Darbe Girişimine Tiyatro Diyenler O.Çocuğudur - Savcı Sayan

nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Darbe girişimi insanların psikolojisi bozdu.Görüntülerde izleyeceğimiz bir canlı yayın ülke tv bir program, bir spiker,darbeye tiyatro diyenlere o.çocuğu diyo izliyoruz
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: darbe girişimi tiyatro çocuğu spiker savcı sayan
4 28 Temmuz 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • juanburak17
  juanburak17 28 Temmuz 2016 - 10:00Asıl orospu çocuğu milletini sizin gibi satanlardır
  +34
 • kozalaklak
  kozalaklak 28 Temmuz 2016 - 10:02Peki bunlara darbe yapacak gücü ve yapılanmayı verenler de pezevenk midir? Orospu çocuğu mudur? Karılarını da peşkeş çekmişler midir? Sayın besili çomar
  +33

Tüm Yorumlar

 • iceman1903
  iceman1903 30 Temmuz 2016 - 23:49kendinden bahsetmiş katılıyorum orospu çocuğusun
  • insociavel
   insociavel 30 Temmuz 2016 - 03:17oğlum şu tavırlara hareketlere bak lan anasını siktiğimin tombalağı
   +2
   • Retrospek
    Retrospek 29 Temmuz 2016 - 23:09sen kimsin lan gavat?
    +4
    • eastbourne
     eastbourne 29 Temmuz 2016 - 18:15sen bugüne kadar ne anlatabildin ki millete amina kodugumun cahili
     • mucrim
      mucrim 29 Temmuz 2016 - 11:00bu sorulara cevap vermeden algı için safsatalarla kıçını yırtanlar orospu köpeğin çocuklarıdır.
      • mucrim
       mucrim 29 Temmuz 2016 - 10:5733 Soruda Darbe Kalkışmasındaki Çelişkiler

