İnsan Yüzünün 6 Milyon Yıllık Değişimi

levazimkazim levazimkazim diyor ki;
Türkiye ve türevi ortadoğu ülkerinde hala evrim var mıdır yok mudur tartışıladursun,Batı evrimi artık tartışmıyor.Biyoloji kitaplarından evrim teorisi kaldırıldı. Bilimi,fenni inkar eden ülkelerin hali malum.Umarız en kısa sürede bu ayıptan dönülür.Gerçeğin er ya da geç ortaya çıkma gibi kötü bi huyu vardır...
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: insan yüzünün 6 milyon yıllık değişimi evrim evolution human face million years biyoloji hayat bilim
29 12 Mart 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • deuxiemetoroman
  deuxiemetoroman 12 Mart 2016 - 16:39Evrimde canlı ihtiyaçları doğrultusunda başkalaşım geçirmez. Evrimin temelinde doğal seçilim vardır. Yani şöyle söyleyeyim, çevresel faktörlere en iyi şekilde uyum sağlayabilen tür hayatta kalır ve neslini devam ettirir. İşte o başkalaşımın nedeni de budur. Çok basit bir örnek vereyim; mesela diyelim atmosfer sıcaklığı arttı, ve buna bağlı olarak okyanus ve denizin yüzeye yakın kısımlarında sıcaklık aynı şekilde yükseldi. Bir deniz canlısının bu faktörler karşısında hayatta kalmasının tek yolu okyanusun daha derin noktalarına ilerlemek olacaktır. Bunu başaran canlı türleri hayatta kalır, başaramayanlar ölür. Uzun bir zaman sonra canlının organları bu değişime ayak uydurmak zorunda kalır. Örneğin düşük oksijen seviyesi, yüksek basınç, ışığın eksikliği gibi faktörler, canlının bu faktörler ile etkileşim içerisinde olan organlarına etki edecektir. İnsanda da bu tür değişimlerin izlerine rastlamak mümkün. Körelmiş organlar ile ilgili bir araştırma yaparsanız bunu daha kolay anlayabilirsiniz. 1/A sınıfından Toroman arkadaşımızı alkışlayalım lütfen.
  +23
 • bireyselemekli
  bireyselemekli 12 Mart 2016 - 16:47adam normal insan olduktan sonra saçına başına ak düştü efkardan dertten aq. aklı olan insan olmaz oğlum.
  +20

Tüm Yorumlar

 • appleofeden
  appleofeden 13 Mart 2016 - 21:38insan yüzü değil, erkek yüzü bu. ha sen kadınların, bu adamın sol kaburga kemiğinden oluştuğuna inanıyorsan kendi içinde tutarlı bir başlık olmuş. evet.
  • Deeprasyonel
   Deeprasyonel 13 Mart 2016 - 13:00biri maymundan geliyoruz der ve en uç örneklemeler yapar, bir diğeri de hayır efendim yok böyle bişey der kafasına göre örnekleme yapar. Birisi maymundan geldiğine inanır diğeri inanmaz kısacası. İşin garip tarafı birbirine inanmayan iki zıt düşünce sürekli birbirini aşağılar bu amına soktumunun ülkesinde... Önce siz bi düşüncelerinizi evirin sonra ne anasının amını yapıyosanız yapın. Savunduğumuz düşünceleri fanatik bir taraftar gibi savunuyoruz zorla birine kabul ettirmeye çalışıyoruz. Adam videonun altına açıklama yazarken bile kabul etmeyenler işte batı artık tartışmıyor biz tartışıyoruz halimiz malum mevzularına giriyor. Ya bi siktirin gidin bu ülkeden amına koyim ya vallahi billahi sizler bu ülkenin dahi çocuklarısınız buralarda harcanmayın gidin hem siz rahat edin hem insanlar rahat etsin. Gidin ki bu ülkede incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerden dolayı insanlar aşağılanmasın.
   • thebarley
    thebarley 13 Mart 2016 - 10:44olm maymunla aynı ataya sahip olduğunu kabul etmek niye bu kadar zorunuza gidiyor? hatta maymunla değil doğadaki her şeyle uzak akrabayız.bunlar yaşamın bir parçası bizim varoluşumuz onlara bağlı.maymun bir canlıdır ona bu ismi veren gene biziz amk.siz kendinizi diğer canlılardan çok üstün görüyorsunuz da işin aslı öyle değil beyler.bu ego bu kibir bitiriyor işte sizi amk.
    +4
    • kisamavi2000
     kisamavi2000 13 Mart 2016 - 02:27benim yüzüm hala ilk primat gibi dogallıgını koruyor
     +5
     • arsingocaba
      arsingocaba 13 Mart 2016 - 01:47Amk en son hali niye avrupali insan modeli.zenciler nerde.olm birakin bu irkciligi artik.
      • radferum
       radferum 12 Mart 2016 - 23:13son bölümde mete Özgencil abimize benzettim şaka olsun diye hakkaten adam benziyor.
       +1
       • kiradaoturanboga
        kiradaoturanboga 12 Mart 2016 - 23:120:57 deki şahin ırmak gibi
        -2
        • westxx
         westxx 12 Mart 2016 - 21:28hala maymundan geldiğine inananlar var amına koyım
         -15
         • falcoband
          falcoband 12 Mart 2016 - 21:00bilim karşısında yobazların ne kadar ezik kaldığını her fırsatta görüyoruz. Evet arkadaşım senin maymunla atan aynı bu net bir olay bunu inkar edemezsin revizyonlar yaparsın teori ile ilgili ama bu kadar test edilebilir kanıt varken senin boş düşüncelerine senin gibi yobazlar inanır ancak. Evet bizim maymunlarla ortak atadan geldiğimiz dogru bu sınıf primat sınıfı daha sonra evrim devam etmiş ve Homininae oluşmuştur bu sınıfın alt kolları olarak Hominini, gorilini sınıfları oluşmuştur. Biz insanımsılar olarak hominini sınıfının bir alt koluyuz, hominini sınıfının bir diğer alt kolu şempazelerdir. He sen kendine bir şempaze ile ortak atadan gelmeyi yediremiyorsan ozaman kendini bir kaplan yada aslan ile aynı atadan geldiğine ikna et çünkü bu işte o atan, dinozorların son döneminde ortaya çıkan bu küçük arkadaşımız. Küçük yavrularını dinazorların tehlikelerinden korumak için yumurtlamak yerine kendi içinde büyütmeyi ve doğurmayı daha sonra onu yaşaması için salmak yerine kendi sütü ile besleyip korumak için evrilmiş küçük bir fare, ilk memeli.

          http://dinosaurs.about.com/od/otherprehistoriclife/a/earlymammals.htm
          +13
          • felinna
           felinna 12 Mart 2016 - 20:47Ben inançlı bir insanım ve insanın maymundan geldiğini kabul etmiyorum. Ama hayvanların evrimleştiğine inanıyorum. Başkalaşım geçirdiklerine, doğal seleksiyon olduğuna, adaptasyon ve modifikasyonların hepsine inanıyorum. Din olgusu olmasaydı maymundan geldiğimize inanabilirdim. Ya da bilimsel nitelikle kanıtlar olması lazım. Şu an evrim ile ilgili tüm ulaşımlar teori boyutunda kaldığı için inanmıyorum açıkçası. Ama ne zaman evrim teorisi teoriden çıkar kanuna döner o zaman inanırım.
           -7
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...