Sağır Dilsiz Dilenciin Zabıta Karşısında Bülbül Kesilmesi

izgago izgago diyor ki;
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, boynuna "sağır ve dilsiz" yazılı not asıp dilencilik yapan Ramazan Karaduman zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Hiçbir engelinin olmadığı anlaşılan dilenci zabıta ekipleri karşısında bülbül kesildi.
Alanya'nın en işlek caddelerinden birinde denetleme yapan zabıta ekipleri şüphelendikleri bir dilencinin yanına gitti. Ramazan Karaduman isimli dilencinin boyuna astığı ''sağır ve dilsiz'' yazısı zabıta ekiplerinin dikkatini çekti.
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne götürülen Karaduman'ın sağır ve dilsiz yazısına rağmen konuşmaya başlaması şaşırttı. Toplumun duygularını istismar eden dilencinin konuşma anları, zabıta tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
Zabıtanın sorularını da cevaplayan Karaduman, " Köyümüz yapıyor bu mesleği, mesleğimiz olmuş. Ne yapalım ekmek parasını çıkarıyoruz. Site görevlisi olarak çalıştım. Çeşitli işler yaptım ama bazı nedenlerle o işleri bırakmak zorunda kaldım. Dilenmek için insanların kalabalık olduğu yerleri seçiyoruz. Günlük 100-200 kişiye gidip gidiyoruz" dedi.
"Dilenmediği için evlenemiyor"
Her dilencinin bölgesine ayrı ayrı arabalarla geldiğini söyleyen Karaduman, " Sağır ve dilsiz değilim ama köyümüzün hepsi bu işi yapıyor. Köyde dilencilik yapmadığım için bana kız vermiyorlar. Keyfimden yapmıyorum" ifadelerini kullandı.
Üzerindeki paralara el konulan ve yasal işlem yapılan Karaduman, daha sonra serbest bırakıldı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: dilenci sağır dilsiz zabıta bülbül haber
0 07 Temmuz 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • samcro1903
  samcro1903 07 Temmuz 2016 - 12:09memleketin zihniyeti bu aslında.çalışmadan para kazanmak
  +2
  • swarteagle
   swarteagle 07 Temmuz 2016 - 02:50arsiz pic
   • torasan
    torasan 07 Temmuz 2016 - 02:08komikmi orospu çocuğu ne gülüyosun
    +4
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...