Leasing Nedir?

exixiz exixiz diyor ki;
LEASING NEDİR?

Ülkemizde uygulandığı şekliyle Leasing'in kelime anlamı "Finansal Kiralama" dır.

Leasing, bir malın yatırımcı tarafından satın alınması yerine, bir leasing şirketi tarafından alınıp, yatırımcıya belirli bir dönem kiralanmasıdır.

Belirlenen kira planı çerçevesinde yatırımcının leasing firmasına kiralarını taksitler halinde ödemesidir.

Günümüzün sürekli gelişen teknolojisi, pazarda her geçen gün artan rekabet, yatırımların finansman modeli seçimine çok büyük önem kazandırmıştır.
Firmaların gelişmeleri ve karlılıkları ancak yatırımlarında doğru finansman seçimi ve yönetimlerindeki verimliliğin artırılması ile mümkün olabilmektedir.

Tüm dünyada yatırımların orta vadeli finansmanında yaygın olarak kullanılan leasing, kuruluşların her geçen gün artan işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamada büyük avantajlar sağlanmaktadır.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: leasing nedir leasing nedir tv
0 01 Aralık 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • yasin78
  yasin78 02 Aralık 2015 - 15:20Ya Bu kızı Hiç Sevemedim Ben. Tombul Ablamız "billur bolu" 10 kat daha İyiydi. (Bu arada tarihteki İlk leasing'ci kibar feyzodur, Malın mülkiyeti babasına Kullanma hakkı Kocasına Aittir İşbu senet 2 Nüsha....)
  • panteray
   panteray 02 Aralık 2015 - 03:31bunun orjinali tombul hatun vardı ya, çok sövdünüz ama en delikanlısı o çıktı. reklam para peşinde bunlar kadar koşmuyor ama daha iyi yapıyordu bu işi. Ayrıca daha samimiydi.
   +1
   • ecthelion
    ecthelion 01 Aralık 2015 - 20:25yapı kredi sponsorluğunda kapitalizmin konforunu betimleyen bir çalışma izlediniz
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...