Yalnızlık Korkusu - Şener Şen & Şevket Altuğ - Gölge Oyunu

1.069 izlenme - 25 Ekim 2016
cincibirgazoz cincibirgazoz diyor ki;
Gölge Oyunu, 1992 yapımı bir Türk filmi. Yavuz Turgul'un senaryosunu yazıp yönettiği filmde Şener Şen ve Şevket Altuğ oynamıştır.

Mahmut (Şevket Altuğ) ve Abidin (Şener Şen) bir pavyonda çalışmaktadırlar. Mahmut dürüst bir gençtir. Abidin ise tersine hırsız, yalancı ve çapkındır. Bu arada Sülo adlı bir komisyoncu pavyonda çalışması için patrona Kumru (Larissa Litichevskaya) isimli bir kız getirir. Gazinonun patronu, kızın sağır ve dilsiz olduğunu anlayınca onu kovar. Mahmut ona sahip çıkar ve Abidinle birlikte yaşadıkları eve götürür. Patron Süloya komisyon olarak verdiği parayı çıkartabilmek için Kumru'yu sigarayla çiçek sattırarak çalıştırmaya başlar. Mahmut, Kumru'nun yanında taşıdığı fotoğraftan Zeliha adındaki annesini aradığını anlar ve ona yardım eder. Sonunda Kumru'nun annesinin hapiste olduğunu öğrenirler. Abidin ile Mahmut, Kumru yüzünden kavga ederler ve arkadaşlıkları sona erer. Abidin yeni bir ortakla başka bir pavyonda çalışmaya başlar ama mutsuzdur ve içindeki bunalım onu intihara kadar sürükler. Mahmut, Abidinin hayatını kurtarır. Ortaklığa yeniden başlarlar. Bu arada Kumru'nun annesini ziyaret ederler. Annesi de aynı kızı gibi sağır ve dilsizdir. Mahmut Kumru'yu sever ve ilk kez bir genç kızla birlikte olur. Ertesi gün uyandığında Kumru'yu bulamaz ve Abidin'le birlikte her yerde ararlar. Pavyona döndüklerinde hiç kimsenin Kumru'nun varlığından haberleri bile olmadığı yanıtını alırlar. Akıllarına birlikte çektirdikleri bir fotoğraf gelir. Fotoğrafa baktıklarında Abidin ve Mahmut dışında hiç kimsenin olmadığını görürler. Olanların ya da olmayanların bir düş mü yoksa gerçek mi olduğuna anlam veremezler. Ama dışarıda yaşam sürmektedir.

Filmin Ad: Gölge Oyunu
Yönetmen: Yavuz Turgul
Oyuncular: Şener Şen, Şevket Altuğ
Yapım: Erler Film
Yapımcı: Türker İnanoğlu
Yapım Yılı: 1993

Abone Ol ► http://goo.gl/MJSo6L
Twitter ► http://goo.gl/J7zuyE
Facebook ► http://goo.gl/Ws1nUC

"Erler Film-Türker İnanoğlu Sunar..." Erler Film'in kurulduğu 1960 yılından bugüne nesiller bu cümleyle büyüdü.. Önce beyazperdede yankılandı bu cümle, sonra da renkli camda...
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: yeşilçam şener şen yalnızlık şevket altuğ
11

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • fayt_klab
  fayt_klab 26 Ekim 2016 - 23:28youtube da var arkadaşlar izleyin. hayatımda izlediğim en iyi film
  +1
  • Shien Aizein
   Shien Aizein 26 Ekim 2016 - 09:56bana bu filmin linkini bulana kocaman bir hiç ! bulamadım la filmi hiçbir yerde
   • westxx
    westxx 25 Ekim 2016 - 23:10abi şu filmin linki yok mu beyler...boyna sahen yüklüyorsunuz verin full linki izleyelim bulamadım bır turlu
    +3
    • iori
     iori 25 Ekim 2016 - 22:02alkışlarımı böyle paylaşımlara saklıyorum.
     +1
     • Technotiq
      Technotiq 25 Ekim 2016 - 18:09Şevket Altuğ'u şu yaşlarında izleyememek ne koyuyor bana ya.Adamı küstürdüler orospu çocukları.
      +10
      • edgar90davids
       edgar90davids 25 Ekim 2016 - 17:30film sahnesi değil direkt gerçek sanki
       +3

       Popüler İçerikler

       © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...