Sokak Köpeği Beni Neden Isırdı

4.778 izlenme - 27 Ağustos 2016
ertemnoluyo ertemnoluyo diyor ki;
youtube'da rastgele rastladığım ilginç bi kanal doğrusu kendisi köpekten korkanlar için eğitici videolar çekiyor, iyilikle dolu bi insan doğrusu.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: KÖPEK SOKAK KÖPEĞİ ISIRAN KÖPEK KÖPEK SALDIRISI köpek neden ısırır kuduz köpek saldırgan köpek pitbul löpoğlusu hayvanlardan korkan hayvanlardan ko...
59

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • lev922
  lev922 27 Ağustos 2016 - 15:01-kameranın lensini çizdi mahvetti. buralarda kasap yok di mi

  köpeği kestirecen sandım lan
  +12
 • glock21
  glock21 27 Ağustos 2016 - 16:00Çok iyi niyetle yaklaşılmış ama yaklaşım şekli biraz hatalı.
  Diğer bir konuda bu hayvanlara durduk yere o kadar çok zarar veren insan var ki gördükleri şiddet, işkence karşısında şu tavrı az bile aslında.

  Ayrıca köpek çok iyi bir dengede, yani ne çok agresif nede çok korkak. Tam kendini sokakta koruyabilecek seviyede.

  Yani niyet iyi ama bu hayvanı fazla yumuşatmak da iyi değil, biraz daha yumuşarsa bu sefer tecavüz etmeye çalışan, uyurken durduk yere tekme atan vb. artık ucu bucağı gelmez.

  Direkt saldırgan davranıp doğasına göre kendini korumaya çalışsa bu sefer de hayvana meydada vs. hiç bir suçu olmadan bin bir türlü bok atıp katil, psikopat ilan eder anında öldürürler.
  Özellikle basın ve medya bu konuda bile bile, sırf haber ilgi görsün, rating yapsın diye hiç suçu olmayan masum hayvanı psikopat, vahşi, saldırgan gibi gösterip harcamaktan çekinmiyor.

  Özellikle sokak köpekleri gördüğünüz göreceğiniz başta insan olmak üzere diğer bütün canlılardan kat kat daha zeki, kat kat daha aklı selim hareket eden, kimseye durduk yere zarar vermek istemeyen hayvanlar.

  En canımı sıkan ise, köpekten, hayvanlardan korkmayı, çekinmeyi anlarım normaldir. Bilmeyen, tanımayan insan çekinebilir.

  Ancak mesele korktuğunda nasıl tepki verdiğin!

  50 Kiloluk bir Dişi Rottweiler'ım var. (Bu güne kadar gördüğüm en iri dişi rottwiler, türünün en iyi örneklerinden yani bunu alan orospu evladı alırken en az bir 1000 euro ödemiştir) 1 yıl etrafta çöp, iş yeri, bina vs. dahi olmayan tarlaya terk edilmiş, 1 yıl arada gelen gariban bir bekçinin verdiği ufak tefek çöp ile hayatta kalmış. Kısırlaştırılmadan sokağa atıldığı için bir de halime kalmış. Bekçi de işten çıkınca bir arkadaş bütün cesaretini toplayıp pansiyona almış. (50 Kilo sokakta yaşayan Rottweiler, istese biçer adamı) Geldiği gün 11 yavru yaptı. Geldiğinde üstünde uyuzdan tüy kalmamıştı. Kemikleri görünüyordu. Geldiği ilk gece direkt 11 yavru doğurunca karnındaki şişliğin hamilelikten olduğu anlaşılmış.

  Pansiyonda yavrularıyla gözlerindeki bakışı görür görmez vicdan tabi dayanamadım sahiplendim. Yavrulara da yuva bulduk. Kangal, Rottwiler kırması 3 aylıkken ortalama 20-30 kilo olan adamlar!!!

  Neyse bir sürü farklı türden, kırma vs. köpek sahiplendim (Bazıları hala duruyor) çocukluğum sokaklarda sokak köpekleri beslemek oynamakla geçti. Yurt dışında köpek parkları, gönüllü barınak çalışmaları, Türkiyede gene orman beslemesi vs. görmedim, tanımadığım ırktan, türden, şekilden vs. köpek kalmadı. Ama inanılmaz dengeli, nerede nasıl davranacağını çok çok iyi bilen çok zeki bir hayvan çıktı.

