Türkiye - Etiyopya (Habeşistan) Maçı (10.10.1962)

739 izlenme - 26 Ekim 2016
BuLuT BuLuT diyor ki;
Türkiye'nin 1962 yılında oynadığı Etiyopya maçı sizlerle.

TÜRKİYE: Turgay Şeren, Candemir Berkman, Mustafa Yürür, Sabahattin Kuruoğlu, Suat Mamat 46' (Tarık Kutver), Talat Özkarslı 46' (Kadri Aytaç), Ahmet Berman, Birol Pekel, Metin Oktay, Şenol Birol, Uğur Köken
Kategori: Spor
sitene ekle
Etiketler: Türkiye Etiyopya milli maç 1962
28

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • mkyb
  mkyb 26 Ekim 2016 - 16:20Ne kadar medeniymiş o zamanlar. Seyirciler tek adımla sahaya girebilir ama girmemiş. Şimdi ise tel örgüleri atlayıp giriyorlar sahaya.
  +12
 • arakli
  arakli 26 Ekim 2016 - 19:06Spikerin Türkçesine kurban olayım, adeta bir hikaye anlatırcasına sundu maçı. Sanki şimdiki Ertem!
  +12

Tüm Yorumlar

 • newropat06
  newropat06 27 Ekim 2016 - 23:52kral Metin oktay
  • szgncvgn
   szgncvgn 26 Ekim 2016 - 20:55habeşistan'ı yozgat'ın bir ilçesi sanırdım küçükken
   +4
   • arakli
    arakli 26 Ekim 2016 - 19:06Spikerin Türkçesine kurban olayım, adeta bir hikaye anlatırcasına sundu maçı. Sanki şimdiki Ertem!
    +12
    • turkishlove
     turkishlove 26 Ekim 2016 - 18:53Etiyopya ile ilgili şu ufak bilgi aklımda kalmıştır.
     Bunlar Habeşistan isminden Etiyopya ismine geçiyor. Bazı devletler bunları sallamıyor ve Habeşistan olarak devammı ediyor ne... Sonra bunlarda Etiyopya yazmayan hiçbir yazışmayı ülkeye sokmuyorlar, habeşistan diye gelen postaları imha ediyorlar falan...sonra tabi herkez seve seve Etiyopya diyor.
     +8
     • hlksnrr
      hlksnrr 26 Ekim 2016 - 18:10Öyle bir ülke düşünün ki yok olurken içinden bir adam çıkıyor ve yok olmak üzere olan ülkeyi silah arkadaşlarıyla yoktan var edip dünyaya bir ders veriyor.Bataklığa dönüşmüş, başkentinde İngilizler geziyorken, İstiklal Caddesinde Yunan bayrakları asılıyken kurulan yeni ülke dünyanın süpergüçlerine karşı doğan bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti oluyor.

      O yıllarda başlayan yoğun çaba ve gayret ile bu insanlar bu ülkede yokluk içinde fabrikalar kurmuşlar hatta uçak bile üretmişler.

      Spora önem verilmiş nice güzel 19 Mayıslar kutlanınmış. Daha sonra bu ülkenin güçlenmesine engel olmak için değişik politikalar izlenmiş önce Amerika siz üretmeyin biz size verelim demiş ülkenin sanayisini mahvetmiş.Sonra sağcı siyaset ile ülkenin damarları bir bir kurutulmaya başlanmış, bu ülkeye en büyük kazık atılmış ve ülkeye çok daha büyük ivme kazandıracak Köy Enstitüleri kapatılmış.

      Sonra yavaş yavaş din siyaseti ile bu milleti uyutmaya başlamışlar, önce sanattan, tiyatrodan, müzikten uzaklaştırmışlar.

      Şimdide görüyoruz ki tarım, hayvancılık bitirilmiş, Cumhuriyetinin ilk yıllarında uçak üreten Türkiye Cumhuriyeti 21 yüzyılda saman ithal edecek konuma gelmiş ve bu ülke bir çok tarım ürününü ihraç etmesi gereken yerde ithal ediyor.

      Şimdi sanata, Cumhuriyete, Atatürk'e büyük düşmanlık var işte bu ülkeyi böyle böyle oyalayıp geriye götürdüler.

      Eskiden karşımızda şerefiyle düşman vardı çıkar açıkça söylerdi biz düşmanız der işgale yeltenirdi ve Türk Milleti onlara cevabını cephede çok güzel vermişti.Şimdi düşman içimizde ve gizliden yürütüyor işlerini, içeriden çürütüyor ve bir çoğunluk bu düşmana destek veriyor.Bu İngilizler, Yunanlar savaşarak zarar veremedi bize bu kadar taki birileri çıkıp köy enstitülerini kapatarak.

      Eski görüntüleri görünce bunlar geliyor aklıma yıl 1962 olmasına rağmen insanlar modern ülke şimdikinden daha ileri.

      Gittikçe geriye gidiyoruz ama dibi görmeden tekrar yükselemeyeceğiz anlaşılan. Bu ülkenin tekrar modern bir Cumhuriyet olarak Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleceğine inanıyorum.

      Ama bu sıkıntıları düşündükçe, yaşadıkça aklıma hep şu söz geliyor : " En şanlı olanlar Atatürk yaşarken ölenlerdir. " keşke Atatürk'ü gerçekten anlamış bir lider başımızda olsaydıda bugün gerçek anlamda modern bir Cumhuriyet olsaydık.

      Ama o da olacak bu ülke belki dibi görecek ama tekrar yükselecek.Ümidinizi kaybetmeyin dostlarım.Bu konuya çok canım sıkılıyor uzun uzun yazıp içimi döktüm.Buraya kadar okuyanlara binlerce kez sevgiler, saygılar...
      +4
      • MasarMasa
       MasarMasa 26 Ekim 2016 - 18:07"Habeş" kısaca siyahi demek bizim oralarda habeş köyü var ilginç aslında
       +1
       • se7en
        se7en 26 Ekim 2016 - 17:34etiyopyanın kadrosunu da yazalım;

        1 Mikael Gila
        2 Berhe Asmelash
        3 Mohamed Awad
        4 Berhe
        5 Araya Kiflom
        6 Girma Tekle
        7 Luciano Vassalo
        9 Gebre Medhin Tesfaye
        8 Mengistu Worku
        10 Guetacheau
        11 Italo
        +8
        • se7en
         se7en 26 Ekim 2016 - 17:31çok güzel paylaşım
         +4
         • marlboroone
          marlboroone 26 Ekim 2016 - 16:37karşılıklı akın deyişine kurban senin
          +6
          • mkyb
           mkyb 26 Ekim 2016 - 16:20Ne kadar medeniymiş o zamanlar. Seyirciler tek adımla sahaya girebilir ama girmemiş. Şimdi ise tel örgüleri atlayıp giriyorlar sahaya.
           +12

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...