Aziz Nesin - Korkağız!

16karakterlinick 16karakterlinick diyor ki;
Aziz Nesin anlatıyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: aziz nesin korkak aziz nesin korku emperyalizm emperyalist türk
38 29 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • heidinin dedesi
  heidinin dedesi 26 Ocak 2017 - 11:31Bağnaz kafalar şu iki dakikalık videoyu bile sınırlı dünya görüşleriyle mabatlarından anlamayı başarır.
  Aziz Nesin'in ''Ah Biz Ödlek Aydınlar'' isimli kitabını alır okursanız biraz olsun bakış açınız genişler ve yazarın meramı nedir daha rahat anlarsınız. Tavsiyemdir.
  +1
  • mehmetkarakurt
   mehmetkarakurt 31 Ağustos 2016 - 00:57lan adamlar orda ölmeseydi sen böyle konuşabilirmiydin.
   -3
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 30 Ağustos 2016 - 17:15Türk insanı düşünmeye korkaktır. Kurşuna kafa atar ama en basit paradigmaları bile sorgulamaz. Usta bunu anlatıyor.
    +8
    • marcorak
     marcorak 30 Ağustos 2016 - 08:03çok saçma karşılaştırmalarla korkaklığı anlatmış (sanki bu bir acizlikmiş) ve pek tabi kalsik solcu arabeski emperyalizm ile bitirmiş. Benim hiç saygım olmaz bu tiplere ama pek tabi bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyor, takip ederim.
     -10
     • miskinsofi
      miskinsofi 29 Ağustos 2016 - 23:52"Bombasırtı Olayı ( 14 Mayıs 1915) çok önemli ve dünya harp tarihinde eşine rastlanması mümkün olmayan bir hadisedir. Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekilerin hiç birisi kurtulmamacasına şehit düşüyor. İkinci siperdekiler yıldırım gibi onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar imrenilecek bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz. Bomba, şarapnel, kurşun yağmuru altında öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılma yok Okuma bilenler Kuran-ı Kerim okuyor ve Cennete gitmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler ise, Kelime-i Şahadet getiriyor ve ezan okuyarak yürüyorlar. Sıcak cehennem gibi kaynıyor. 20 düşmana karşı her siperde bir nefer süngü ile çarpışıyor. Ölüyor, öldürüyor. İşte bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren, dünyanın hiç bir askerinde bulunmayan, tebrike değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale
      muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."


      Değil Atatürk dünyanın en büyük komutanlarını toplayın böyle bi inanca sahip mensupları olmayan bir ordu ile yapabilecekleri kısıtlıdır. Ruh kuvveti demiş oda. ben size bunu soylemeye calısyrm sız yıne kuduz kopekler gıbı agzınızdan salyalar saca saca havlıosnz. neyı belırttıgımı aslında cok ıyı anlıosnz ama ısınıze gelmıo. İman kardeslerım iman...
      -19
      • glock21
       glock21 29 Ağustos 2016 - 22:51@miskinsofi O gün arkalarında kimse yoktu. Tek fark Türk metinin önünde Ergenekon destanından çıkmış kurt gibi en önde giden Başbuğ Gazi Mustafa Kelam ATATÜRK vardır! Ayrıca Çanakkale de donanma vardı! Sağ olsun padişahımız darbe göt korkusuna donanmayı yılarca hapsedip bizzat kendisi çürüttü!

       Ordu desen Enver Paşa gibi akrabalar, gereksiz Alman paşalar ve bunların akıllara zarar salaklıkta savaş stratejilerine bırakdı!

       Bu savaşın kim tarafından nasıl kazanıldığı; Savaşa giden bütün milletlerin askerleri, devletleri ve resmi yetkilikeri, resmi yazışmaları, o günlerin gazete ve dergi makaleleri, yerli yabancı tarihçilerin, araştırmacıların belgeselcilerin ortaya çıkardığı bilgiler vs. ile milyonlarca kanıtı ile ortada.

       Albay Mustafa Kemal (ATATÜRK) 1. Anafartalar muharebesi ile taarruza geçmeseydi o savaş bok kazanılırdı.

       Ta 2. Viyana kuşatması rezaleti ile sürekli savaş kaybederek toprakları vere vere sürekli geri çekilen Osmanlı işte o gün gitti ve yerine Tükler ve taarruz kültürleri geldi!

