Lozan Hezimettir Diyenlere Verilen Cevap

4.155 izlenme - 01 Ekim 2016
aygıt kocaman aygıt kocaman diyor ki;
Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan ve ülkemizin tapusu olan Lozan Antlaşmasını karalamaya çalışan kişilere verilen güzel cevabı paylaşmak istiyorum.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Lozan gerçekleri Gizli Lozan maddeleri Lozan anlaşması lozan'da ne oldu Lozan sözleşmesi lozan bitiyor mu subay asker milli mücadele
29

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • beynimyok
  beynimyok 01 Ekim 2016 - 01:01adam hayatında tek bir kitap okumamış ama lozanda gizli madde var diyor aq. gelde çıldırma
  +23
 • yamyamix3
  yamyamix3 01 Ekim 2016 - 01:13Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum. İstediğini başardı ve herkes lozanı konuşuyor. O da bunu istiyordu zaten. Bakalım bu ara gündem değişmişken neler geçirecekler bize kokusu çıkacak.
  +20

Tüm Yorumlar

 • glock21
  glock21 01 Ekim 2016 - 16:59Erdoğan'ın tek derdi görülüyor ki ülkede halkı tamamen 5-6 parçaya ayırıp kutuplaştırmak, iç savaşa sebep olmak, bu sayede halkın bir birini katletmesi ve devamında NATO/Birleşmiş müdahalesi ve devamında Türk topraklarının tıpkı Irak gibi 10-15 parçaya bölünmesi!

  Başka türlü Bir ülkenin Cumhurbaşkanı o ülkenin milletinin bütün değerlerine saldırsın, Türk ismini duyduğu anda direkt saldırıya geçsin, kendisinin çaycı dahi olamayacağı bir hilafet/kölelik sistemini çökmesi ile yerine kendine Cumhurbaşkanı olma şansı veren bir sisteme bu kadar saldırsın!!!

  Sonuçta soy ağacına bakıldığı zaman Gürcü/Rum, Yahudi vs. karma karışık bir soyacağı var. Üstelik dedeleri Osmanlı İşgal altındayken Devlet kurmak adına Milli Mücadele veren Türklere destek vermek yerine, tam tersine İtilafçı devletlerle iş birliği yapmış, İngilizlerden aldığı silahlarla isyan/Ayaklanma çıkarmış, bu nedenle de idama mahkum edilmiş insanlar!. Erdoğan'ın köyünden Vatana İhanetten asılan en az 100 kişi var!!!!

  Bunun başka bir açıklaması olabilir mi!!! Bu güne kadar Türk milletini birleştirici tek bir cümle çıkmadı ağzından. Tam tersine söylediği her kelime Türklere, Türk Milletine, Türk Devletine, Türkleri Türk yapan bütün değerlere hakaret eden, halkı tamamen onlarca farklı düşman cepheye bölen, kaosa, kavgaya, savaşa, sebep olan beyanlar!

  Üstelik çıkıp "Ben BOP Projesinin Eş Başkanıyım" demedi mi?!?!

  Ben AKP'lilere soruyorum hem Osmanlı İmparatorluğu gücünde bir Türkiye hayal ediyorsun ama öte yandan daha PKK gibi götlek sürüsü ile baş edemeyip ülke topraklarının % 40'ından fazla alanda kontrolü tamamen kaybediyorsun!

  Öte yandan Yunanlı geliyor senin döneminde 120 Ada ve Kara parçasını açıkça işgal ediyor, üstüne Kiliseler, Askeri üsler kuruyor, Yunan Genel K. Başkanı ve Papa buralara açılışa gidiyor, boy boy Yunan bayrağı ile poz verip dünya basınına yayıyor!

  1200 Yıldan fazladır Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesini işid, pkk vb. 3-5 kıçı kırık teröriste karşı dahi koruyamayıp, tabutu alıp oradan kaçarak getirip PKK/YPG/PYD kontrolünde yere bırakıyorsun!!!

  Devlet kurmak bildiğin rüyalarında dahi olmayan PKK, Ta Kuzey Irak'dan Suriye dahil Akdeniz'e kadar bütün bölgeyi işgal ediyor, kürt devleti kuruyor, boyan boya işgal ediyor!!!

  Sen üstüne utanmadan bir de 1999 yılında tamamen bitmiş PKK'yı açılık, çözüm, analar ağlamasın palavrası ile olduğundan tam 100 kat daha güçlü hale getirip, bildiğin orduya dönüşmesine, Bütün Güney Doğu Topraklarını işgal etmesine, Kuzey Irak ve Suriye'de kürdistan kurmasına açıkça göz yumuyorsun!

  Üstelik 29 Ekim gibi bir günde Peşmerge/PKK'nın ellerinde PKK paçavraları ile, adeta Türklere meydan okur şekilde bu topraklardan geçip Suriye'de kuracakları kürdistan'a destek vermelerine biliçli destek oluyorsun!

  Dünyada başka bir ülkede (İster gelişmiş ülke, ister en gelişmemiş fakir ülke olsun, hangisi olursa osun) bir Cumhurbaşkanı bunları yapsa direkt meydana çıkarıp bildiğin vatana ihanetten asarlar!!!

  AKP'ye destek verenlere soruyorum?
  İmparatorluk hayali sattıkları için destek veriyorsun ama adam daha hazır Cumhuriyetin topraklarına dahi sahip çıkamıyor!!!

  Daha küçük devlet olmayı dahi başaramazken imparatorluk hayali peşinde koşuyorsun!