  Bunları neden anlatıyorum;

  Dışarıdan görüntüsü bir çok insanın bakınca kanının çekilmesine sebep olacak türden. Ama inanılmaz sakin, dengeli hayvan. Her gün gezdirirken site içinde her yaştan bir sürü çocuğa denk geliyor! Eğer yanlarında anneleri yoksa çocuk direkt hiç çekinmeden buna koşup kulağını, yanağını çekiştiriyor, elini ağzına sokuyor. Defalarca sırf çocuklar komasın diye normalden daha ağır hareket ettiğine, ani hareket yapmadığına şahit oldum. Bazen çok sıkılınca hatun bildiğin baya baha offf çekip "yav çocuk işte ne yaparsın" der gibi gözüme bakıyor. Eve veya bahçeye ben gelmeden izinsiz girecek insana veya canlıya karşı da hiç şakası olmayacak derecede de sert bir hayvan!

  Helede çocuk 3-4 yaşında küçükse direkt köpeği görür görmez üstüne koşuyor, seviyor vs.

  Amma ve lakin, Kazayla yanında anası varsa çocukları öyle bir korkutuyorlar ki çocuk hiç köpekten korkusu yoksa da o günden itibaren bir sürü fobi sahibi oluyor. Genelde tepki de direkt çığlık atıp çocuğun koluna yapışmak.

  Lan önce bir köpeği gezdirene bak, köpeğin hal hareketlerine bir bak, bakkalın önünde 20 tane insanın sevdiği hayvan kimseye bir şey yapmazken durduk yere sana neden saldırsın bir düşün!

  Sitede yabancı/Batı uyruklu insanlar var. Hatta bazılarına çocukları ile denk geliyoruz! Ulan sanki bunlar insan değil, sanki bunların çocuklarının hiç kıymeti yok!?!? Adamlar bakkalın önünde görünce direkt bakıp anlıyor, bu hayvan burada 40 kişi geçerken saldırmıyorsa, bu kadar sakin, tasma yok gibi uslu duruyorsa demek ki durduk yere saldırma huyu yok yani sevilir. Zaten direkt elini atıp seviyor, çocuk yaklaşırsa hiç çıt yok, çocuklar gelip direkt seviyor.

  Ama nedense köpekten böyle sanki ormanda aç vahşi ayı ile karşılaşmış gibi tepki veren bir bizim Türk insanı ile orta doğu insanı var. Türk milletinin % 90'ı daa düne kadar köyden gelme, hayvanın bol olduğu yerden, nesilden gelmiş, insan, sokaklar hayvan dolu, şehirden 10 km çık her yer inek, köpek, koyun dolu AMK. Sanki hepsi Viyana'da yetişmiş 7 kuşak şehirli aristokrat da hayvan tanımadığı için korkuyor!

  Köpeğin zinciri 1 metre, zaten hiç çekmez dizimin dibinde sağ tarafımda yürür! Genelde yolun sağında yürür, köpeği de sağıma alırım! Karşı sol çaprazımda 10 metre ileride gelen bazı insanlar, bir de arada çift şerit araba yolu varken, köpekten güya korkusuna bildiğin kokain çekmiş şempanze gibi çığlık çığlığa bağırıyor, bir de sol çaprazımdan güya korkuyor ama direkt bizim tarafa geçip üstümüze koşuyor!

  Lan ormanda vahşi aslan görse insan bu kadar korkmaz.
  Buna neden kızıyorum? Bu ülkede her gün bomba vb. terörist saldırıa en az 10 kişi ölüyor, her gün onlarca kadın tecavüze uğrayıp, yakılarak, kolları bacakları kesilerek katlediliyor! Günde en az 2-3 kişi tinerci vb. tarafından bıçaklanıp öldürülüyor, yaralanıyor! Alkollü, Oruçlu vs. araba kullanıp 10 kişiyi ezen, maçta ateş ederken balkonda onca insan katleden, yanı başımızda teröristlerin yatırıp canlı canlı adam kestiği bir ortamda yaşıyorsun!

  Ama 10 metre ilerinde 1 metre zincir boynunda sahibi ile sessiz sakin, senin varlığını dahi görmeden, en ufak bir tepki vermeyen hayvanı görür görmez bildiğin kokain, Ekstazi, Fallaka vb. uyuşturucu içirilmiş psikopat şempanze gibi çığlık çığlığa bağırarak bir de hayvanın direkt üstüne veya trafiğe doğru koşuyorsun!

  Özetle bunun adı korku vs. değil, bildiğin akli denge bozukluğu, psikopatlık, sana doğduğun günden beri aşılanan sen ve sadece sen bencilliği ile kendi ailenin bilinç altına yüklediği "Senden başka bu dünyada hiç bir canlının yaşam hakkı yok, sen sadece kendi çıkarlarını ve kendi zevkini düşüneceksin, senin zevkine, standartlarına uymayan her şeyi yok edebilirsin ve buna hakkın var" psikolojisidir. Yani korku, fobi filan değil!

