Öğrencisine Tekme Tokat Dalan Öğretmen

exixiz exixiz diyor ki;
Kütahya Tavşanlı'da öğretmenin öğrencisini dövdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Bir ortaokulda meydana gelen olayda öğretmenin dayak attığı öğrenci durumu ailesine bildirdi. Aile ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: dayak öğretmen öğrenci kütahya haber videoları
3 31 Aralık 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • garipgurebayimben
  garipgurebayimben 31 Aralık 2015 - 11:49revanus diye bir arkadaş 2013 haziranında yazmış:

  "Solcu bir arkadaşım, gayet idealist duygularla Mardin'e gitti ve başka bir ilçesinde öğretmenlik yapıyor. "Yüzümüze karnesini yırtıp atan öğrenci mi dersin, notları 5 para etmez öğrencinin ayrı, ailesinin ayrı tehdidini yemek mi dersin, derste bağıra çağıra telefonla konuşan öğrenci mi dersin, sınavlarda kopya veren hocalar mı dersin, hepsi var. Artık torpil mi olur, istifa edip tekrar sınava girerek mi olur buradan kaçacağım" diyor. Şimdi buradan Mardinlilere böyle bir genelleme yapmak gibi bir hakkım, haddim yok. Ama öğretmenlere yüklenmeden önce öğrenci milletine ve ailelerine de bakmak lazım gelmiyor mu?"
  +20
 • semruk
  semruk 31 Aralık 2015 - 18:02meslek lisesi mezunu olarak söylüyorum.

