Vanilla Fudge - Für Elise & Moonlight Sonata

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
60'ların psychedelic ortamlarından çıkan bir grup olan Vanilla Fudge, çok acayip cover işleriyle bilinir. Ben ilk olarak ''You Keep Me Hangin' On'' coverlarını dinlemiştim ve sonra bırakamadım zaten. Ancak bu kayıtta klasik müziğin çoğu müzik türünden daha iyi bir şekilde rock olarak yorumlanabildiği rahatça görülüyor. Özellikle Beethoven ve Mozart ''übermensch''lerinin kompozisyonları rock yoruma çok yatkın. Albüm The Beat Goes On, tarih 1968.

Moonlight Sonata, klasik yorumu için;

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/20865/beethoven---mondscheinsonate-moonlight-sonata

Für Elise'ye gelince... Okul zillerimizin bir çoğunun melodisi bu olmasaydı, daha fazla klasik müzik dinleyen bir kuşak yetişebilirdi belki. Ya da ne bileyim.
Kategori: Enteresan
sitene ekle
Etiketler: vanilla fudge beethoven 60s für elise moonlight sonata psychedelic hammond organ
2 02 Nisan 2010
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • gamlıhazan
  gamlıhazan 04 Nisan 2010 - 15:39İskandinav ülkelerindeki grupları bi inceleyin derim saldırmadan önce. Bilginiz olmadan fikrinizin olması abes bi durum.
  • yojimbo
   yojimbo 03 Nisan 2010 - 20:41Bu arada şunu söylemeyi unutmuşum; bir de ticaret meslek lisesinin tornacı yetiştirdiğini düşünen denyolar var ki, onlara da allahın tokadı yok demek düşer bana.
   +3
   • yojimbo
    yojimbo 03 Nisan 2010 - 20:26Ah şu opera okulları var ya opera okulları, ne rock vokalleri yetiştirdi harbi. Bir de konservatuarlar var, o konuya hiç girmicem. Hepsine ilave bir de Ankara Opera'da ki Anadolu Ticaret Meslek Lisesi de çok harika tornacı yetiştirir.
    +4
    • gamlıhazan
     gamlıhazan 03 Nisan 2010 - 13:43dünyanın en iyi rock vokalleri opera okullarında yetişiyor zaten.
     +1
     © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...