The Kinks - Sunny Afternoon

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
60'ların en önemli gruplarından The Kinks, ileri görüşlülükte zirve yapmıştır bence. Garage Rock kıvamında hatta kimi zaman o döneme ağır gelebilecek şarkıları da vardır. Mesela ''All Day and All Of The Night'' şarkıları kimbilir kaç müzisyeni etkilemiştir bilinmez. Ben sonraki çoğu şarkıda aynı riffleri duymuşumdur. Çok acayip gruptur The Kinks. Bu şarkısı ise daha bir soğuk bira eşliğinde tembellik şarkısıdır. Kederlidir üstelik.

The Beatles vs The Kinks. Are you ready? FIGHT! The Kinks win.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: 60s the kimks sunny afternoon
3 07 Nisan 2010
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • millkyway
  millkyway 10 Nisan 2010 - 13:30Juno'daki en sevdiğim sahnelerdendi. Etiketlere de kimks yazmışım. Kimks kim ki? Galibin The Kinks olması gerçekten çılgınlık. Ama şahsi fikrim bu. Beatles'a da bayıldığımı söylememe gerek yok; (bkz: girl). Bu adamlar,The Beatles kadar yakışıklı adamlar değillerdi, pek rağbet görmediler maalesef. Ha bunu salt yakışıklılığa bağlamıyorum; yaptıkları müzik zamanın ötesinde müziklerdi. The Beatles, zamanın ruhuna daha bir uygundu. Ama bu adamların aykırı bir tarafları var. Her ne kadar beatlesvari bir havaya sokulmaya zorlansalar da patronları tarafından, serbest bırakıldıkları anda tuhaf tuhaf işler yapmaya çalışmışlar. Çoğu punk müzisyeni bu hippi tipli adamları, Stooges'dan, New York Dolls'dan hatta kimi zaman Velvet Underground'dan pek ayrı tutmaz. Dikkatli dinleyince anlaşılıyor. Bu şarkı da zorlama şarkılarından. Ha güzel mi, güzel. O ayrı. Ama potansiyelleri çok başka yönde. Protopunk diyebilir miyiz? Evet bence.
  +4
  • yojimbo
   yojimbo 10 Nisan 2010 - 10:52The Kinks'in "Well Respected Man" şarkısı Juno'da esasoğlan(?) Michael Cera'nın günlük sporuna hazırlık aşamasında çalmaya başlar ki, sanki sahne sırf bu şarkıyı kullanabilmek adına çekilmiştir. The Kinks'i The Beatles ile kapıştırmak, hele bir de galibin The Kinks olacağını söylemek ise çılgınlıktır.
   +2
   © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...