  Haketmiştir.
  +15

Tüm Yorumlar

 • behzat t.
  behzat t. 03 Ocak 2016 - 14:21dayak mı bu amk. az dayak yemedik
  • kemalkılıcdaroglu
   kemalkılıcdaroglu 02 Ocak 2016 - 15:12Gençler, 2 defa öğrenci dövmekten mahkemelik olmuş bir büyüğünüz olarak tecrübelerimi aktarma ihtiacı hissetim. Sabırla okuyun lütfen.
   1)En ufak olayda disipline verin. Dilekçenizde ısrarcı olun. Çünkü bu af, genelde bu hareketin onaylanmasıdır. Öğrenciyi affetmeniz için araya girenler, böylesi bir olayca cezalandırılmanız için araya girer.
   2)Tüm idareciler yavşaktır. Velileri kışkırtır sonra size dönüp, onları sakinleştirdikleri yalanını söylerler. Öğretmene karşı öğrenciyi koruyan kahraman idareci olmayı severler. Her laflarına kanmayın.
   3)Hababam sınıfı özürüne kanmayın. Allah Rıfat Ilgaz başta olmak üzere Hababam sınıfını çıkaranların ve yaşatanların cezasını versin. Öğretmenliği ayağa düşüren Hababam kültürüdür. Okular kendilerini Kemal Sunal, Tarık Akan falan sanan orospu çocukarıyla dolu. (Evet, onlarında cezasını versin)
   4)Öğrencilerle ve velileriyle mesleğinizin ilk gününden mesafe koyun. Genelde her yakınlığı nota çevirmeye falan bakarlar. Bir öğrencimin ailesi karşı komşumdu. Evin tadilatı sırasında babamla tanıştı. Ben yokken bir sebepten kızna bağırmıştım, onu babama anlatmış. kırk yaşında biri olarak babasına şikayet edilmek zoruma gitmişti.
   5)Facebook-twitter ve bilumum sosyal sayfalarınızda öğrenciniz, velisi hatta mümkünse okul idareciniz olmasın. Buralarda kolay bulunan olmayın, aramalarda ancak ortak arkadaş varsa görünün. İyice tanımadan kimseyi arkadaş olarak eklemeyin. Öğrencileri, mezun olmadan asla eklemeyin. (Ah , ah. Bir zamanlar facebook sayfam, okulun forumu gibiydi.)Bir de, birarea gaza gelip, facebook adımın başına tc eklemiştim. Böylesi şeyler bulunmanızı zorlaştyırıyor. Tavsiye ederim. bu yüzden facebook adımda tc'yi çıkarmıyorum.
   5)Bazı öğrenciler, dayak yemeyi lehlerinde kullanmak için sizi özelikle kışkırtır. bu durumda ananıza bile sövse, karşılık vermeyin. Müsait zamanda, müsait karşılık verin. Ama BU KARŞILIĞI MUTLAKA VERİN.
   6)Ailenin yanında çocuğu kötülemeyin. Bu, öğrenci ile aranızı her zaman bozar. Aile yanında mümkün olduğunbca çocuğu övün. Çocuğun şikayet edilme yeri disiplin kuruludur, aile değildir.
   7)Disiplin kurulunda asla öğrenciyi savunmayın. Bu savunma çabucak okul dışında duyulur ve sizin dersinizde kudurmak için fırsat olarak görülür.
   8)2. performans, yani sınıf içi performans-sözlü notunu çok güzel kullanın. Diğer notları da kullanın ama belli etmeyin. Çeşitli bahanelerle not kırın. Kafanızı bozan öğrenciler yapamayacağı notları verin.
   9)Sıkıldığınız okuldan ilk fırsatta tayin istemekten çekinmeyin.
   10)Öğrenciye ceza veremiyorsanız (öğrenci kalantor çocuğuysa ya da artık ceza yüzsüzsü olmuşsa) bir bahane ile en yakın arkadaşlarının ya da sevgilisinin açığını arayın, onları cezalandırılmasını sağlayın.
   11)Öğrencileri, özellikle de lise öğrencilerini melek zannetmeyin. UNUTMAYIN, HİÇ BİR ÖĞRETMEN BEN ŞÖYLE ÖĞRENCİ OLACAĞIM DİYE ÖĞRETMENLİĞE BAŞLAMAZ.
   11)Aslınbda 10'da sonlandıracaktım ama başlamak demişken aklıma geldi. Mümkünse ÖĞRETMEN OLMAYIN . Eğitim fakültesi mezunu bile olsanız, başka mesleklere yönelin. 3 aylık tatile kanmayın (kaldı ki elimizden alacaklar. Avrupa gibi en az 220 iş günü okulda olacağız. En kutsal meslek lafına da kanmayın. Ne yani, her ders anlatışımza göre namaz-oruç sevabı mı alıyoruz, iş işte, yapıyoruz.
   +4
   • jeannn2
    jeannn2 01 Ocak 2016 - 13:49şu vidyoya ancak kendisinden başka kimsenin çocuğu yok zanneden yeni nesil türk ailesi itiraz eder. Yoksa hepimiz öğrencilerin ne bok olduklarını biliyoruz.
    +2
    • daltooon
     daltooon 01 Ocak 2016 - 01:32bu videoyu izleyen insanımızın yüzde doksanı hocaya küfreder. alkışlarlayaşıyorum yine konuşturmuş farkını. mutlu yıllar. göt admin
     +2
     • halilrenas1
      halilrenas1 31 Aralık 2015 - 22:25yeni nesil raydan çıkmış . öğretmen de haklı olabilir .
      +10
      • revanus
       revanus 31 Aralık 2015 - 21:02@garipgurebayimben, arkadaş sağolsun yorumumu paylaşmış. bahsettiğim arkadaş da evlenip izmir'e gitti galiba öyle hatırlıyorum bir süredir görüşmüyorduk onunla da.

       ben dayağın böylesini desteklemiyorum (hatta hiç bir türünü) ama biz öğretmenleri modern usulle yetiştirip, aileden aileye değişiklik gösteren usullerde yetişmiş çocukların üzerine gönderiyoruz. pedagojik formasyon esnasında da böyle bir konuda ne yapacağınız size anlatılmıyor mesela. ya da ben görmedim bu konuya dair bir bilgi, anlatım. anlatan öğretmenler de program dışı dahi olsa hiç böyle şeyler üzerinde durmuyorlar. belki gençliklerinde böyle çocuklar olmuş olan veya bu çocukları gözlemiş olan öğretmenler bir parça dayanabiliyorlar ama bir yerden sonra kim olsa zıvanadan çıkıyor.

