Salak Bir Nesil Yetişiyor - Enes Batur İzdihamı

meshuryorumcu meshuryorumcu diyor ki;
Enes Batur adlı YouTube yayıncısı Ankara - Armada'ya gelmiş ve bu kalabalık da onun sonucu. Madonna gelse bu kadar kalabalık olmazdı, bu nesil bu kadar salak olmamalı.
http://i.hizliresim.com/6mWP3l.jpg
http://i.hizliresim.com/Wb3kJ4.jpg
sonuçta iptal olmuş
https://www.facebook.com/enesbatur.sungurtekin.3/videos/1837600783125391
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: enes batur enes batur armada enes batur izdiham rezillik salak nesil
2 15 Ekim 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ichwill
  ichwill 15 Ekim 2016 - 21:56bu kim lan ?
  +31
 • Rindfleisch
  Rindfleisch 15 Ekim 2016 - 22:55Önce Facebook çıktı ,onun modası geçti millet twitter'a sardı , bir sürü gereksiz tip şöhret oldu fenomenlik adı altında . Twitter bitti bu sefer instagram denen meblağda bacak fotosu koyan kadınları binlerce insan takip etti. Snapchat denen uygulamada sırf birilerini etkilemek uğruna şekilden şekile girdiler (en son yüzlerine it filtresi monte ediyorlardı , aman evlerden ırak ) . Periskopta memesini gösteren herkesi paraya şöhrete boğdular . Arkadaşlar , bu twitter fenomenlerini , instagramda periskopta vücudunu sergileyenleri , snapchatte eşcinsellik adı altında toplumsal ahlak kurallarını bir bir çiğneyen herifleri maalesef türk halkının 90 sonrası nesli yarattı . Ortada önü alınamayan bir sosyalemedya talebi var , bu talep de abidik gubidik tiplerin şöhret olmasına sebebiyet veren bir arz oluşturuyor .

  Bu videodaki adama gelince , tanımam etmem . Son zamanlarda 2000'li bebelerin cirit attığı Youtube'daki Gamer geçinen tiplerden birisi sanırım . 90'lı nesli nasıl sosyal medyada kaybettiysek 2000'li nesli de bilgisayar oyunları kisvesi altında yapılan zaman kayıplarıyla kaybediyoruz . Örnek vereyim : kuzenim 2006 doğumlu , prematüre bir bebekti . yaşar mı yaşamaz mı belli değilken gel zaman git zaman sağlıklı bir çocuk oldu . Kuzenimin kolayca fark edilebilen bir sözel zekası vardı . Şöyle diyeyim size , 6 yaşındayken bana tamirat ve tadilat arasındaki farkı açıklayabiliyordu . Yaşının üzerindeki seviyelerde cümleler kuruyordu vesaire . Ama ne oldu ? bilinçsiz ebeveynler ve bilinçsiz bir ağabey yüzünden oyun bağımlısı oldu çıktı . güzelim çocuğu zehirlediler . arada sırada bize geliyorlar ailecek , çocuğun elinden telefon ve tablet düşmüyor . birazcık dürteyim diyorum " kuzen , hiç bu telefonların dokunmatik ekranları nasıl çalışır merak eder misin ? " veya " bu oyunlar programlanırken nasıl aşamalardan geçmiş hiç düşündün mü " tarzı sorular sorarak . ama yok , nafile .

  Biliyorum klişe olacak ama ben bu ülkenin geleceğinden ümidi kestim . İnanılmaz bir tüketim alışkanlığı aşılanmış durumda 90'lı ve 2000'lilere . Bunlar gelecekte anne baba olunca neler olacak düşünmek bile istemiyorum
  +20

Tüm Yorumlar

 • lackalasma
  lackalasma 11 Kasım 2018 - 16:24yaş ortalaması 2
  • iceman1903
   iceman1903 19 Ekim 2016 - 01:20yaratılan kitleye bakın sistematik şekilde içi boş nesiller yetiştirmek için dönemsel popüler kültür araçlarını kullanıyorlar
   +1
   • ay4258195134
    ay4258195134 17 Ekim 2016 - 15:32Atom bombası olan ?
    +2
    • whysosertac
     whysosertac 17 Ekim 2016 - 14:47Youtbe girip baktım https://www.youtube.com/watch?v=4ePtVDMp-eY 10milyon kişi izlemiş sunu. Ben böyle neslin ta amk
     +2
     • PROGMEMO
      PROGMEMO 17 Ekim 2016 - 11:49reismi gelmiş
      • allmyhate
       allmyhate 17 Ekim 2016 - 04:58Bu çocuklar birilerine hayran olma, birilerini örnek alma eğilimindeler.Zamanında biz de öyleydik.Ülkemizde gençlerin anlayabileceği, rol model alabileceği insanlar var mı?Yok malesef.