  2 defa köpek ısırmış köpek fobisi olan insanı 24 saatte en ürkütücü köpekle kanki yapıp, eline köpeğin tasmasını verip, bir de 100 m2 alanda içinde Rottweiler, Pitbull, Dogo Argentino, Tosa İnu vb. onlarca köpeğin tasmasız oynadığı tel örgülü alana sokup köpeklerle top oynattığımı bilirim.

  Arkadaş çevremde köpek korkusu olan kim varsa alayını benim köpeklerle iletişime sokup 1-2 saatte bu korkudan kurtardım.

  Ben çok özel biri olduğumdan değil, çevremdeki insanlar mantılı hareket etmeye, ön yargısız yaklaşmaya meyilli olduğundandır!

  Hele ki şu sokak köpekleri. Dünyanın en masum, en dengeli, en aklı başında hayvanları. Biri olanlara tehlike oluşturmadığı sürece asla kimseye zarar vermez. Bir çoğu gücü olsa dahi sırf kendini savunmak uğruna insanlara zarar vermediği için tecavüze uğruyor, patileri kesiliyor, yakılıyor, asılıyor böyle işkencelere maruz kalıp acı içinde can veriyor!

  Bu hayvanları 15 Bin yıl önce doğadan koparıp (Kurtlardan) evcilleştirip kendi çıkarlarımız uğruna köle yapmışız!

  Onları kendi başlarına hayatta tutacak bütün vahşi özelliklerini ellerinden almışız!

  Üstüne bir de insansız asla yaşayamaz hale getirmişiz!
  Köpekleri tanımayan bilmez ama, bir köpek açlık, susuzluk, hastalık, soğuk, sıcak her şeye katlanır ama hayatında bir insan olmadan hayatta kalması çok zordur. Çünkü hayatlarında 1. öncelik sadece beraber yaşadıkları bir insanın varlığıdır. Bu onlar için yiyecekten, sudan dahi büyük bir ihtiyaçtır!

  Yani bu hayvanları doğadan kopardık, bol bol keyfimize göre ürettik, sonra petshop'larda üretip sattık, bakamayaınca sokağa attık!

  Öyleyse insan ırkı olarak hepimiz bu hayvanlardan sorumluyuz ve yaşamları süresince en azından onlara yaşam hakkı vermeye mecburuz. İster korkalım, ister tiksinelim, ister sevmeyelim hiç biri bizi haklı çıkarmaz. Kahrını da çekmeye mecburuz!!!

  Eğer sokak köpeklerinden korkuyorsan, Hayvanlarını kısırlaştırmayan, kafasına göre istediği kadar köpek üreten, köpek satan insanlara, köpek üretene anormal paralara özel lisans şartı getirmeyen, köpeklerini kısırlaştırmayan ve çiftleşmesine izin veren hayvan sahiplerin düzenleme getirmeyen devlete tepki vereceksin!

  Koyu bir hayvan ever olarak bilsem ki sokaklarda, ormanlarda, barınaklarda hiç sahipsiz hayvan kalmayacak; Ben bu kadar sevdiğim halde hayatımda bir köpek olmamasına razıyım!

  Keşke üretilmesi, ithali tamamen yasaklansa ve bu hayvanlar hiç bu duruma düşmese!

  Sokak köpeği diye bir köpek ırkı yoktur. O köpekler, köpek alan, köpek satan petshoplar, üreten üreticiler vb. O.Ç'larının sürekli üretip sattığı, insanların da bakabilir miyim diye hi,ç sorgulamadan alıp bir de kısırlaştırmadan sokağa, ormana, barınağa attığı köpeklerin kendi aralarında çiftleşerek üremesinden kaynaklanır!

  Petshoplar da hayvan satışı yasaklanırsa, köpek üretimi sadece çok büyük paralar ödeyerek lisans alan belirli üreticilere verilirse, köepk alan herkese kayıtsız şartsız kısırlaştırma mecburiyeti getirilirse, köpek sahiplenildiği anda hayvana sahibinin tüm bilgilerini içeren CHIP enjekte edilirse ve hayvanı sokağa atana anormal cezalar kesilirse;

  Bu iş kökten çözülür, barınakta, ormanda, sokakta bir tane dahi hayvan kalmaz, bu hayvanlar bu zulmü yaşamak zorunda kalmaz!