       Hoş zaferler kazanıldı ne oldu? Padişah gene ülkeyi paketleyip tepsiyle teslim etti, İşgal devletlerine karşı ayaklanacaklar hakkında yakalandığı anda idam edilecek terörist/hain fermanı verdi, Kuvayı Milliyeciler için idam kararı çıkardı, aaynen bugün olduğu gibi ne kadar emperyalist yosması dinci, Ermenici, Rumcu liboş vb. şerefsiz varsa alayını akil adam yapıp ülkenin dört bir yanına önderim Türk halkını işgale karşı koymamaya ikna etmeye çalıştı!

       O dediğin silah vs. olmayan esas dönem Kurtuluş savaşıdır. lan bildiğin bütün silahlar bizzat devlet tarafından toplatıldı! Ortada ordu yoktu!

       Bütün bu mücadelenin mutlak zafere dönüşmesinin tek sebebi Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRKTÜR.

       İşte Aziz Nesin'e katılmadığım tek konuda budur. Türkleri motive edecek, cesaret verecek, en önlerinde tıpkı Başbuğ gibi en önde yürüyecek bir liderleri olduğu sürece Türkler genetiğinde, doğasında cesur korkusuz insanlardır!

       Ancak 70 senedir DNS'sı ile oynanıp, bedevi İslam ile asimle edilmiş,Orta Doğulu Arap Vahhabi'ye devşirilmiş bu ulus içerisinde bugün o cesur Türk özelliklerine,genlerine sahip Türk bulmak elbette ki zordur! Böle bakınca da Aziz Nesin tamamen haklıdır. Hele hele bugünlerde sokaklarda ellerinde parti bayrakları ile siyasi parti sloganlar ile şuursuzca sağa sola saldıran insanlara bakılınca % 100 haklı çıkmaktadır.

       Tek farkına varamadığı meselenin Türklük değil, Türklerin sürekli şekilde din ve Arap bedeviliği körüklenerek asimle edilerek bahsi geçen korkak kitlenin üretilmesidir.

       Tam da bahsettiği şey Medeni cesaret ile sorulamadan körü körüne biat ettiğin siyasetin robotu/zombisi gibi direkt şuursuzca sağa sola saldırmayı cesaret sanmak arasındaki fark!!
       +19
       • diyalektiki
        diyalektiki 29 Ağustos 2016 - 22:28@miskinsofi anlama kıtlığında dünya markası. bunun gibiler ile asla tartışılmaz, şu adamdan farkı yok http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/157157/organ-naklinden-sonra-cinsel-iliski-kime-yazilacak
        akşam akşam güldüm gene :D
        https://img01.alkislarlayasiyorum.com/ayrshots/157/organ-naklinden-sonra-cinsel-iliski-kime-yazilacak_157157-44430_130x97.jpg
        Organ Naklinden Sonra Cinsel İlişki Kime Yazılacak Milli Gazete yazarı Mevlüt Özcan, kendince delillerle organ nakline karşı çıkıyo...
        +11
        • ıcefloe
         ıcefloe 29 Ağustos 2016 - 22:10solofurky eğer birisiyle tamamen aynı görüşteysen bu senin ya da aynı görüşte olduğun kişinin düşünmediğini gösterir.Herkes hata yapar.Lütfen kişilere tapmayın(!)
         -1
         • miskinsofi
          miskinsofi 29 Ağustos 2016 - 22:02dünyanın en büyük armadası çanakkale sularına geldıgınde arkasında mehmetçiğin ne guclu devletı vardı nede sınırsız kaynakları. onları orda tutan neydi aziz bey ? 2 dk olecegını bıle bıle sıperde okumasını bılenler kuran bılmeyenler şahadet getırırken o ınsanları sıperlerden kosarak cıkartan neydı azız bey ? ustune bır tumen gelen yahya cavus ve mangası da mı korkaktı neye dayandı bu ınsanlar hangı guce ? evet korkaklastırıldık. ınancımızdan uzaklastırıldık. medenı olcaz dıye amını gotunu acarlar ona buna kufrederler hakaret ederler dınden ahlaktan uzaklastıkta korkaklastık. malesef cok haklısın azız.
          -37
          • solofurky
           solofurky 29 Ağustos 2016 - 21:56Aziz Nesin, kesinlikle her sözünü tek tek dinlemeksizin altına imzamı atacağım yegane insandır.
           +13
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...