Ermeni Gerçekleri - Fact Check Armenia

royall royall diyor ki;
Ermeniler'in, Osmanlı Devleti'ne karşı çıkarttıkları isyanları nasıl birer propaganda aracı olarak kullandığını ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olacak bir iç savaşı nasıl başlattıklarını öğrenmek için hazırlanan videoyu izliyoruz.

Kaynak: http://factcheckarmenia.com/home/tr
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Ermenistan 1915 Enver İsyan Soykırım Katliam
6 09 Eylül 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • bence
  bence 09 Eylül 2016 - 13:42sevgili genç arkadaşlarım,
  35 yaşında bir abiniz/küçüğünüz olarak sizden rica ediyorum; Ermeni, kürt, yahudi ne olursa olsun kimsenin sizden farklı olduğuna sizi inandırmalarına izin vermeyin. Asla böyle insanlara prim vermeyin. Bir Türk neyse bir Ermeni de, bir Kürt de, bir Yahudi de odur. İnsana önce insan olarak bakın.
  +8
 • royall
  royall 09 Eylül 2016 - 12:08ZORUNLU AÇIKLAMA: Başlığı ben atmadım. Adminler yazmış. Düzeltirlerse sevinirim.
  +7

Tüm Yorumlar

 • ikimarsbirduz
  ikimarsbirduz 10 Eylül 2016 - 12:07Yıllarca hiçbir ayrım yapılmadan yaşadığı topraklardaki insanlara,silah çeken, komşusunu akılalmaz işkencelerle öldüren, doğduğu ilk günden itibaren aileleri tarafından Türk düşmanlığı pompalanan bir güruhu benim sevmemem kadar doğal birşey olamaz. Kimse de bunu ırkçılık olarak göremez.
  +3
  • nightmare667
   nightmare667 09 Eylül 2016 - 22:341.500.000 insan öldü sen ne konuşuyosun.
   -6
   • samcro1903
    samcro1903 09 Eylül 2016 - 19:48kürtlerde aynısını denemiştir zamanında fakat ermeniler kadar zeki olmadıkları için becerememişlerdir.
    +4
    • raunk
     raunk 09 Eylül 2016 - 18:38Zamanında ne güzelmiş lan kim isyan çıkarırsa anasını sikip bırakıyormuşsun.
     Osmanlı zamanında da böyleymiş cumhuriyetin ilk kurulduğu zamanlarda da.Şimdi sesleri çıkıyor mu puştların alayı sürüldü çünkü.
     +6
     • tasarimperest
      tasarimperest 09 Eylül 2016 - 18:33bu zamanlarda kürtler türkiyede askere gidiyor.ermenilerin yaptıklarını aynısını kürtlerde yapıcak.gelçi yapanlar var zaten.
      • hawker
       hawker 09 Eylül 2016 - 16:26Kapitülasyonlar ile zayıflatılmış, "Osmanlıcılık akımı" adı altında çetelerle aynı masaya oturup adeta ölüm fermanını imzalamış zayıf bir Osmanlı. Aklı başında bir politika ile "zayıflığının" farkına varıp elindekilerini korumayı düşünmek yerine, "Almanlara güvenerek" kaybettiği toprakların peşine düştü. Cihan İmparatorluğuna yakışmayacak derecede bir ahmaklık.

       Çarlık rejimi Rusya'da düşmese, İngiltere bu kadar yorgun olmasa, Fransa ve İtalya İngilizlere resti çekip Anadolu'dan çekilmese, Atatürk diye bir adam halkı örgütlemeye girişmese ne bok yiyecektik peki? Üstelik ordunun yarısı savaştan kaçmışken!

       Yer yüzünden silinecektik orospu çocukları! Düşündükçe nasıl kurtulduğumuza şaşırıyorum amk.
       +2
       • mdaemon
        mdaemon 09 Eylül 2016 - 13:55Lütfen ırkçılık yapmadan izleyiniz..
        -7
        • bence
         bence 09 Eylül 2016 - 13:42sevgili genç arkadaşlarım,
         35 yaşında bir abiniz/küçüğünüz olarak sizden rica ediyorum; Ermeni, kürt, yahudi ne olursa olsun kimsenin sizden farklı olduğuna sizi inandırmalarına izin vermeyin. Asla böyle insanlara prim vermeyin. Bir Türk neyse bir Ermeni de, bir Kürt de, bir Yahudi de odur. İnsana önce insan olarak bakın.
         +8
         • glock21
          glock21 09 Eylül 2016 - 13:35İnsanların hiç okuma anlayışı olmadığı, sikimsonik sloganlarla çarpıtılan tarihi sloganları papağan gibi tekrarladığı bugünlerde görsel işlerin ilgi gördüğünü kavramış bu nedenlere Ermeni Soykırımı Palavrasına karşı bu gibi videolar yaprak mücadele eden bir grup.

          Gende çok kısa ama öz ve açıklayıcı videolar yapıyorlar. Üstelik 8 dil civarı farklı dillerde.

          Youtube kanallarına vs. destek verilmesi gerekir.

          Adamların yaptığı videoların tamamın altındaki Ermeni yorumlarını bir okuma lazım. Eksi yağmuruna tutmuşlar. Üstelik bir çoğu da sürekli spam vs. olarak "Flag" yapılınca bir süre sonra kaldırılmak zorunda kalıyor.

