Tekirdağ Rio Karnavalı

izgago izgago diyor ki;
Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ Rio Karnavalını aratmadı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen kortej, Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika, Brezilya ve Kolombiya dans gruplarının...
Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ Rio Karnavalını aratmadı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen kortej, Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika, Brezilya ve Kolombiya dans gruplarının animasyon gösterileri büyük ilgi çekti. Süleymanpaşa ilçesinde Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayan kortej, Tekira AVM önünden devam ederek, Valilik önünde son buldu. Korteje, Saba Tümer, Nuri Alço ve birçok ünlünün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve ilçe belediye başkanları ile yurt dışından temsilciler katıldı. Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika, Brezilya ve Kolombiya dans gruplarının animasyon gösterileri vatandaşlar tarafından keyifle izlenirken, katılımcılar unutulmaz bir gün yaşadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, valilik binası önündeki Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bugün 52’ncisi yapılan festivalimiz başladı. 52 yıl bir geleneği sürdürmek, önemli bir olaydır. Bu geleneği, layıkıyla sürdürme konusunda, gösterdiği çabalarından dolayı büyükşehire çok teşekkür ediyorum. Tekirdağ Belediyesi’nin büyükşehire dönüşümüyle beraber, iki yıllık ara dönemde emaneten bu festivali yapan belediyenin başkanı olarak, bunu büyük bir gönül huzuru içinde Kadir Albyarak’a devretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi. Kentin isminin tüm ilçelerini kapsadığını dolayısıyla festivalin de tüm ili kapsayacak şekilde kutlanması gerektiğini aktaran Albayrak ise, “Gelecek yıllarda çok daha kapsamlı festivaller düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu sene ülkemizin genel durumu itibariyle, festivalin daha çok şenlik ve konser kısımlarını iptal ettik. Ama bu demek değildir ki, Türkiye’yi bugün bu hale getiren ayrılıkçı güçler hiç umutlanmasınlar. 500 şehit veririz, bin şehit veririz, Çanakkale’de olduğu gibi 250 bin şehit veririz. Gerekirse 80 milyon şehit veririz ama bu vatanı böldürtmeyiz. Türkiye’nin bir karış toprağını dahi hiç kimseye vermeyiz. Tekirdağlılar eğlenmeyi çok iyi bilir. Türkülerimiz hep oyun havasıyla, mutlulukla dolu. İnanıyorum ki bu günleri de Türkiye atlatacaktır. Türkiye büyük bir ülkedir, devletimiz güçlü bir devlettir. Bunun altından hepimiz kalkacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından birtakım etkinliklerle 4 Haziran tarihine kadar sürecek festivalin ateşi büyük bir coşku eşliğinde yakıldı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Tekirdağ kiraz festivali rio karnavalı latin
2 02 Haziran 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • blackefe
  blackefe 02 Haziran 2016 - 10:51rakı içiyoruz lan varmı bi diyceğin senin gibi şehre gelen her başkana yağ çekmiyoruz en azından
  +18
 • 4622
  4622 02 Haziran 2016 - 13:43@iiortagolgetirir malı; Trakyalı değilim ama sana biraz Trakyadan bahsedeyim.

  - Alkol içerler, akraba evliliği yapmazlar
  - Alkol içerler, paylaşmayı çok severler
  - Alkol içerler, küçük baş ve büyük baş hayvan sikmezler
  - Alkol içerler, daha beze yapan kız çocuklarına nikah kıymaya çalışmazlar
  - Alkol içerler, ensarcılar gibi çocukların ırzına geçmezler
  - Alkol içerler, nasıl giyinmiş olurlarsa olsunlar saat kaç olursa olsun kadınları rahatsız etmezler

  Yani kısacası Trakya bölgesindeki tüm boş içki şişeleri, zoruna giden yobazların götüne girsin. Sevgiler saygılar.
  +12

Tüm Yorumlar

 • iiortagolgetirir
  iiortagolgetirir 13 Haziran 2016 - 11:57ulan Allahın gerizekalıları benim rakı şişesi bulurlar lafımı neden yobazlığa çektiniz. ben kendim tekirdağlıyım. rakıya düşkünüzdür. bunu anlatmaya çalıştım sizin ben beyninize sokayım.
  • MelankolicA
   MelankolicA 03 Haziran 2016 - 16:08evet şehit haberleri gelirken çok gerekli bir etkinlik olmuş sayın sikikler, sonrada ''omo soroydo doğon vor'' diye duyar kasarsınız.
   • permaoli
    permaoli 02 Haziran 2016 - 23:49arkadaşlar hollandada herkes alkol içer htta esrarlı kek marketlerde satılır ama kimse kimseyle kawga etmez sarkıntılık etmez kural çiğnemez mesele alkol de deil kafa yapısında dır tehlikeli bir kafa yapısınla sen ne yaparsan yap alkol iç veya namaz kıl sen zaten gunahdasın biraz arastırır ve at gözlüklerini cıkarırsanız kuranda alkolun haramlından deil zihni sarhoş eden şeyden kacının der. aşırı bağnaz dincilik büyük sarhoşluklardansır saygılar..
    +2
    • ay1344551740
     ay1344551740 02 Haziran 2016 - 23:46Tayyip Erdoğan'ın yapmadığı düğünü yapmış gibi görüp eleştiren gerizekalılar bu videoda nasılsarhoş olup süper insanlar olduklarından bahsediyor.

     Ulan gerizekalı, hem tekirdağlılar içki içer ama süper insanlardır da niye diğer insanların .ötüne şişe sokuyorlar diye sorar insan.

     Bu millet bu kadar şapşal yetiştirecek ne günah işledi ALlah'ım... Ezan okunuyor bi de arkada, yazıklar olsun!...
     -1
     • lndh
      lndh 02 Haziran 2016 - 22:39bütün saçmalıkları geçtim de yamaç paraşütüyle atatürk posteri uçurmak... olm tamam dincilere göre iyisiniz hoşsunuz, görece batılısınız falan filan da siz de de var aga sıkıntı. var yani bi gariplik kusura bakmayın...
      • 9kuyruk
       9kuyruk 02 Haziran 2016 - 20:06Yazacağın açıklamanın aq
       • empedans
        empedans 02 Haziran 2016 - 17:06alkolik bir babanın çocuğu olarak içkiyi icad edeninde içkiyi iyi birşeymiş gibi öveninde ta.....
        +10
        • 404notfound
         404notfound 02 Haziran 2016 - 15:06işinize gelmeyince şehitler işinize gelince eğlence iyidi az kaşar değilsiniz.
         +3
         • biraveyengec
          biraveyengec 02 Haziran 2016 - 14:59eğlence iyidir
          • ay3930905460
           ay3930905460 02 Haziran 2016 - 14:54Memleket bir başkadır.
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...