İslami Köktencilik - Sam Harris

1.499 izlenme - 22 Temmuz 2016
immanuelkant immanuelkant diyor ki;
Dinlerin huzur ve hümanizmi temsil ettigi günümüzde artık bayatlamış bir şakadır . Dini ideolojiler hakikat
kavraminin kuşkusuz kendi ögretilerinde oldugunu savunarak kutuplaşmayi dogurdu ve insanları ayrıştırdı.
Şimdi Köktenciligin nasil bir patoloji oldugunu Sam Harris'den dinliyoruz..
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Sam harris Religion Believe Human
41

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Bilinc6
  Bilinc6 22 Temmuz 2016 - 23:38alın elinize kuranı okuyun bol bol, incili de tevratı da bol bol okuyun , sonra turhan dursun'un din bu serilerini ve ilhan arsel'in kitaplarını da bol bol okuyun, tabi okurken notlar alın imkanınız varsa gösterdikleri kaynakları inceleyin, hiçbirini yapamıyorsanız okduktan sonra aklınızla okuduklarınızı eleştirin, karşılaştırın, yorumlayın, bir ateist bunları yapar ama bir yobaz kuran hariç diğer din kitaplarını okumaz, turhan dursun ya da ilhan arsel gibi adamların kitaplarını bulduğu anda açmadan yırtar yakar parçalar, fark bu arkadaşlar işte dininiz.
  +17
 • timuryurekli
  timuryurekli 22 Temmuz 2016 - 23:20Dindar insanlar dürüst olun bu adamın söylediğinin hangisi yanlış şimdi?
  +12

Tüm Yorumlar

 • yunusxy
  yunusxy 25 Temmuz 2016 - 00:30ben allaha inanmak istiyorum cunku sevdiklerimi kaybetmek istemiyorum bu dunyada zulm edenlerin zulm gormesini istiyorum din gercekten bir ihtiyac bazen ulan din yoksa diyip kotu oluyorum... yuklemeyin olum soyle seyler zaten bu dincilerden dinden soguduk sizde ustumuze gelmeyin
  • kemalkılıcdaroglu
   kemalkılıcdaroglu 23 Temmuz 2016 - 18:33Jainz dediği şey, Kalenderilik, manizm gibi pek çok din ve mezhepte olan bir şeydir.
   • allmyhate
    allmyhate 23 Temmuz 2016 - 16:31https://www.youtube.com/watch?v=Ftuf721cwd8

    Dikkatinizi çekmek istediğim başka bir konu var.Bu videoyu ortalarından bir yerden bir kaç dakikanızı ayırarak izlemenizi isterim.Game of Thrones hakkında yani tamamen uydurmaca bir evren hakkında anlatılanlar, teoriler, başka anlatıcılarla örtüşmeyen farklı yorumlar, çıkarımalar vs.Yabancı kaynakları da eklersek binlerce video var.Belki bu kadar tarih konuşmamış bile olabiliriz.

    Sözüm ona kurmaca olduğu bilinen bir evren hakkında ve bu kitapta yakın bir zamanda yazılmış bir kitap.Bu kurmaca kitap hakkında herkes kendi kafasından böyle farklı çıkarımlar üretebiliyorsa, yüzlerce, binlerce yıllık dinler hakkında gerçek olsalar bile ne çıkarımlar yapılabileceğini, ne kadar başkalaşacağını siz düşünün.

    Not:Sözüm bu videoda anlatılanlara, anlatıcıya ve izleyicilerine değildir.
    +2
    • hsislam
     hsislam 23 Temmuz 2016 - 14:147. yy'de mağarada yazılmış vasat bir kitap üstelik yazan kişinin okuma yazması yok ama evrenin genişlemekte olduğu, göğün yörüngelerinin olduğu, demirin dünyaya sonradan indirildiği vb. daha gerçekliği en az 1000 sene sonra kanıtlanmış "teoriler" var. -yersen-
     Yani sen 2016 senesinde birçok iddia ortaya atacaksın ve istisnasız hepsi 3016 yılında ancak kanıtlanacak biriside çıkıp bu ne ki bunu herkes yapar bu vasat bir şey diyecek.
     Daha edebî mükemmelliklerinden bahsetmedim bile. O dönemde şiirleriyle, edebiyatıyla övünen arap toplulukları Kur'an karşısında susup kalmış; bu olsa olsa büyücünün sözü falan demişler.
     Videoda İslam ile ilgili bir görsel gösterecekler ama bu fotoğraf islmın ritüellerinden yani namaz oruç ramazan zekat vs. değilde Keşmir'de sakal-ı şerif izdahımı temalı bir fotoğraf seçiyorlar gerçekten hiç artniyet, önyargı barındırmıyor.
     -4
     • ekaydirma
      ekaydirma 23 Temmuz 2016 - 10:59bu sitede hep kendi kafamla uyuşan çok adam görüyorum, niye biz şöyle ankara alkışlar buluşması istanbul alkışlar buluşması gibi bişeyler yapmıyoruz?
      +12
      • karbaykuşu
       karbaykuşu 23 Temmuz 2016 - 05:15tamam söylediklerinde haklılık payı muhakkak var ama "bunların hepsi kaka, gel sen en iyisi ateist ol" demek de bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. bir insan "tanrı var ya da yok umrumda değil" deyip agnostik olur anlarım, ama ateizm de tıpkı dinler gibi bir başka dogma ve de kolaycılığa kaçmak gibi geliyor bana ya da ben öyle düşünüyorum, bilemiyorum altan...
       • orcnd
        orcnd 23 Temmuz 2016 - 01:39normalde bu saçma altyazı ile hiçbirşeyi izlemem ama iddialı görüldüğü için aradan 1-2 sahneye baktım.

        örnek olarak diyor ki usame bin ladinin islam tasvirine karşı durmak için akrobat olmak gerekiyor diyor. yani usame bin ladin gerçek islamı anlatıyor demeye getiriyor.

        bu bir yalandır. bizim islam alimlerimiz bunu defalarca anlattılar. artık o kadar bilinen bir konu oldu ki söylemekten sıkıldılar. bu adamlar aynı bir söyleşinin cümlesini manşet yapmak gibi kuranı kullanıyorlar. özel olaylar için gelmiş ceza vb. durumları genele için gelmiş gibi göstererek vahşiliklerine temel oluşturuyorlar.

        kendini bilimsel konuşmakla öven bu tiplerin aslında işlerine gelen kaynakları doğru kabul etmesi en itici taraflarıdır.
        bunlarda aynı islamı sömürenler gibi ateizmi sömüren tipler.
        -12
        • garipgurebayimben
         garipgurebayimben 23 Temmuz 2016 - 01:32o karikatür yüzünden başın felaket ağırır birader. yapma.

         moderasyona rica...
         • interaktifhakan
          interaktifhakan 23 Temmuz 2016 - 01:31Avagadro sayınızı sikiyim
          +3
          • sobe
           sobe 23 Temmuz 2016 - 01:29ne kadar mantıklı olursa olsun, bizim ülkemizde ki yobazlar anlamak istemezler
           +9

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...