          Kürtler ve Ermeniler sosyal medya, medya vb. araçların insanlık üzerindeki etkisini o kadar iyi biliyor ki dünyada içinde Türk" kelimesi geçen her şeyin altında sürekli "Türkler soygırım yapii" yorumu.

          Dünya da bir çok insan da açıp 1 gram tarih okumaya üşendiği için ortada ciddi ciddi bir katliam olduğunu sanıyor!

          Ancak böyle kısa ve açıklayıcı 3-5 videoyu görünce insanlar konu hakkında hiç bir şey bilmediğinin farkına varıp olaya objektif bakmaya başlıyor.

          21. YY'da savaş basın, Medya, Sosyal medya ile kazanılıyor. Biz millet olarak sürekli" La siktir et" tavrı ile kafamızı kuma gömüp bu gerçeği yok saysak da götümüz açıkta kaba gibi parlıyor!

          Yani 21. YY'da her hangi bir konuda kazanmaya giden yolun ilk ve en önemli adımı sosyal medya ve medyada insanları davana inandırmak, haklılığına inandırmak ve bu sayede davana destek almak!

          Özetle savaşın % 90'ı medya ve sosyal medya % 10'u da yerde top tüfek ile yapılıyor. Dünyanın en ileri ve güçlü ülkelerinin "Psikolojik Harp" diye bir şey icat edip buma bu kadar önem vermesinin sebebi eğlence olsun diye değil.

          Örneğin youtube'a girip İngilizce içinde "Suriye", "Suriye'de savaş" "Kürt" "Isıs vs Kurds" vb. aklınıza hayalizine gelen bütün kelimeleri yazın ama çıkan sonuç asla değişmiyor.

          Hangi kelimeyi yazarsanız yazın karşınıza çıkacak olan
          - Ezilen masum kürt halkı Suriye'de İstiklal Savaşı veriyor (İstiklalini, Halkını sikeyim)
          - Seküler/Laik Kürtler şeriata karşı savaş veriyor
          - Kürt kahramanlar insanlık adına Laiklik ve özgürlük savaşı veriyor
          vs. artık akla hayale gelecek ne kadar Kürt propagandası ararsanız hepsi var.

          Misal Esad, Turkmenler, Isıs, El Nusra, El Kaide vs. hangisi olursa olsun bunların Kürtlerle silahlı çatışmasına ve kazandığı her hangi bir çatışmaya karşı en ufak bir video bulamazken öte yandan sürekli karşınıza çıkacak olan "Kürtler Esad'a karşı şurada zafer kazandı" vb. özenle ve dikkatlice hazırlanmış propaganda videoları!

          Genelde hep vurguladıkları sahne Kürtlere muhalefet her hangi bir grup (Esad dahil kim olursa olsun) gidip sözde masum halka saldırıyor, bol bol çocuk görüntüleri vs. (Çoğu Arap, Türkmen vs. Kürtler ile zerre alakası yok) ama hemen aynı yerde 20 yaşında saç makyaj yapılı kürt kızlar üstte gıcır gıcır üniforma, zerre toz dahi yok (50 Derece sıcakta çölde çatışan adamın üniforma 10 günde sola sola 20 senelik gibi görünür), yok kedi seven masum kürt savaşçı vs.

          Ama hiç kimse bu kürtlerin Güney Doğu'da askerlere tuzak diye yola 1 ton bomba koyup, askeri konvoy olaya uyanınca bombayı erken patlatıp göz göre göre o an orada olan 13 yaşında çocuğu param parça etmesi, Askeri üsse atıkları roket bir ailenin evine gelince yıkılan duvarın altında kalıp can veren 9 yaşında çocuğu, sokağa koydukları bomba patlayınca kolları bacakları kopan çoğun babasının kucağındaki feryadı vs. bunları kimse görmez! Kürtlerin Irak'da ABD ve İsrail ile iş birliği içinde iç. savaş başlatıp 6 Milyondan fazla insanın ölümünden direkt veya dolaylı sorumlu olduğundan, yaklaşık 10 Milyon insanın yerinden yurdundan olmasından, Irak'ın 40 dan fazla ırk, etnik, din, mezhep, tarikat vb. şeklinde bin bir parçaya bölünmesi veya

          Aynı şeyi Suriye'de yapan kürtlerin bu güne kadar direkt öldürerek veya dolaylı yoldan sebep olarak Suriye'de 1 Milyon insanın ölümüne 10 Milyon kadar insanın topraklarını terk etmesine, toplamda 40 Milyon insanın bütün bunlardan etkilenmesine hatta bütün dünyanın topluca sik kadar toprakta yaşanan savaş yüzünden 7/24 Suriye ile uğraşmasına sebep olduklarına dair kimsenin ilgisi yok!
          +6
          • hafizdurruti
           hafizdurruti 09 Eylül 2016 - 12:38türkiyenin dinamosu inşaat sektörü falan değil faşizm mk :D sanki sırf ermeniler isyan etmiş. bütün dünyada savaş var 20. yüzyılda savaşmayan topluluk yok. bugün hala sikeyim sokayım kafa yapısında iseniz, sizin derdiniz başka. türkler de kaç kere isyan etmiş osmanlıya, yapalım mı bir belgesel?
           +3
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...