       1 – Tarihte köprü kapatılarak yapılmış bir darbe yok. Darbeciler Boğaz Köprüsü’nü kapatmak yerine aynı askeri gücü yirmişer yirmişer TV kanallarına yollayıp Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın açıklamalarına engel olabilirlerdi. Niçin yapmadılar?
       2 – Dünya üstünde darbeye teşebbüs edilip de cumhurbaşkanı, başbakan ve kabine üyelerinin tekinin bile gözaltına alınmadığı bir darbe yok. Bu tuhaflığın açıklaması ne?
       3 – Tüm askeri darbeler sabaha karşı yapılmışken bu teşebbüs için insanların en uyanık olduğu saatin, prime time’ın tercih edilmesi garip değil mi?
       4 – Sokaklarda er–erbaş dışında rütbelilerin hemen hemen hiç görülmemesi, er ve erbaşların ne yapacakları ve neyin içinde olduklarına dair hiçbir bilgilerinin olmayışı normal mi?
       5 – Erdoğan, havaalanında açıklama yaparken ‘15.00’te bir hareketlenme oldu.’ dedi. Ayrıca MİT’in 16.30’da Erdoğan’ı haberdar ettiği ortaya çıktı. Eğer o saatlerde TV’lere açıklama yapsa, halkı meydanlara çağırsa darbeye teşebbüs edilmeyecek, asker kışladan çıkamayacak ve yüzlerce insan ölmeyecekti. Neden sustu?
       6 – Halkı meydanlara çağırmak için darbe teşebbüsünü yani kendi deyimiyle “Allah’ın lütfu”nu mu bekledi. Niçin açıklamayı 6 saat geciktirdi?
       7 – 16.30’da darbeyi öğrenen Erdoğan niye güvenli bir sığınağa girmeyi, oradan açıklama yapmayı düşünmedi de cunta uçaklarının fırıl fırıl döndüğü İstanbul’a gelmeye karar verdi?
       8 – Darbe olurken ve Atatürk havalimanının darbeciler tarafından işgal edildiği herkesçe biliniyorken İstanbul’a iniş yapmanın mantığı ne olabilir?
       9 – Erdoğan’ın uçağının Flightradar24.com’da ne zaman, nerede olduğu herkes tarafından rahatça görülebilirken başka bir uçak yerine yine ATA uçağıyla yola çıktı?
       10 – Bu zaten risk iken Erdoğan, ATA uçağına eşlik eden F16’ların pilotlarına nasıl güvenebildi?
       11 – Kendisine suikast yapılmasından korkan, ‘beni zehirlerler’ diye Saray’a yemek tahlil laboratuvarı kuran Erdoğan vurulma tehlikesi yüksek ve açık hedef olan Ata uçağına nasıl binebildi? Bu, ‘Buyrun beni vurun’ anlamına gelmez miydi?
       12 – NTV, CNN Türk, Doğan Haber, AA gibi önde gelen haber ajanslarının, sanki öncesinde sözleşmişçesine, olayların en başında daha kimse ne olduğunu dahi anlamadan, “Darbeyi TSK içindeki FETÖ yapılanmasının yaptığını” defalarca dile getirmeleri, Erdoğan ve Yıldırım’ın her cümleye bu sözle başlamaları normal mi?
       13 – Darbecilerin hedefinin Erdoğan ve Saray’ı olması gerekirken niye TBMM bombalandı? F16’ların meclisten daha büyük bir hedef olan 450 bin metrekarelik Saray’ı ıskalaması, ancak bahçesini vurabilmelerinin açıklaması ne olabilir?
       14 – Binlerce çalışanı ve yüzlerce ağır silahlı koruması olan Saray’ı 3 rütbeli 13 er toplam 16 askerin basmaya gitmesi ve onların da girişteki polislerce gözaltına alınması normal mi?
       15 – 16.00’da MİT’ten darbeyi öğrenen Kuvvet Komutanları nasıl gönül rahatlığıyla düğüne gidebildi?
       16 – Darbeciler 50 askerle Türksat’ı ele geçirip istediği yayını engelleyebilecekken veya Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) işgal edip internet trafiğini istedikleri gibi ayarlayabilecekken bunu neden yapmadılar?
       17 – MİT darbeyi 16.00 civarı hemen her devlet yetkilisine iletmişken TRT niye korumaya alınmadı, darbecilerin bildirisi engellenmedi?
       18 – TRT’nin bildiri okunur okunmaz çalışanlar tarafından geri alınması ve yayına kalındığı yerden devam edilmesi tuhaf değil mi?
       19 – En küçük bir terör hadisesinde bile kapatılan Twitter ve diğer sosyal medya o gece kapatılmadı ve internet yavaşlatılmadı. Neden?
       20 – En küçük bir terör hadisesinda medyaya yayın yasağı getirilirken darbe teşebbüsü gibi hadisede niye yayın yasağı getirilmedi?
       21 – Gezide müthiş bir şekilde tedirgin görünen, yüzünden düşen bin parça olan Erdoğan darbe teşebbüsü gecesi çok rahattı. Ve damadı tebessümler dağıtıyordu. Yüzlerce insan canlı yayında ölürken bu nasıl olabildi?
       22 – Askerde cemaate yakın ve sempati duyan 100 general olacak da bunlar 3 yıldır Fethullah Gülen’e etmedik hakaret bırakmayan Erdoğan’ın sözlerini sineye çekecek. Ve tüm cemaate yakın kurum ve şirketlere el konulmasını bekleyecek, hemen hemen hiç bir kurum kalmayınca, devlette tüm cemaate yakın personel tasfiye edildikten sonra ‘Hadi artık darbe yapalım’ diyecekler. Mümkün mü?
       23 – Darbe teşebbüsünün AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli gibi bazı paşaların planlı teşviği ve sonradan desteklerini geri çekmeleri gibi bir mizansen olduğu iddiası doğru mu?
       24 – Darbe teşebbüsü sonrası sivil iktidar darbecilerin yapmayacağı kadar tasfiye yaptı. Darbe teşebbüsü aşağıdaki tasfiyelerin bahanesi miydi?
       25 – Darbe teşebbüsünün sabahı yasalar aleni çiğnenerek Anayasa Mahkemesi üyesi Alparslan Altan ve Erdal Tercan gözaltına alındı. 140 Yargıtay, 48 Danıştay üyesi hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. 2.745 adli, idari hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı. Bunların darbe teşebbüsüyle ne alakası var? Yoksa listeler elde hazır bekliyor muydu?
       26 – İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevli toplam 8.777 personel görevinden uzaklaştırıldı. Darbe teşebbüsünü polisler mi yapmıştı?
       27 – Milli Eğitim Bakanlığı’nda 15.200 personel açığa alındı ve özel kurumlarda görevli 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi. Gerekçe olarak ‘15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma’ gösterildi. 48 saatte 50 bin insan nasıl soruşturuldu?
       28 – 3 günde yüz binleri bulan tasfiyeler için anayasal olarak suç olan MİT fişlemeleri mi kullanıldı.
       29 – Darbecilerin girişimi başarıya ulaşsaydı bu hacimde tasfiye yaparlar mıydı?
       30 – Bu tasfiyelere TEŞEBBÜSSÜZ DARBE desek yanlış mı olur?
       31 – Gülen ülke yönetimine el koyacaksa neden en iyi yetiştirdiği insanları dünyanın 160'tan fazla ülkesine göndermiş kalkışma akşamı çağırmamış?
       32 – Gözaltına alınmaya gidilen yargı mensupları arasında mayıs ayında ölen 37 yaşındaki Bandırma Cumhuriyet Savcısı Ahmet Biçer'de bulunuyor. 2 ay önce ölen kişiyi gözaltına almaya gitmeleri kendilerine darbe yapıldığını söyleyenlerin en az 2 aydır liste hazırlığı yaptıklarını darbecilerden daha hazır olduklarını göstermiyormu?
       33 – Genelkurmaya 16:00'da haber veren MIT'ın öncesinde cumhurbaşkanına ve başbakana haber vermemesi mümkün mü?
       +2
       • ispanyollarxbenyollamam
        ispanyollarxbenyollamam 29 Temmuz 2016 - 00:37ülkeyi 12 yıldır peşkeş çektirdiniz zaten piç.Yemediğimin sik kalmadı.Hangi yüzle çıkıp namus abidesi oluyosun yarram!
        +1
        • menejerimben
         menejerimben 28 Temmuz 2016 - 23:37Bu nasıl bir üslup mk?
         • horozali
          horozali 28 Temmuz 2016 - 22:05Sensin lan orrrrospuuu çoçuğu nasıl bir yalakalıksa ananı karını
          kızını tayyip getir dese kucağına atarsın gavat sana sövmek için üye girişi yaptım ne güzel sakin sakin videolara bakacaktım akşam akşam sinirimi tepeme çıkardın haysiyetini siktimin ipnesi
          +2
          • otomatikafa
           otomatikafa 28 Temmuz 2016 - 21:28ya bu tv kanallarından ve oraya oturttukları adamlardan kim sorumluysa tek ricam bu rezilliği bitirsinler

           ülke işgal edilseydi ilk sizi satacaklardı güvenmeyin bunlara

           hem size zarar hem ülkeye
           aşırı gerilim ve kin yaratıyorlar çoğu insanda
           +2
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...