Gri Kurt ile Anneka Svenska'nın Aşkı

glock21 glock21 diyor ki;
Yaklaşık 20 yıldır doğayla ilgili alanlarda çalışan, konusu ile ilgili TV yayınları yapan, hayvan ve doğa sever TV sunucusu Anneka Svenska'nın Amerikan Gri kurdu olduğunu düşündüğüm oldukça iri yapılı kurt ile sıcak iletişimi hayranlık yaratacak düzeyde.

Tabi bir alıkıslarlayasiyorum.com üyesi olarak beni asıl ilgilendiren bazı ayvanların ne kadar şanslı olduğudur. Anneka Svenska karşısında benimde tavırlarım videodaki kurttan pek farklı olmazdı sanırım.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: Kurt Gri kurt doğa doğal yaşam Anneka Svenska hayvanlarla iletişim vahşi hayvanlar
11 28 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • losta
  losta 28 Ağustos 2016 - 03:19karıyı ne yaladı amk
  +14
 • betonaoturma
  betonaoturma 28 Ağustos 2016 - 02:30Bizi böyle seven olmadı amına koyayım! :(
  +13

Tüm Yorumlar

 • kazmatik
  kazmatik 20 Haziran 2018 - 00:07la gönül işlerinde o kadar başarısızım ki okulun son
  günleri açılamadığım kız yanımdayken benimle selfie çekinmek
  istedi kızın telefonunun çek tuşu basmadı aqq çekinemedik
  sdajlsadkasaddjsaldsds :((
  • insociavel
   insociavel 30 Ağustos 2016 - 01:51glock sakin birader
   -1
   • glock21
    glock21 29 Ağustos 2016 - 23:40Açıklama yapayım; Bu gibi kurtlar genelde kurtların neslini koruma altına almış kurtarma merkezleri (Wolf sectury) Başta ABD olmak üzere zamanında kutları vurup bit ton kurdu (EVET BİLDİĞİN TON İLE) 1 dolara satıp bütün neslini kuruttuklar için orada otçul hayvanları avlayacak, dengeyi kuracak canlı kalmayınca nüfus anormal artar ve bütün doğanın dengesi bozulur. Ormanlar azalır, yağış azalır, nehirler kurumaya başlar.

    Sonuncunda uyanan Amerikalı bilim adamları 90'lı yıllarda bu gibi özel alanlara vahşi hayata uygun şekilde kurt yetiştirir ve farklı sürüler halinde doğaya salarlar. Tabi doğadaki anormal pozitif değişim açık net görülür.

    Anca hala çiftçiler veya keyif için avlayanlar parayı basıp kurt avladığı için, gene arada bu havanların doğum yapmış anneleri, sürü liderleri vs. çiftçiler tarafından öldürülür.

    Tabi aynı çiftçiler ve avcılar kurdun yediği geyik, bufalo vb. de vurduğu için kurtlar çiftliklerin sürülere dadanır!

    Bu sefer de daha fazla vururlar. Alfa öldürülen sürüde genç erkekler iyice zıvanadan çıkıp bu sefer gerekli gereksiz her şeye saldırır, direkt insanlara saldırmaya, sürülerin amına koymaya başlar! Çünkü Lider kurt öyle sultan gibi götü yayıp boş krallık yapmaz! Sürüyü disiplin etmek, ne zaman avlanılacak hangi hayvan ne zaman ve kaç tane avlanacak, hangi geyik sürüleri nerede yaşatılacak vs. anormal bir organizasyon sorumlulukları vardır.

    Hal böyle boktan olunca doğaya, hayvanlara değer veren bazı insanlar böyle projelerle doğada anası öldürülmüş, sürüsü dağıtılmış vb. kurtları toplar ve olarak uygun hazırlanmış, insanlardan uzak doğal ama etrafı çevrilmiş çok büyük korum alanlarında kurtların bakımını üstlerin. Çoğu kısırlaştırılır, doğada ihtiyaç olacak ölçüde bazıları çiftleştirilir, üretilir, doğal hayata uygun şekilde eğitim verilip vahşi hayata salınır ve doğada çoğalarak kendi sürülerini kurarlar. Şu aralar öldürülmesi yasaklandığı gibi bir de KANGAL ve TÜRK ÇOBAN KÖPEKLERİ ABD'de çok meşhur hale geldi. Çiftçiler vs. kurtları, ayıları vurmak yerin 4-5 kangal alıp ne kurtları öldürüyor ede sürülerine zarar geliyor!!!

    Bu kadın da Kurtların düşünmeyen, duyguları olmayan, canavar vs. denen yaratıklar olmadığını bunların insanların kurdun zeka ve yetenek olarak insanı alt edebilecek tek canlı olduğunu bilmelerinden kaynaklanan bilinç altı korkular, medyanın yanlış yönlendirmesi vs. olduğunu anlatıyor!