  Çözümü bu kadar basit işte....
  +12

Tüm Yorumlar

 • drstrangelove80
  drstrangelove80 07 Eylül 2016 - 13:10Sokak köpeklerinin pek çoğu gerçekten zararsız. ama zararsızlar bile 10-15 hatta 20li grup olunca içlerindeki bir mnayağa uyarak ölüm makinesine dönüşebiliyor. zaten kimse kenarda köşedeki bir iki köpeğe laf ettiği yok. daha cok sevilir beslenir de ama bu çeteleşmeleri yok mu? hele bazı mahallelerde bu daha beter sorun yaratır durumda.
  bazı mahalle dediğim de oyle kenar mahalle değil haa
  fulyanın ortasında bir köpek ısırmıstı beni mesela . "sen onu kızdırmıssındır" laflarına hiç başlamayın köpekten korkmam fazladan göz göze gelmeme, tehdit gibi görünmeme konularını da az buçuk bilirim. buna rağmen geldi bacaktan ısırdı sonra da aylarca aşıydı iğneydi dolandık.
  sözün özü şu ki bu videolardaki romantizm sokaklarda yok vesselam
  +1
  • ravens
   ravens 31 Ağustos 2016 - 14:09Çok üstüne gitmiş köpeğin.
   +1
   • bebebiskuvisi
    bebebiskuvisi 28 Ağustos 2016 - 19:30İyilik yaptığını sanıyor da insanları, hayvanları taciz etmekten başka bir şey değil bu akılsızın yaptığı. Kendisini rahat bırakmasını isteyen köpeğe ısırdı diye kızıyorsun, kasksız bisiklet binenlere bağırıyorsun, simitçiyle kendi çapında görevler veriyorsun, elalemin çocuğuna atlıyorsun falan. Kimse senin kafa sikmelerinle uğraşmak zorunda değil sayın amına koyduğum. Kendini dünyadaki en doğru insan sanıyorsun ama dünyada tek bir doğru yok.
    +1
    • zaalbar
     zaalbar 28 Ağustos 2016 - 02:40Bu adam tanıdık geldi. Bisikletle metrobüse binmeye çalışan adam vardı ona benziyo
     +1
     • dukerangir
      dukerangir 28 Ağustos 2016 - 01:37Köpeklerden ölümüne korkan bir insanım, çocuklukta başımdan iki büyük olay geçtiğinden dolayı. O yüzden köpeklere karşı objektif yorum yapamıyorum çoğu zaman.
      • voodoochild
       voodoochild 28 Ağustos 2016 - 01:19yahu arkadaş yapman etmen. öncelikle şuna bakın bir. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/223363/milli-bisikletci-metrobuse-polis-esliginde-bindiriliyor
       ya bu adam tek derdi ilgi çekmek ve popülarite yaratmak olan ayrıca bana göre ağır psikolojik sorunları olan birisidir.
       böyle şeyleri övmeyin. yüceltmeyin bi.
       sadece rahat bırakılmak isteyen bi köpeği sırf kendine popülerlik kazandırmak için taciz eden bir adam var bu videoda ötesi değil. verdiğim linki izleyin anlarsınız. vesselam
       https://img01.alkislarlayasiyorum.com/ayrshots/223/milli-bisikletci-metrobuse-polis-esliginde-bindiriliyor_223363-307370_130x97.jpg
       Milli Bisikletçi Metrobüse Polis Eşliğinde Bindiriliyor Evet abimizde keçi inadı var. Güvenliklerde de keçi inadı var ancak onlarınki bo...
       +2
       • bitchslap
        bitchslap 28 Ağustos 2016 - 00:45Eleman biraz kafadan gidik yalnız... iyi bir iş yapmaya çalışıyorsun ama amatörün önde gideni gibi köpekle temas kurmaya çalışıyorsun.. Ses yükseltiyorsun, söyleniyorsun vs vs... zorlama kahraman tipler de ayrı bi cins..
        +1
        • amuyasvili
         amuyasvili 28 Ağustos 2016 - 00:19Biz kendi kurtuğumuz alarme sinirlenip telefonu ısırıyoruz aq köpek seni ısırmış çok mu?
         +1
         • hotorihanzo
          hotorihanzo 28 Ağustos 2016 - 00:15Burası Bostancı köprüsünün üstü lan. Bu köpeği biliyorum, kağıt toplayanlar dışında kimseye havladığını görmedim. hatta tam bir İstanbul Beyefendisi köpektir. Yaya yolundan karşıya geçer çim alana sıçar, gene yaya yolunu kullanarak geri, bu yattıkları yere döner. Öyle ayak altına sıçmaz.
          +7
          • cmyk
           cmyk 27 Ağustos 2016 - 23:21konu haricinde mobil uygulamayıda güncellemişler, sağolsunlar orayada getirmişsiniz reklamı amk. adminler mobil uygulamada eski videolar izlenmiyor ona bir çözüm bulun.

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...