Bilim Nedir - Celal Şengör

immanuelkant immanuelkant diyor ki;
Türkiye'nin sayılı aydınlarindan Celal Şengör , Bilim kavraminin neden ve nasıl ortaya ciktigini yalin bir dille huzurlariniza sunuyor ... İzliyoruz.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: celal şengör ilber ortaylı fatih altaylı teketek bilim
76 14 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • olur
  olur 14 Ağustos 2016 - 17:30İyi bir insandır veya kötüdür diyemem.Çok aklıselimdir veya çok uçuktur diyemem.dosdoğrudur ve palavracıdır da diyemem.Ancak bildiğim çok iyi bir şey varsa o da bu adamın bana sormayı sorgulamayı öğrettiği bilimi bilmeyi sevdirdiğidir.2 konferansına katıldım her ikisindede olağanüstü zevk aldım ve çok faydalandım toplamda 3 saat süren 2 konferansında dinlediğim diğer tüm konferansların aksine bilgilenmenin yanında aydınlandım.Ve hala müslümanım islamın akla uygun olmayan çağdışı çok yönünü tesbit ettim ancak hala müslümanım neden mi? çünki bu adamın söylediği şu söz beni çok derinden etkilemiştir yanlış yapıyorsan dahi yanlışını doğru yap... bu adam bana düşünmeyi öğretti arkadaş eğer ki yarın ölsem ve de islamın hak dini olduğunu cennetin cehennemin var olduğunu öğrensem dahi bu adama olan saygım yine tastamam durur çünki bana ateist ol demedi bana önce sor kesinlikle sor ama sonra ateistmi olacaksın deist mi olacaksın yoksa teist mi olacaksın o sana kalmış diyor.Bu gibi adamların kıymetini bilelim.
  +14
 • olur
  olur 14 Ağustos 2016 - 17:55Celal şengör darbe sonrası açıklamasında ne dalkavukluk yapmıştır nede yanlış bir şey söylemiştir.Ya devlet başa ya kuzgun leşe diye bir tabir varsa o söz 15 temmuzu açıklar.İçinde erdoğanın kirli parmağı pis oyunları yokmudur elbette vardır bu pisliği büyüten besleyen kimdir yüne erdoğan ve havarileridir.ancak benim kötüm elin iyisinden evladır.meydanlarda bir akp holiganlığı bir militanlık varmıdır apaçık vardır bir cehalette şüphesiz vardır ancak ne olursa olsun tc cumhurbaşkanı uluslararası statüde türk halkını temsil eder.çok kötüdür çok gaddardır kindardır amenna ama kağıt üstünde tc cumhurbaşkanıdır ve korunmalıdır.daha sonra türk halkı onu rezil mi yapar vezir mi yapar onu bizim cehaletimize kalmıştır.
  +9

Tüm Yorumlar

 • gargoy
  gargoy 15 Ağustos 2016 - 15:37Hadi ilber tmm, adamın paçalarından akıyo kültür ve asalet ama celal? adamın, bilim adamlığı, kültürü, yaptıkları bi yana, bu tontişlikle hepimizi ateist yapacak :)
  -1
  • tantun
   tantun 15 Ağustos 2016 - 03:49devamını buradan izleyebilirsiniz https://youtu.be/_OAAWA3nOuM?t=48m4s
   +3
   • crasyas
    crasyas 15 Ağustos 2016 - 03:43her şeyden öte bu adamın gözlük düzeltme nüansı çok seksi
    +1
    • gitarfritozu
     gitarfritozu 15 Ağustos 2016 - 02:23Bana sorgulamayı öğreten adam...
     • sirfbunuyazmakic
      sirfbunuyazmakic 15 Ağustos 2016 - 00:03ayda bir çıkar televizyona eski genelkurmay istihbarat daire başkanı emekli korgeneral ismail hakkı pekin, düzenli de izlerim, gayet ebleh, o konuma nasıl geldiği belli belirsiz, bugüne kadar dişe dokunur tek bir fikir ortaya atmamış, cümle kurmamış bir amcamızdır kendisi. dünyayı ve ülkeyi ondan daha az tanıyan bir kişi var bana kalırsa ülkede, o da aramızda yazar.

      dar görüşlerin arasına kısılıp kalmış, 19. yüzyılın düşünce kalıplarıyla düşünen, aksi yöndeki her beyana adeta sarı humma yemiş vücut direnciyle karşı çıkan, tarihin en iyi futbol 11 ini yazar gibi kendince ülkedeki solcu olup güya iyi kariyerlere sahip adamları sıralayınca en iyi yönetime ulaşacağını sanan mantaliteler görüyorum. o kabineyi, yönetimi bi fırsat olsa da kursak, 3 ay gözlemleme şansımı olsa, gerçekten istiyorum bunu, çıkacak rezil sonucu görebilmek adına.

      n gözlem artı n artı bir gözlem diyen birisi gördüğünde orda bilim yapıldığını sanan bir kitleyle nereye kadar gidebilirsin ki. açın interstellar izleyin, celal şengör'ün son 10 yılda katıldığı 5602 saatlik tv programında aktardığı bilimden daha fazlasına 2,5 saatte erişeceksiniz. garip ülke garip, okumuşu garip, cahili bi başka garip.
      -1
      • uqur140
       uqur140 14 Ağustos 2016 - 23:38popülist?

       adam; müslüman kaynayan ülkede ateist olduğunu söylüyor. dinin olduğu her yerde, ahlaksızlık kol gezer diyor. 80 darbesini savunuyor. kenan evren'i, tahsin şahinkaya'yı çok seviyor. devleti yönetenlerin cahil ve aptal olduklarını düşünüyor ve ve ve adam elitizmi savunuyor.

       taşak mı geçiyorsunuz beyler?

       arkadaş; adamın söylediklerini beğenmek zorunda değiliz/değilsiniz/değiller. 15 temmuz için yazdıklarını da kapsıyor bu... ama kalkıpta şu adama ROK muamelesi yapmayı benim gönlüm el vermez.
       +6
       • abadayı
        abadayı 14 Ağustos 2016 - 22:52-fatih ben şimdi açtım izliyorum,bunlar bilim falan diyor ne diye kafa karıştırıyorsunuz
        • abadayı
         abadayı 14 Ağustos 2016 - 21:19bizim ülkede bilim adamları değil bilim adamları ile şuur yoksunu ilahiyatçılar tartışıyor aq
         • sirfbunuyazmakic
          sirfbunuyazmakic 14 Ağustos 2016 - 20:51bilim türkiye'de bilime dair hiçbir şey üretmeyip, üretme çabasında da olmayıp, batı kültürüne karşı hissedilen aşağılık duygularına istinaden üretemeyeceğine ikna olmuş olup, sürekli yabancı bilimadamları ve onların ürettiği bilimi takdir ederek, icra edilebileceği sanılan olgudur.

          çok aydın var ülkemizde, kendince, sözde. bunların ortak noktası hayatında bilim üretmemiş olup, üretilenden haberdar olduğu için kendini diğerlerinden daha iyi sanma gibi bi delüzyonun ataleti içerisinde olmalarıdır.
          • ucanelma
           ucanelma 14 Ağustos 2016 - 20:36İlber hocanın tepkileri ben dinazorları açıklarken babamın verdiği tepkileri hatırlattı sdgdsgsdgd
           -7
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...