Domuz Gribine Karşı Türkü Yazan Aydın Aydın

1.173 izlenme - 20 Ocak 2016
exixiz exixiz diyor ki;
Yaptığı sıra dışı klip ve şarkılarla gündeme gelen ünlü türkücü Aydın Aydın, şimdi de domuz gribine karşı türkü yazdı. Eline sazını alıp sokağa çıkan Aydın, vatandaşı, çalışanları ve öğrencileri domuz gribine karşı 'Sarılıp öpüşmeyin, virüsü yaymayın' diyerek uyardı.

Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı, Aydın Aydın ayaklandı. Türk sanat müziğinin dev sesi Bülent Ersoy'un domuz gribi olduğu söylentileri üzerine harekete geçen Aydın Aydın, domuz gribi için bestelediği olduğu "Seni gidi domuz gribi, yerin cehennemin dibi" adlı türküyü İznik'te söyledi.

Kılıçaslan İlköğretim Okulu'nda öğrencilere seslenen Aydın, hem türküyü söyledi hem de öğrencileri bilgilendirdi. Bununla da yetinmeyen ünlü türkücü, kahvehane ve restoranlara da giderek bestelediği domuz gribi türküsünü tanıttı. Aydın, kahvehane ve restoran çalışanlarına ağız maskesi dağıttı. İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci'yi ziyaret eden Aydın, projesi hakkında bilgi verdi.

DUDAK İZLERİ İLE GELDİ
Bir akşam önce sahne aldığı yerden hayranlarının yüzünde bıraktığı rujlu dudak izleri ile İznik'e gelen Aydın Aydın, öpüşmenin ne derece sakıncalı olduğuna dikkat çekerek, "domuz gribi gibi hastalıkların bu yolla insanlara bulaştığını" göstermek istediğini belirtti. Bu konuda da hareketli bir slogan bulan Aydın, "sağ elle tokalaş, sol el avuç içi ağızda hapşu" diyelim ve öpüşmek istemediğimizi gösterelim" dedi.

"DOMUZ GRİBİNE SAVAŞ AÇTIM"
Projesinin Türkiye'de ilk ve tek olduğunu anlatan Aydın Aydın, "Domuz gribinin sinsiliği ve acımasızlığı yüzlerce insanımızı öldürdü. Bu türküyü yapmamızın tek sebebi, bu konuya dikkat çekmek. İnsanlar tokalaşıp, sarıldıktan sonra öpüşmemesi gerek. Ancak, bu durum karşısında "insanlar üzülmesin" diye yeni bir slogan ürettim ben. Sol el ile ağzımızı kapatıyoruz. Sağ el ile tokalaşırken, "hapşu" sesi ile yani "öpme" diye uyarıyoruz. Bu aynı zamanda esprili bir çıkış ve karşımızda ki kişiyi de güldürecektir" diye konuştu.

SANATÇILARIN İŞİ ÇOK ZOR
"Yüzünüzde dudak izleri var. Bülent Ersoy da bu yüzden kapmış olabilir mi hastalığı" diyen gazetecilere Adın Aydın şu cevabı verdi. "Sanat camiasın da herkes bu hastalığa yakalanabiliyor. Benim buradaki mesajım da toplumu aydınlatmak. Aslında sanatçıların işi çok zor. Dün gece ben sahneden indikten sonra bu izler kaldı ben silmedim. Seni seven hayranların boynuna sarılıyor. Seni öpüyor. Ve nitekim bu izler o hastalık varsa rahatlıkla kapabiliyorsun. O yüzden sakın ola böylesine sarılıp öpmeyelim" dedi.

İŞTE TÜRKÜNÜN SÖZLERİ
Aydın Aydın'ın söylediği türkünün sözleri ise şöyle: "Seni gidi domuz gribi yerin cehennemin dibi. Bir tabibe gitmesek öldürür hepimizi. Erkenden fark etmesek öldürür hepimizi"
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: domuz gribi aydın aydın türkü türkücü haber videoları
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • atanmayanpolis
  atanmayanpolis 20 Ocak 2016 - 16:57Çığ altından Yunus Bülbül olarak mı çıktın dayı bu nasıl tip?
  +7
 • bombingwriter
  bombingwriter 20 Ocak 2016 - 19:42Allah için şu saçmalığa türkü, söyleyen şarlatanada türkücü demeyin.
  +4

Tüm Yorumlar

 • Mad Max
  Mad Max 20 Ocak 2016 - 23:06kafasında illuminati simgesi var
  • bombingwriter
   bombingwriter 20 Ocak 2016 - 19:42Allah için şu saçmalığa türkü, söyleyen şarlatanada türkücü demeyin.
   +4
   • ugor
    ugor 20 Ocak 2016 - 18:56çocuklara öğretici şekilde yazılmış iyi güzel
    +1
    • mattech
     mattech 20 Ocak 2016 - 17:40çomarları savanların büyük atsı bitkileri arası dan sıyrılıp, asya ve avrupa arasında köprü görevi gören basur kralının yücelttiği, kibelenin çıktığı topraklar olan anadoluya yerleşerek anadolu çomarı ismini almış.
     • muslumce
      muslumce 20 Ocak 2016 - 17:27mına kodumun yalakası,satılığı
      +1
      • olur
       olur 20 Ocak 2016 - 17:12şimdi bi üstte uzun adamın ağaç videosu var onu izleyeceğinize bunu izleyin 4 dakikalık komedi ciddi ciddi güldürüyor valla bunu izleyin öbüründe bi şey yok
       • emre2015
        emre2015 20 Ocak 2016 - 17:03ya bi siktir ortalık karışık zaten.
        • atanmayanpolis
         atanmayanpolis 20 Ocak 2016 - 16:57Çığ altından Yunus Bülbül olarak mı çıktın dayı bu nasıl tip?
         +7
         © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...