Rus Bayan Asistan

İşin doğrusu uzun süredir televizyon izlememle fazla övünecek değilim. Televizyon izlemeyip ne vatan kurtarıyor, ne de atomu parçalıyorum. Televizyona ayırdığım saatlerim genelde internette video izlemekle geçiyor. İnternet, haber almak için televizyonlardan daha güvenli ve hızlı bir alan haline geldi. Televizyon kanalları o kadar rezil programlar yapıyor ki, televizyon izlememek entellik değil, akıllılık. Gerçi internet ortamları da salak salak işlerle ünlü olmaya çalışan ahmaklarla dolu.
Televizyona bir tek hafta sonları baba evinde bakar oldum. Şimdi de evlendim, o kadar çok babamın evine gidemeyeceğim için artık hemen hiç seviyesine inecek izlemelerim Gel gelelim son izlediğim kanalda gördüklerimi yazmalıyım.
Kanalı bir hafta kadar izledim, kanalın adı Anadolu, müzikleri pavyon (Angara), reklamları Rus. Tüm yayın 2 saatlik bir bant yayını. Ankara havası denen pavyon türküleri dönmekte sürekli. Pavyon havası klipleri dönerken, kız arayan erkeklerin telefon numaralı ekrandan kayan yazı ile görülüyor. Her saat başlarında yaklaşık on dakikalık reklamlar çıkıyor. Bu reklamlar iki kısım ve ikisinin de ana konusu Rus kadınları. Biri,rusça konuşuyoruz ,güzel şeyler konuşuyoruz, şu bu demek, bu şu demek diye bir telefon numaralı reklam.
Diğeri, yani genelde yayımlananında Rus asistan kadınların tanıtımı var. Reklam, Rus aksanlı bir grup kadının, olmuyor, olmuyor, sana bir Rus asistan lazım sözleri ile başlıyor. Sonra Rus-Slav aksanlı bir kadın, uzun uzun Rus kadın asistanları övüyor. Dediğine göre bu kızlar Rus, Ukrayna ve Moldavya vatandaşıymış. Kızların becerisinden, dikkatinden bahsediyor. Bu arada görüntülerde kızlar alış veriş ediyor, kravat düzeltiyor, bulaşık yıkıyor, eşyaları siliyor. Görüntüleri buraya (alkışlarlayaşıyorum) atmaya internetten arıyorum, bulamıyorum. Cepten ekranı çekmekte saçma geliyor. Google’dan Rus bayan asistan diye aratınca, karşınıza bir site çıkıyor. Bilgiler televizyonla paralel. Asistan kızlar aylık dört yüz ila altı yüz dolar arası maaş alıyormuş.
Dikkatimi bir ayrıntı çekti. Kızların üç ayda bir vizelerinin yenilenmesi için bir günlüğüne bile olsa yurt dışına çıkması gerekiyormuş. Kafamda deli sorular. Bu kızlar yabancılar dairesinden çalışma izni almıyor mu? Kaçak mı çalışıyorlar? Öyleyse bu neyin reklamı?

Popüler İçerikler

Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...