Matematik Hikayeleri - Isaac Newton

sandaikitetsu sandaikitetsu diyor ki;
Bilime önemli katkılarda bulunan Isaac Newton'ın hayatına ve buluşlarına dair Matematik Hikayeleri programının hazırlamış olduğu bir videoyu izleyeceksiniz arkadaşlar.Takip edenlerin bilgilerini tazeleyeceği , etmeyenlerin belki de ilgi duymasına yardımcı olabiliceğini düşündüğümden paylaşmak istedim . İyi seyirler .
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Matematik Hikayeleri matematik matematik videoları matematik-canavari Isaac Newton Bilim Fizik Teleskop Yerçekimi
8 18 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • tekcekirdek
  tekcekirdek 19 Ağustos 2016 - 00:09Isaac Newton'nun en büyük bilim adamı sayılmasının sebebi yer çekimi kanunu değil doğa olaylarını matematik ile açıklaması ve bunu yapan ilk kişidir. Matematigi doğaya entekre etmiştir ve şuan bilim dediğimiz olgunun kapısını açmıştır. Bu yüzden gelmiş geçmiş en iyi bilim adamı olarak anılır.
  +1
  • maximusroots
   maximusroots 18 Ağustos 2016 - 18:17@salihakkas2
   niye böyle dedi hangi açıdan bilmiyorum ama bir nevi doğru diyor. einstein 2 yıl patent enstitüsünde başkandı galiba arakladı demiyorum ama üstüne koya koya bir şey yaptı. cosmos odyssey izliyorum 3. bölümde galiba newtondan bahsediyorlar. newton gezegenlerin nasıl havada durduğunu daha da ilginci kara enerjiden bahsediyor yıl bilmem kaç bu çok büyük bir şey. son sözüm einstein belki kuantum fiziğini ortaya koydu ama newton da zamanın çok büyük adımını atmış hangisi daha büyüktür bilmem ama newton küçük değildir :)
   +1
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 18 Ağustos 2016 - 17:56Newton aslında fizikçi değil, matyematikçidir. Kitabının ismi de matematiğin prensipleridir.Galile ve ışıkla ilgili daha öncekiş bilim adamının (adını hatırlayamadım ve google da bulamadım) kuramlarını matematikselleştirdi.
    +2
    • salihakkas2
     salihakkas2 18 Ağustos 2016 - 15:33çoğu kişinin düşündüğünün aksine bilim adamlarının gelmiş geçmiş en büyük bilimadamı gördüğü kişi einstein değil isaac newton dur.
     +4
     • onikioniki2012
      onikioniki2012 18 Ağustos 2016 - 14:44bende devamlı düşünüyorum ama aldığım asgari ücretle nasıl ay sonunu getiririm diye..
      +8
      © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...