    Aslında ne kadar asil, cana yakın, duygulu, cesur, zeki, olaylara göre çözüm üretebilen, farkı durumlara adapte olacak zeka ve genetik özelliklere sahip muhteşem hayvanlar olduğunu anlatıyor!

    kendisi de 20 küsür yıldır bu gibi hayvanlar, doğa,vahşi yaşam vb. konular üzerinde program yapan İngiliz bir TV programcısı.

    Tercüme edip alt yazı ekleyecektim ama pek zamanın olmuyor.

    Bir de "Kurt postu giymiş koyun iyen sığır evladım";o koyunların arasında koyun postu gitmiş kurt.

    Kurt Türk milletin yaratılış efsanesi, Mitolojisi, kurduğu yüzlerce devletin simgesi, bayrağı olmuş, Tük milletinin en sık kullanılan en eski ve en önemli önemli simgesidir.

    Bunu da sırf yeşillik olsun diye sembol haline getirmemişlerdir!

    Yukarıda kurtlarla ilgili bahsettiğim özelliklerin yanı sıra, birlik ve beraberlik, ulus millet bilinci, organze birlik yani millet olmanın getirilerini anlattığı gibi ayrıca özgürlüğün, hürriyetin, gücün, cesaretin, savaşçılığın, liderliğin simgesidir.

    Kurtlar aslan, ayı vb. bazı yırtıcılardan daha ufak olsa da, yırtıcılar arasında en zeki, en organize, en sosyal, inanılmaz disiplin ve düzen içerisinde insanları dahi başaramadığı bir düzen içerisinde yaşayan, kendinden tam 10 kat iri ve büyük bir Bizonu tek başına dahi yıkabilecek güçte, başka hiç bir yırtıcıdan ve inandan asla çekinmeyen, zeka olarak insanı alt edebilen tek hayvandır!!

    Ayrıca bulunduğu farlı yaşam koşullarına adapte olabilecek zeka ve fiziksel özelliklere sahip, diğer bir çok yırtıcı yok olurken her ortamda hayatta kalmayı başaracak yetenekte özel hayvanlardır.

    Yani aslan büyüklüğünden dolayı kral dese de insan dahil bütün canlılar sıralamasında en üst seviyedeki hayvan kurttur. Yani esas kraldır.

    Aslan gibi cüssede ve güçte bir hayvan dahi dünyada ancak belirli alanlarda yaşayabilir.

    Fakat Kurt Afrika'dan Sibirya'ya,Çin'den Amerika'ya kadar dünyada hemen hemen her tür coğrafyada coğrafyaya adapte olmayı ve var olmayı başarıp neslini sürdüren hayvandır!

    kurtlar ve köpekler insanların korku, sevinç, üzüntü, sinir mutluluk vb. bir çok duygusunu farkında olmadan gösterdiği insan yüzünün yüzün sol yarısına bakarak insanların tepkilerini okuyabilen tek hayvandır! insanlar da farkında olmadan iletişim kurarken diğer insanda b noktaya bakar ve gene farkında olmadan nasıl iletişim kuracaklarına karar veriler. Yani senin kurt dediğin hayvan insanın dahi farkında olmadığı insan iletişim yöntemlerini çözebilecek ve buna göre tepki verecek zekada, yetenekte hayvanlar.

    Yani Türklerin Kurtları kendine sembol seçmesi öyle yeşillik olsun diye değil, kurtlar çok özel canlılar olmasından kaynaklanır.....
    • oldurbeniantuan
     oldurbeniantuan 29 Ağustos 2016 - 12:21robb stark'ın kurdu değil mi bu?
     +1
     • ay3799473725
      ay3799473725 28 Ağustos 2016 - 21:06Atıl kurt
      -1
      • yok ulan işte
       yok ulan işte 28 Ağustos 2016 - 19:08bu kurt postu giymiş alkışlarla yaşıyorum üyesi ne kurdu la
       +5
       • Max Pain
        Max Pain 28 Ağustos 2016 - 13:58Animal Porn başlangıcı gibi video amk bu ne? :D
        • yuzenbalik
         yuzenbalik 28 Ağustos 2016 - 13:26ocaktasın yavrukurt :)
         +1
         • saykocepkin
          saykocepkin 28 Ağustos 2016 - 11:42üyelere iş bırakmamışın lan kızın adını niye koydun?
          +2
          • limited
           limited 28 Ağustos 2016 - 11:32hayvanin siki kalkti hissettim bende boyle oluyorm yalarken gozum donuyo amk
           +1
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...