileri sorgulamaya çalışan zabıta görevlisi sonunda amacına ulaşıyor. Boynunda sağır ve dilsiz yazan dilenci, zabıtanın ısrarlarına dayanamıyor ve tabiri yerindeyse bülbül gibi şakımaya başlıyor. Zabıta müdürü dilencilere nasihatler yaparken, onlar bu işin inceliklerini anlatıp, "Sen ceza makbuzu yazsan kaç yazar. Çıkınca yırtar yeniden bu işe devam ederiz" diye karşılık verdi. İki sahtekarın üzerinden çıkan bozuk paralara el konulup haklarında yasal işlem yapıldı.
Kategori: Çüşşşş
sitene ekle
Etiketler: zabıta dilenci hırsız telefon sağır dilsiz sahtekarlık
1 05 Kasım 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • onikioniki2012
  onikioniki2012 05 Kasım 2015 - 17:21bu adamın suçu yok.. halk olarak bu dilencilere para vermeyin kardeşim vermeyyin..
  +4
 • b3rak
  b3rak 05 Kasım 2015 - 17:17ben okumuş biri olarak çok zor durumda kalırsam amelelik bile yaparım paramı kazanırım... ama kimseye el açmam dilenmem...
  +3

Tüm Yorumlar

 • silentguard
  silentguard 06 Kasım 2015 - 04:00Bu dilencilere para vermeyin kardeşim, öyle tipler görüyorum ki benden cüsseli iri yarılar o.çları bi oto yıkamada çalışsalar ekmeklerini çıkartırlar en basitinden ama dileniyorlar. Bu ipnelere yüreğim taş kesiliyor görünce.
  • gotkilimakasi
   gotkilimakasi 06 Kasım 2015 - 01:17temsili akepe
   -1
   • darkwane
    darkwane 06 Kasım 2015 - 01:16polisin ya da askerin bir suçluyu bu şekilde azarlaması, ona ahlak dersi vermesi hiçbir sike yaramadı yaramayacak da. sen yargıç mısın savcı mısın sana yakala bana getir demişler senin görevin o kadar. siz herhangi bir suçtan dolayı karakola gideceksiniz, birisi de komiser sizi vay efendim niye böyle yaptın diye azarlarken videoya çekecek, sonra da bunu sanal aleme yükleyecek. size yapamazlar ama bir dilenciye bunu yapabiliyorlar. adamın hakkını arayabilmesi, sesini çıkarabilmesi mümkün değil. işte bu sınıf farkı anlayışı, yoksulla fakiri birbirinden ayıran ahlaksal değerler dilenciler olarak, ezen ve ezilenler olarak geri dönüyor. alkışlanacak bir tarafı yok. dilencilik iyidir de demiyorum.
    -2
    • murattosan
     murattosan 06 Kasım 2015 - 01:01bide s.a. diyip elini uzatanlar var bişey sorcakmış gibi, elini yakalar ve başlar konuşmaya, memleketten çalışmaya geldim, yolsuz kaldım. bir gün içinde 5 defa aynı numaraya hedef olmuştum amk. alnımda enayimi yazıyor anlamadım. özellikle izmitte perşembe pazarı kurulduğu gün tavan yaparlardı, hala varlarmı bilmiyorum. ya bide hatırlayan varmı, üstgeçitlerde piyango çektiren dolandırıcılar vardı. 3310 veriyodu hediye. telefonun olduğu kağıdı, göster göstere koyuyordu diğer kağıtların arasına, para verip çekiyodun, selpak çıkıyodu. nasıl bi numara yapıyosa. arkadaşım 3310u alcam diye bütün parasını kaptırmıştı bu lavuklara. bu dolandırıcının başında da her zaman kendi elemanı olan bi müşteri oluyodu, o kazanıp izleyenleri gaza getiriyodu. hemen hergün ordan geçtiğim için tanımıştım artık. yanlarından biri geçerken numaracı müşteri neee telefon 5 liramı derdi. avlar toplanırdı yavaştan.
     • checkdefacto
      checkdefacto 05 Kasım 2015 - 17:41yelekli abi haklı,doğru söyleyince battı çok konuşma oldu,bu ülkede bu kadar enayi olunca söğüşleyen çok olur kimse kusura bakmasın..
      +1
      • dokumacikizlar
       dokumacikizlar 05 Kasım 2015 - 17:27@0:55 nasıl gülüyor göt pişkin pişkin :D
       +1
       • onikioniki2012
        onikioniki2012 05 Kasım 2015 - 17:21bu adamın suçu yok.. halk olarak bu dilencilere para vermeyin kardeşim vermeyyin..
        +4
        • ebidikinternet
         ebidikinternet 05 Kasım 2015 - 17:18anlamadım sımdı susmak ıcın mı para dilenıyormus :D saka gıbı amk yerınde yasalar.bırıde bunların bacısını sıkebılecek bı yasa yapmıyor adamlarda rahat rahat calısıyor
         +1
         • b3rak
          b3rak 05 Kasım 2015 - 17:17ben okumuş biri olarak çok zor durumda kalırsam amelelik bile yaparım paramı kazanırım... ama kimseye el açmam dilenmem...
          +3
          • TAXGUN
           TAXGUN 05 Kasım 2015 - 17:13ona küçük süprizler yapın
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...