Nihat Genç - Bunlar Köyden Geldi

doktordire doktordire diyor ki;
Nihat Genç, Halk Tv'de yayınlanan proğramda islamcıların kültürel sefâletini anlatıyor.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: nihat genç köy köylü
42 26 Nisan 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • muzaffer89
  muzaffer89 26 Nisan 2016 - 21:27Adam kimseyi köylü yada köyden geldi diye küçümsemiyor. Çarptırmak isteyen istediği gibi çarptırsın amk.

  Avrupanın yolları ve sokakları çok temiz diye gıpta ederiz çünkü onlar tükürmüyor, ellerindeki çöpü sokağa değil çöp kutusuna atıyorlar. Kar yağdığı zaman kimse belediyeye çemkirmiyor. Herkes kendi kapısının önünden sorumlu, alıyorlar kovayı küreği temizliyorlar. Modern görünümlü köylüler de var. Alıyor kediden ufak köpeği parklarda bahçelerde oraya buraya sıçıyor hayvan. Kimse yediği cipsin paketini sokağa atmadığı için kanalizasyonda tıkanma da meydana gelmiyor falan.

  Neredeyse her apartmanın balkonuna çamaşır askılığı yapılmış. Herkes balkona çamaşır asıyor, halı silkeliyor, sofra bezi silkeliyor. Bu yeni yapılan bazı sitelerde kurallar gereği bu tip faaliyetler yasaklanmış olmasına rağmen gizliden gizliye yapmaya devam edip, bu yasakların saçma olduğunu iddia edecek kadar saçma insanlar var.

  Köyde olsan o sofra bezini zaten kapının önüne silkelicen ki 5 dakkada tavuklar onu siler süpürür tozu kalmaz. Köydeki yaşam tarzı farklıdır şehirdeki yaşam tarzı farklıdır. Birisi birisinden üstündür gibi bir iddiam kesinlikle yok çünkü köy ortamında rahatsındır fakat şehre geldiğin zaman orada başka insanlar da vardır ve köydeki rahat hayatını orada sürdüremezsin.

  Apartmanın içinde, her dairenin kapısının önünde bir sürü ayakkabı var. Arkadaş apartmanda yaşıyorsan o ayakkabılar kapı önünde bırakılmaz. Girişte bir hol vardır ya orada çıkartılır ya da kapının önünde çıkartıldıktan sonra o ayakkabılar içerideki ayakkabılığa konur. Gerekçeleri de şu: Neymiş efendim ev kirleniyormuş. Bunu diyen adamların çocuğu sabahtan akşama kadar tozun toprağın içinde çıplak ayak elinde salça ekmekle oradan oraya koşuyor.

  Dediğim gibi ne köylü şehirliden üstündür ne de şehirli köylüden üstündür fakat nihat bunları uzun uzun anlatmaya kalksa kanalı değiştirirsiniz, yapıştır nihat sonuna kadar haklısın.
  +17
 • robotunuzunamk
  robotunuzunamk 26 Nisan 2016 - 21:34Yakup Kadri'nin "Yaban" kitabını bir okuyun burda kastedilen bir yer değil bir zihniyettir.mesala yaban kitabında düşman çok yaklaşmıştır top sesleri artık giderek yakınlaşmaktadır memleket işgal edilmiştir ama köylünün düşündüğü işallah ekinlerim zarar görmez ve işallah bizi de askere almazlardan ibarettir.işte küçük hesapların insanı olarak köylü zihniyetine küçük bir örnek
  +17

Tüm Yorumlar

 • uqur140
  uqur140 27 Nisan 2016 - 19:31bizim peder bey anteplidir, köylüdür. 10 yaşında okumak için köyden, iniyor şehre orta okul-lise derken lise bitince 18'inde istanbula geliyor. çalışıyor, izmite geliyor tüpraş falan öyle böyle yaşıyor.
  80 darbesinden sonra köye kenan evren geliyor. tuvaleti soruyor, tuvalet yok. kenan evren çıkışıyor: ''nasıl tuvalet yok amına koyim?'' düz işte bildiğin yok. insanlar ahıra yada çayıra çimene sıçıyor. bak yıl 80'ler!
  kenan evren diyor ki: ''şuraya şuraya uğrayacağım dönüşte tekrar geleceğim tuvalet yoksa köyünüzü yakarım.'' ertesi gün tuvalet inşaa ediyorlar. kenan evrende dediğini yapıyor bir kaç gün sonra dönüyor tekrar köylerine geliyor, kontrol etmeye. bildiğiniz kemal sunal filmi beyler. palavra değil bunlar yaşanmışlıklar.