       11 Eylül, Abdullah Öcalan'ın yakalanışı, 99 depremi, ekonomik kriz vs. gibi bir çok olayda ilkokulun sonu, ortaokulun başındaki bir çocuktum.Ülke gündemi günlerce süren, bir çocuk için anlamsız bu gelişmeler ile doluydu.Şimdi de farksız değil.Zaten kanallarda çocuklar için eğitici hiç bir şey yokkken, bir de saydıklarım gibi gündem oluşturan konular olunca, eğlence, eğitici programlar rafa kaldırılıyor.Eskiden yine bir nebze genç nesile hitap eden gruplar, şarkıcılar vardı.Şimdi kimse yok.Bu çocuklar da haklı olarak gündemden kopup, özgür oldukları internet ortamında kendi rol modellerini oluşturup, sonra böyle hayranları oluyorlar.Enes Batur'un ya da başka birinin çok zeki, yetenekli, rol model alınmasına gerekli vasıflara sahip olmasına gerek yok.Yöneldikleri şeyler, rol modelleri bizim zamanımızdakiler gibi olmayabilir fakat istek ve duygu bakımından aynıydık.
       -1
       • reytinghamdi
        reytinghamdi 17 Ekim 2016 - 00:52Ulan bu ülkede baklava izdihamı da oldu balmain de. Kimse çıkıp 90'lar 2000'ler geyiği yapmadı. Bakın ben 4-5 Yaşımda ilk kez bilgisayar gördüm. Abimin takıldığı internet kafede, word açıp adımı yazdırdılar.(Okuma yazma bilmiyorum, sadece adımı yazmayı öğrenmişim) Daha sonra 2004 yani 3. sınıfta bilgisayarım oldu. Windows 95 yüklü, 2 GB HDD, 216 MB, ekran kartı 512 MB RAM. Ben bu bilgisayarla yaşadım öğrendim her bir haltı. Onun öncesinde bol bol ansiklopediden ödev yaptım. İnternetim olunca güzelce araştırarak ödevlerimi yaptım. Ben 95'liyim ben oturdum bilgisayar ile alakalı bölümü özel okulda burslu okudum. Benim gibi bir sürü arkadaşım var. Hiç öyle bağımlı değilim işim için kullanıyorum. O çok beğendiğiniz efsanevi 80 nesli çocuklarını telefon, tablet manyağı yaptı.

        Şimdi size soruyorum siz bugüne kadar ne yaptınız?
        Bugüne kadar fanatiği olduğunuz kimse yok muydu?
        Futbol takımı için daha büyük olaylar yaşanıyor. Kimse onlarda çıkıp işte kayıp nesil falan filan demiyor. Ben de o zaman AKP'nin iktidarda olmasının suçunu 80'lilere atayım.

        Bu çocuk youtube'da videolar çekerek insanı eğlendiriyor. Bakın bu çocuk ben fikir önderiyim demiyor, sadece youtube'da videolar çekiyor.

        Kopukluklar oldu bir ara tekrar uğrar düzeltirim gece gece bu kadar.
        +1
        • maniyak
         maniyak 16 Ekim 2016 - 21:52sikiyim böyle ülkeyi
         +3
         • yagizz
          yagizz 16 Ekim 2016 - 20:01nesilde salaklık yok oğlum işte ne güzel Televizyonların dayatmadığı adamları izliyor çocuklar. İnternet teknoloji çağındayız alışın bunlara daha ne gariplikler göreceğiz. Hatırlasanıza bizim ergenlik dönemlerimizde ebeveynlerimiz bunlar ne salak işler falan diye bizi eleştirdikleri şeylerde hep yeni yeni şeylerdi. Dünya değişiyor akıllı olanlar bunu fırsata çeviriyor
          • muslukcu
           muslukcu 16 Ekim 2016 - 15:24nesil değil salak olan. dünya komple salak.
           +5
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...