       yeni nesil öğrencilerde maşallah öyle bir özgüven pompalaması var ki çocuklar balon gibi. böyle özgüven bombası gibi gezen çok öğrencinin bir iki azarlamayla patlaması da söz konusu değil. internet-tv sağolsun çocukların hepsi, gerçek olmayan bir dünyaya, gerçekmiş gibi bakarak büyüyor. (buradan interneti tvyi zararlı bulduğum anlamı çıkmasın. pokemon izleyip kaçımız camdan atladı mesela :D ) okulda çeteleşiyorlar, büyük sınıflar küçük sınıflardan sıkıştırabildiğinden para topluyor yani haraç alıyor. "karıyı boş bırakmayın, 1, 3, 5 demeyin yapın çocukları" diyen siyasilerin işine geliyor böylesi çünkü çok çocuk yapmaktan, çocuk yetiştirmeye fırsat bulamayan ve hatta buna uğraşmayan aileler yüzünden, piç bir nesil ürüyor. bu öyle bir nesil ki, kim ipini çekerse oraya gidiyor. boynunda bir ip olan köpek gibiler. onlar için de gelecekteki seçmen kitlesi olacak olan çocuklar bunlardır. sokaklar bunlarla doluyor. elbette içlerinde ehven-i şer diyebileceğimiz ve hatta biraz aile terbiyesi almış ve efendi veya sonradan efendileşen gençler de var ancak maalesef çoğunluğu bok yoluna gitmeye aday bir nesil bu. ve dahası eskisi gibi "parasızız, fakiriz" bahaneleri de yok zira hepsinde bir telefon, her akşam bi bira alacak para mevcut oluyor.

       şimdi bu nesle tutup da "oğlum az efendi ol, evde her gün 10 dakka baksan anlarsın" demek de olmuyor çünkü hepsinin evinde huzur yok. aile içi şiddet, kavga, gürültü ortamı; günümüz Türkiye'sinin belki de pek çok meselesinde sebeplerden birisidir. Evinde huzur olmayan çocuk da kendini dışarı atıyor haliyle. Sonra niye dışarda dolaşıyorsun gecenin bi yarısına kadar diye soruyorlar. Çocuklar da naapsın, babaları bi koltukta tv karşısında sızana kadar gelemiyorlar evlerine. bunu da düşünmek lazım.

       şimdi ben dayağın böylesini desteklemiyorum tekrardan söyleyeyim. öğretmen bir öğrenciyi döverken bu kadar düşmanca yaklaşmamalı. benim hatırladığım müthiş "dayakçı" hocalar bile böyle yumruk tekme şeklinde değil, tek bir sağlam tokat şeklinde yaklaşırlardı olaya. maalesef burada dayak atma tarifi veriyorum gibi ama mecburum zira ben de öğrenci tokatladım. utanıyorum geriye dönüp baktığımda, bu duruma kendimi düşürmem diyordum ama düşürdüler. artık bir dahakine daha sabırlı olurum diyorum.

       yeni nesil öğretmenlere sabırlı olmalarını tavsiye ediyorum. tokatın sonrasında tokatı yemişten daha feci kızarıyorsunuz çünkü. yeni nesil öğrenciler de karşısındaki de insanmış gibi davransınlar hocalara karşı, ersin karabulut'un bi karikatüründe vardı. kendisine kızan bi hocasının evde ona karşı planlar yaptığını falan hayal edermiş küçükken. sonra bir gün otobüste görüyor bu adamı. adam tutunamamış az daha düşüyormuş fren esnasında. "işte o zaman" diyor "anladım o da bir insandı, onun da geçim derdi vardı, şu sıkıntısı bu sıkıntısı vardı." yeni nesil öğrencileri de sevgiyle selamlıyorum.

       Alkışlarla Yaşıyorum ailesinin tümünün de yeni yılını kutluyorum. Temmuz ayında buradaki 8. yılım olacak. Güzel yorumlara beraber güldük, kötü yorumları beraber eksiledik. Hepinize selam olsun..
       +7
       • like a virgin
        like a virgin 31 Aralık 2015 - 20:09ne öğretmenimizden bişey olur ne de öğrencimizden olay hakkında kim suçlanır bilemem ama genel olarak iki taraf da bi bok olmaz gibi geliyo güzel memleketim sirk gibi memleketim
        +3
        • hayripotır
         hayripotır 31 Aralık 2015 - 20:00çocukların hiiiççç suçu yoktur
         ben de öğretmenim ne terbiyesiz çocuklar var bi bilseniz
         tabi dayak kesinlikte onaylanacak bişey değil
         fakat bi yerden sonra yapacak bişey kalmıyor
         +3
         • gitti2milyar
          gitti2milyar 31 Aralık 2015 - 19:58en çok like alan postu likelayan mallar. dayakla eğitim olmaz. gerizekalı olmayın. 0 suçlu kendini öğretmen sanan şu gerizekalıdır.
          -1
          • semruk
           semruk 31 Aralık 2015 - 18:02meslek lisesi mezunu olarak söylüyorum.

           Haketmiştir.
           +15
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...