  Başında at dahi binemeyen, kendi tarihinden dahi zerre haberi olmayan bir lider ile mi Amerika, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa, Alman, İsrail, İran vb. ulus bilinci % 100 gelişmiş süper güç devletlere karşı mücadele verip imparatorluk gücüne ulaşacaksın!

  Eğitim, Ekonomi, Sanayi, Teknoloji vb. her alanda iyice batmışsın, Kendi ordunun içine sıçmışsın, Ülke 1930'lu yıllarda İngiltere, Almanya, Fransa vb. den dahi daha gelişmiş ve güçlü temeller üzerine kurulmuşken 90 senede bütün düzenin içine sıçmışsın ama Amerika, Rusya, Çin gibi dünya devlerinin güreştiği meydana bu cehaletinle çıkıp imparatorluk kurma hayalindesin....

  Bu adama destek vermekte ne gibi bir amacınız var ciddi merak ediyorum?

  Ha Türk düşmanı Ermeni lobicisi, PKK'lı Kürt, CIA çalışanı vs. olsan anlarım ama Türk Milleti ve Devleti çıkarlarını korumak niyetinde olan bir insan nasıl olur da bu ülkenin ve milletin varlığına dair bütün değerlere saldıran, hakaret eden birine destek verir!!!
  +7
  • asabizeplin
   asabizeplin 01 Ekim 2016 - 13:49rte akıllı adam, millet fetöcü akp'li vekiller ekonomi, uzatılan ohal vs demeye başlayınca tek açıklamayla gündemi değiştirdi, basın her zamanki gibi konuyu gündemde tutuyor.
   • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 01 Ekim 2016 - 12:28Japonya ve Sovyetler Birliğinin gözlemci üye olduğu konferansta gizli madde olsa bile geçerli değildir ya da bu gözlemci üyeler de gizli maddelere dahildir.
    Yakında Amerika, Türkiye'ye ağır bir darbe vuracak, yakında AKP ve cumhurbaşkaı ailesi ile ilgili yeni skandallar patlayacak. Amaç şimdiden bunları kapatmak.
    +3
    • 30rasheed
     30rasheed 01 Ekim 2016 - 11:42erhan afyoncu, cumhurbaşkanı lozan hakkında konuşmadan önce bunları diyordu birde şimdi sorun bakalım ne diyecek yüzseksen derece tersini konuşacağına eminim tipik yandaş tarzı
     +11
     • mzesku
      mzesku 01 Ekim 2016 - 11:36Lan hala zerre akademik tarih kitabı okumadığı halde, zerre araştırmadığı halde, sağda solda yayınlanan paçavralardan gıdım gıdım okuyup burada tarih profesörü edasıyla ahkam kesenler var. bilmiyorsan sus kardeşim, bilmiyorsan sus adam sansınlar bari. komik duruma düşüyorsunuz cidden. türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde tarih bölümü bitirdim, nice profesörlerden ders aldım, yazdıklarınız bilen biri için çok komik gözüküyor cidden. tarih okumak, tarih yorumlamak, tarih yazmak sandığınız kadar basit bir şey değil. ilber ortaylı'nın "kasabalardan tarihçi çıkmaz" sözü bu yüzden önemli işte.
      +1
      • herterder
       herterder 01 Ekim 2016 - 11:23@berkecankiraz

       1- Osmanlı tahtını sağlamlaştırabilmesi için topraklarını kendi elleriyle verdi ve GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ü vatan haini ilanı edip, direnişini durdurmasını istemiştir.

       2-Hani Osmanlı yı tutuyordun borç Osmanlı nın değilmi hangisi zoruna gidiyor.... Osmanlının tüm borcu kabul edilmedi sadece dikkatli oku ve anla, sadece Anadolu kısmındaki borcu kabul edildi, sebebini düşünürsen anlarsın, umarım.

       3-Beyin neyi algılamıyor ? niye bukadar mantıksızsınız ? hiç mi tarihe bakmıyorsunuz ? Irak, Ürdün, Cezayir... hepsi bir zamanlar sömürge ülkesiydi Fransızların, İngilizlerin sömürgesiydi, eğer o Lozan olmasaydı ne olacağını düşünüyordun sen ? veya ATATÜRK niye canı pahasına savaştı en başından savaşmaz PADİŞAHLARINIZ gibi KAÇARDI
       +3
       • ismailabiii
        ismailabiii 01 Ekim 2016 - 09:23Cumhurbaşkanı bu açıklamayı yaptıktan sonra herhangi bir programda bunu bu kadar rahat dillendirebilen(tarihçi) yok ve işte bizim sorunumuz bu. iyi günler
        +9
        • berkecankiraz
         berkecankiraz 01 Ekim 2016 - 08:59muhabbeti çok fazla uzatmaya gerek yok. lozan antlaşmasında osmanlının yıkılıp yerine cumhuriyetin kurulabilmesi için toprak da verilmiştir, tazminatlardan da vazgeçilmiştir, osmanlının borcu üstlenilip alacaklarından da feragat edilmiştir. çok kafası takılan varsa herkesin tarihçi olarak bildiği toynbee'nin tam da lozan imzalanmadan önce aydında izmirde ne halt ettiğini araştırsın.
         -15
         • yasinrsiz
          yasinrsiz 01 Ekim 2016 - 08:19Lozan niye gereksiz yere gündeme geldi lan belliki bir olayın üstünü kapatmak geçiştirmek için de ne oldu acaba çıkar lozan geğiyi bittikten sonra sanırım
          +3
          • hawker
           hawker 01 Ekim 2016 - 04:22@yamyamix3 aynen lan. bu kadar şehidin, çetin olayların arasında saçma sapan bir gündem halbuki. Bu adam işi biliyor abi :D
           +1
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...