Ahmet Kuru; Fıkıh, Ceza, Özgürlük ve Demokrasi

SuCK_iT SuCK_iT diyor ki;
Ahmet T. Kuru'nun Şemsettin Efe ile söyleşisinden bir bölüm,uzun uzun açıklama yazmak yerine sizi dinlemeye davet ediyorum. 15 Haziran 2016
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Ahmet Kuru Fıkıh Demokrasi Özgürlük Ceza Mürted Namaz Dayak Eşcinsel
9 19 Haziran 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • silentguard
  silentguard 20 Haziran 2016 - 13:45Katılıyorum.
  • adamcliff
   adamcliff 19 Haziran 2016 - 21:30Müslümanlardaki bu cemaatçilik anlayışına tav oluyorum.Kardeşim siz tek bir din çatısı altında yada millet olarak birleşemez misiniz?Hepiniz birbirinizden farklı olmak için aptal saptal topluluklar kuruyorsunuz.Ayrıca neden dünyaya hükmetme arzusuyla yanıp tutuşuyorsunuz?Bütün dünya müslüman olsa ne olacak la dünya bir tane zaten..Bırakın bilimde sanatta teknolojide gelişelim güzel güzel yaşayıp siktirip gidelim.Siz istemiyorsanız mağaranıza kapanın hiçbişeyden faydalanmayın.
   +5
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 19 Haziran 2016 - 20:11@sedif, bize de bir biyoloji profesörü evrim üzerine konferansa geldi. Hatta onun konferansı uğruna sınavları ertelediler. Adam biyoloji bilimine dair zerre şey anlatmadı. Anca evliya menkıbelerinin hikayeleri kendi anısı gibi anlattı, anca dini bilgi verdi.
    +4
    • figopari
     figopari 19 Haziran 2016 - 19:33ADAMIN SADECE SONDA SÖYLEDİKLERİ DOĞRU .. İSLAM YÜZYILLARDIR;
     .....ÖNCE SİNSİCE TOPLUMA SIZAR ZARARSIZ GÖZÜKÜR GERÇEK YÜZÜNÜ ÇOĞUNLUĞU ELE GEÇİRİNCE GÖSTERRİİR ....... neden islamı güzel bişeymiş gibi anlatmaya çeklışırlarr onu hiç anlamam ..kuranı okusan müslüman olunmayacağını anlarsın ... peygamberin hayatını okusann böyle dine küfür edersinn dertlerini sikeyim bunlarınn
     +9
     • sedif
      sedif 19 Haziran 2016 - 17:25Lisans: Halkla iliskilar
      Master: Uluslararasi iliskiler
      Uzmanligi: Islam, fikih, hadis zart zurt.

      Tipik türk akademisyeni(?) detected.
      -9
      • hakkıbulut
       hakkıbulut 19 Haziran 2016 - 17:05ha ha adam paralelci çıktı. mürtedin öldürülmesini kınayan adam fetullahçıymış iyi mi. okuyun bakalım fethullah ne demiş mürtedlerin öldürülmesi hakkında.

       "bu kabil dinin caydırıcı bazı hükümleri, hiçbir zaman dinde zorlama değildir ve sayılmamalıdır da. bu gibi hükümler, serbest iradeleriyle dine girenlere aittir ki, onlar da zaten bu hükümleri kabul etmekle islâm'a girmişlerdir. meselâ, bir insan, islâm dininden irtidat ederse ona mürted denir ve verilen süre içinde tevbe etmezse öldürülür. bu tamamen daha önce yapılmış bir akde muhâlefetin cezasıdır. ve tamamen sistemin muhafazasıyla alâkalıdır. devlet, belli bir sistemle idare edilir. her ferdin hevesi esas alınacak olursa devlet idaresinden söz etmek mümkün olmaz. o'nun içindir ki bütün müslümanların hukukunu muhafaza bakımından, islâm, mürtede hayat hakkı tanımamıştır."
       +2
       • zekaievvel
        zekaievvel 19 Haziran 2016 - 17:04beyler,ben sefelilerin de sohbetine gittim,cemaatinde sohbetine gittim,menzil grubunun da sohbetine gittim,mahmud efendi yani cübbelinin de sohbetine gittim.evet hepsi kendince Allah rızası için bir şeyler yapıyorlar yargılarsınız yargılamazsınız ama açık net söylüyorum islam ümmetinin dünyaya hakim olması şu aşamada çok zor.uyuşmuş beyinler,adamlar bir milyon tane salavat dağıtarak kendilerini geliştireceklerini sanıyorlar yada yasin kitapların da işte şu duayı oku bilmem kaç kere malın artsın vs vs kuranla bağdaşmayan ibadet sanılan bidatler bunlar,şu ramazan da bile imsak vakti şüpheli insanlar gece sabah namazını kılmaya çalışıyorlar.ben bir müslümanım ve şeriatı istiyorum amma bu ilkel bidatler varken şeriat gelmez.Allah bizim gibi müslümanlarla bunu vermez vermiyor da,o yüzden sadece imam hatip açmakla olmuyor ilem irfana bilime veren osmanlı 3 kıtaya hakim oldu.en basiti piri reis,mimar sinan bunlar kadar müslüman değilmiydi.bir milyon salavatla mı yaptı o eseerleri.Allah yar ve yardımcımız olsun.
        +2
        • neyyirnevcivan
         neyyirnevcivan 19 Haziran 2016 - 17:00Ahmet Kuru, Gökhan Bacık son zamanlarda tanıdığım,dinsel algı ve fıkhi dogmalara sağdan eleştirel yaklaşan iyi akademisyenlerden
         +2
         © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...