  köylü milletin efendisidir! atatürk; bildiğin zarflamış, bildiğin maya çalmış, ya tutarsa diye.
  sen sıçacağın bir yere sahip olmak için, tehdit mi edilmen gerekiyor? 80'ler diyorum beyler. bak bu adamlar bugün evropaya sıçmayı biz öğrettik diyenler amına koyim.
  +8
  • antiserum
   antiserum 27 Nisan 2016 - 17:28Açıklamana sokayım kardeş.
   -3
   • hmmevet
    hmmevet 27 Nisan 2016 - 15:18Sinmişliğe o kadar alışmışızki, birazcık cesur bir adam dinleyince şaşırıyoruz. ne güzel konuşuyorsun nihat başkan
    +5
    • daciaadestur
     daciaadestur 27 Nisan 2016 - 11:56ya nihat genç modern çağ filozofu gibi bişeydir bu adamı anlamaları mkansızdır kendisin zaten şimdiye kadar içeri tıkılamaması bu adamın zekasını çözecek dekoderleri olmadıgındandır bu mal sürüsü dinli olupta bunları aya karşı karanlıkta domaltan ampulcülere oy atacagına bi kere dinsiz imansız chpye oy atsın bu memlekette chp bikere başa geldi memleket kuruldu dsp başa geldi kıbrıs alındı bi kerede gerçek sag zamanı menderestir gerisi memleketin anasını sikmiş gizli anlaşmalarla ttaa bugünkü başkanlık sistemi zeminine kucaklatmıştır bu saaatten sonra anlayanında anlamayanında....
     +5
     • taytsizkral
      taytsizkral 27 Nisan 2016 - 11:27koyluyu kucumseyene kizmak nie lam bi de =) koy cok mu matah biyer aq esek siken orda, tecavuz orda, dedikodu orda, linc orda, namus cinayeti, kundaklama, kan davasi vs. her bokluk orda sehirde gorduklerimizde ordan yaninda tarhanayla getirdikleri aq.. birakin canim anadolumun misafirperver koylu yalanlarini
      +5
      • gamedogg
       gamedogg 27 Nisan 2016 - 11:03Valla ben köylüyü küçümsüyorum. Her sene köye giden biri olarak küçümsüyorum. Köy yaşamını, köyü, doğayı çok seviyorum ama köylüyü küçümsüyorum evet. Ben hayatımda bu kadar iğrenç bir topluluk görmedim, bırakın "bakın ayşe nenemiz ne kadar yardımsever" geyiklerini, bizim köyde 85 yaşında kadının üstüne köpek saldılar lan, topraklarından vazgeçsin diye.

       Mevzu zaten bu iğrenç köylülük düzeninin şehirlere taşınmasıdır. Şehre 40 yıl önce gelmiş insanlara bakın halen köylü. Türkiye'nin yapısal sorunudur bu. Köylü kurnazlığı, cimriliği, çakallığı bugünkü iğrenç şehir yaşantısının kökeninde yatıyor aslında.

       Neyse, birisini köylü diye yüceltmenize gerek yok. Onlara böyle şirin gözükemezsiniz zira köylü çakaldır, bir dönüm toprak için adam öldürür.
       +10
       • gorkemgorkem
        gorkemgorkem 27 Nisan 2016 - 10:55köylüleri aşağılıyor diyen AKP'linin ANASINI SİKERİM...düzgün dinleyin, doğru düzgün anlayın amk...
        +5
        • muslum31
         muslum31 27 Nisan 2016 - 09:24kültürel sefalet ne güzel tabir ya
         +5
         • kafayiyemis
          kafayiyemis 27 Nisan 2016 - 05:37Köyden geleni ayrı köylüyu yanlış anlayani ayrı sıkıyim ..
          • abadayı
           abadayı 27 Nisan 2016 - 03:40şehirli adamın oluyor 1,2 çocuğu köyde,mezra'da yaşayan adamın oluyor 10 çocuğu toplum göçle birlikte kaçınılmaz şekilde köylüleşiyor,ihtiyaçta duyuluyor bu nüfusa fakat esas problem köylü adamı cahil bırakmaları ve o cehaleti kültür olarak şehire taşıması ve nufusundan faydalanıp bunu kabul ettirmesi
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...