Japonya'da Eğitim

1.816 izlenme - 25 Ekim 2016
tetra tetra diyor ki;
Japon eğitim sistemi hakkında hazırlanmış bilgilendirici bir belgesel.Sistemin nasıl işlediği,başarılı olup olmadığı,diğer ülkelerin sistemleri ile karşılaştırması,aynı zamanda öğretmenlerle röportajlar hepsi videonun içinde.İyi seyirler
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: japonya eğitim sistemi belgesel

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • edgar90davids
  edgar90davids 25 Ekim 2016 - 17:39Japonlara diyecek laf yok yanlız ablalar kıl bırakmayın amk bide tam o bölgeyi sansürlemek nedir filmlerde
  +10
 • maximusroots
  maximusroots 25 Ekim 2016 - 17:29hep birlikte okula gitmeleri okulun güzelliği bekçi amcaya selam vermeleri ağaçlar okulun duvarı kapısı bana b mutluluk verdi
  +5

Tüm Yorumlar

 • tisoftr
  tisoftr 12 Mart 2017 - 17:25İMAM HATİPLER KAPATILSIN
  • lndh
   lndh 27 Ekim 2016 - 01:04"Üstelik daha dün ABD % 1'i kadar nüfusla ABD gibi bir ülke ile savaşmış ve hatta bildiğim amına koymuş, üstüne binlerce nükleer bomba atılarak durdurulabilmiş, bu savaşın zararlarını 30-40 yıl gibi bir sürede onarıp bugün geldiği hale geldi."

   @glock21 şu yukardaki metni yazıp bana göt beyinli demiş türkçesine soktumu kemalperesti:
   1) Bu mal Japonyanın nüfusu savaşta ABD'nin yüzde biriydi diyor. 2. dünya savaşında ABD'nin nüfüsü 131 milyon, Japon imparatorluğu yaklaşık 100 milyon.
   2)Binlerce atom bombası dediği 2 atom bombası. (Hiroşima ve Nagazaki'ye atıldı. Bunlar atılmasaydı da Japon İmparatorluğu savaşı kaybetmişti. ABD sırf bombanın etkisini görmek istediği için attı.
   3) Savaştan sonra Japonya'yı yeniden inşa eden ABD'dir. O yüzden ülkedeki 135'e yakın Amerikan askeri üssüne ses çıkar(a)mazlar.
   Japon tarihini de Yılmaz Özdil'den öğrenmiş herhalde amk salağı.
   • serzone
    serzone 26 Ekim 2016 - 12:30türkiyeden random 5 öğretmen ile söyleşi yapsan japon öğretmenlerin kurduğu cümlelerin yüzde 5'ini kuramazlar. çöz deli gibi gk-gy alan eğitim ezberle anasının amı gibi, sonra kazan kpssyi atan doğuya ve en sonunda da evlen bir öğretmenle il il dolaş. bu tip bir ideolojiye sahip türk öğretmenlerinin kendi ideolojileri olması beklenemez.
    • PROGMEMO
     PROGMEMO 26 Ekim 2016 - 11:06Bilinçsiz bir birey yetiştirmek için eğitimde olmadık taktikler deneyip olmadık işler yapan sayın abilerimiz sayesin (her türlü pisliğin mübah görüldüğü) böyle bir topluma sahip olduk.
     Etrafınıza bir bakın yetişen nesil bir zibidi takımından farksız ilimden, bilimden yoksun bir nesilki bizden sonra bunlar bu üleye sahip çıkıp daha ileriye taşıma görevini üstlenecekler.
     Adamlar bilimle ilimle kendilerini yetiştiriyor biz ise imanlı erik ile
     • glock21
      glock21 26 Ekim 2016 - 01:32@lndh dinle göt beyinli çomar evladım;

      Japonya'da "Silahlı" şiddet suçu 0.1 - Amerika'da 88.8 yani Japonya'nın 148 katı daha fazla.

      Japonya'da "Cinayet" suçu 506 - Amerika'da 12996 yani Japonya'nın 26 katı daha fazla.

      Amerika'da Tecavüz suçunu Japonya'ya oranla 66 kat daha fazladır.

      Türkiyede darp suç Japonya'nın 4 katı daha fazla. (Kayda geçiremeyen, rüşvet vb. yöntemlerle engellenip istatistiklere giremeyen malum).

      Türkiyede uyuşturucu kullanımı Japonya'dan tam 19 kat daha fazla.

      Türkiyede cinayet oranı Japonya'dan tam 4 kat daha fazla.

      Türkiyede tecavüz oranı Japonya'dan tam % 50 kat daha fazla.

      Türkiyede silahla işlenen suç oranı Japonya'dan tam 21 kat daha fazla.

      Bunlar gibi milyonlarca örnek sıralayabilirim.

      Şimdi siktir git evde Ak gezenlerin Mitinglerini alkışlayarak coşmaya devam et.
      • lndh
       lndh 25 Ekim 2016 - 23:28glock21 denilen geri zekalının yazdıklarının hepsi yalan amk. Adam bu sitedeki mallar ne derse inanıyor diye sallamış da sallamış.
       -2
       • glock21
        glock21 25 Ekim 2016 - 19:56Dinlerin devlet yönetiminde ve toplumda en ufak bir etkisi olmayan, hatta hiç yok denecek derecede olduğu ülkelerden biri.

        Toplumsal şiddet, suç vb. bozukluklar en gelişmiş Avrupa ülkelerinden dahi çok daha düşük (Hoş En gelişmişleri İsveç, Norveç vb. ülkeler neredeyse tamamen Ateist denebilir). Tecavüz, hırsızlık, alkol ve sigara tüketimi de oldukça düşük.

        Bırak bütün çıkardığı firmaları vs. sadece Honda dahi tek başına Türkiyeyi olduğu gibi satın alacak kadar güçlü ve büyük. Bunun Toyota, Yamaha, Sony vb. var oğlu var!

        Üstelik daha dün ABD % 1'i kadar nüfusla ABD gibi bir ülke ile savaşmış ve hatta bildiğim amına koymuş, üstüne binlerce nükleer bomba atılarak durdurulabilmiş, bu savaşın zararlarını 30-40 yıl gibi bir sürede onarıp bugün geldiği hale geldi.

        Şimdi savaş, AB, NATo vb. birliklerin kahrını çekme vb. hiç bir dertleri olmadığı gibi bu gelişme hızı ile gelecek 100 içinde ABD, Çin, Rusya, Avrupa vb. den kat kat güçlü, zengin ve gelişmiş olacağı da gayet açık!

        Bana sorarsan müslümanların o var olduğunu iddia ettiği gerçek mümin ve gerçek Müslüman tanımı bire bir Ateist Japonlara uyuyor...
        +3
        • edgar90davids
         edgar90davids 25 Ekim 2016 - 17:39Japonlara diyecek laf yok yanlız ablalar kıl bırakmayın amk bide tam o bölgeyi sansürlemek nedir filmlerde
         +10
         • maximusroots
          maximusroots 25 Ekim 2016 - 17:29hep birlikte okula gitmeleri okulun güzelliği bekçi amcaya selam vermeleri ağaçlar okulun duvarı kapısı bana b mutluluk verdi
          +5
          • tenpanter
           tenpanter 25 Ekim 2016 - 16:57Çocuğum olursa Japon olucak.
           +2
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...