8 Aylık Sokağa Çıkma Yasağının Ardından Şırnak

6.730 izlenme - 16 Kasım 2016
Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonlar nedeniyle 246 gün süren sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasının ardından, Şırnaklılar kente geri dönmeye başladı.
Ancak birçoğu evlerinin yerinde moloz yığınları buldu.
Kategori: Çüşşşş
sitene ekle
Etiketler: BBC Türkçe ŞIRNAK türkiye sokağa çıkma yasağı pkk ordu çatışma güneydoğu hdp kürt yıkım moloz

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • csiankara
  csiankara 16 Kasım 2016 - 20:24Şırnak'ı görmüş ve yaşamış biri olarak görmeden konuşanlara diyeceklerim var. Devlet rant için yıkmış da adam evini o halde görünce tabi pkkyı desteklermiş. Yahu sen ne gördün de konuşuyorsun? Çaydanlık, sürahi gibi türlü türlü malzemelere bomba tuzaklanmış bir yerden bahsediyoruz. Sıfatsızlar muza bomba yerleştirip evin ortasına bırakmış daha var mı bunun ötesi? Bakın Şırnak dağların arasında kalmış bir yer. Haliyle çatışmalar daha çetin geçti. Sen evinde değilken evinde pkklılar vardı. O adamı vururken evin mecburen zarar gördü. Peki bu adama devlet para vermeyecek mi? Veriyor güzel kardeşim. Git bankamatik sırasını gör. Tüm vatandaşlar evlerinde olan zararları gidip bildiriyor, devlet de gidip evini inceliyor. Oluşan tutar kadar bazen daha fazlası bir biçimde zararları zaten karşılanıyor. Çatışmalarda evine zarar gelmemesine rağmen sırf parasını alabilmek için durumu fırsata çevirip evini yıktıran mevcut. O evi satsa o kadar para etmezdi. Bundan on gün kadar önce, Şırnak belediyesinde bomba patladı. Polis arkadaş yaralandı, bomba arama köpeği öldü. Yatacak yerleri yok sıfatsızların. Yasaksa yasak, güçse güç. Devlet gücünü göstermeli, vatandaşta kimden yana olduğunu seçmeli. Rabbim Şırnak'ı temizlerken şehit olanlarla birlikte tüm şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.
  +27
 • yallawo
  yallawo 16 Kasım 2016 - 16:15Devletiniz suçlamayın, tamamen pkk'nın eseridir.
  +16

Tüm Yorumlar

 • eclairs34
  eclairs34 20 Kasım 2016 - 04:07lan şırnakta sokağa çıksan nolur amk
  • espo3535
   espo3535 18 Kasım 2016 - 07:41Hiç üzülmüyorum aq gece gündüz beraber bomba döşediler beter olsunlar hain köpkekler
   • gandak
    gandak 17 Kasım 2016 - 23:12bordo klavyeli dediğiniz insanlar şehit oldu orda... bugün burda yazar yarın şırnakta yarın kandilde yazar ;) anlayana
    • alper.tunga
     alper.tunga 17 Kasım 2016 - 21:49@hafizdurruti 20 yasinda gencecik askerleri kim sehit ediyor? Ayi yogi ve arkadaslarimi? Sende biliyorsun icten ice o kadar asker o sehirlere neden gonderiliyor, gonderilmezse dogunun ne hale gelecegini? Ayrica batiya gelen kurtlerin hangi islerde calistigindan baslayarak genel bir resim cizebilirsin. Bu sitede pkkyi savunma, sktir git fb da gruplarda salyalarak sacarak TC ye kufur et.

     @kemalkılıcdaroglu Bir video daki bir caminin neden yikilmamasindan sonuc cikaracak kadar paranoyak olma. pkk nin ne dini, ne serefi, nede bir ideolojisi var. Ayni bir orospu gibi o gece kim fazla verirse, onun altina yatan bir orgut.
     +2
     • hafizdurruti
      hafizdurruti 17 Kasım 2016 - 16:07hayır bu insanlar batıya gelince de pis kürtler istila etti diyosunuz. siz nesiniz aslında kendiniz de içten içe biliyosunuz.
      • hafizdurruti
       hafizdurruti 17 Kasım 2016 - 15:58yine klasik ben orayı gördüm ettim diye batıdaki insanların vicdanı yara almasın diye psikolojik harekat yürüten beyanatlara rastlayabiliriz. bodrum katına saklanmış silahsız onlarca kişiyi yakarak öldürdüler oh olsun pkkya dediniz. ulan pkknın bodrumda silahsız ne işi var demediniz. laf anlatmak faydasız.
       -2
       • kemalkılıcdaroglu
        kemalkılıcdaroglu 17 Kasım 2016 - 14:42Kendi videoma ayrıca yorum yapmak istemiyorum ama camiler niye sağlam, pkk hiç mi bir camiyi mevzi almamış, caminin birini askerin üzerine yıkmamış. bu örgüt dine çok mu saygılıydı da, biz bilmiyoruz?
        +1
        • malafatüs
         malafatüs 17 Kasım 2016 - 13:30niye devleti suçlamıyorum amk. benmi getirdim süreç dümenlerini. bu orospu evlatları süreç zamanında şehre yaptı yığınağını. oldu hem vesile ol hem de sadece pkkyı suçla
         +2
         • sensetik
          sensetik 17 Kasım 2016 - 11:54Şair ne diyordu.
          Bırak Şırnak dümdüz olsun
          Zafer bize son söz olsun.
          Zafer yakındır.
          -1
          • teoratick
           teoratick 17 Kasım 2016 - 10:07sevgili şırnaklılar devlet şehri yenileyecektir. ama sizde ne olur doğruyu yanlışı görün artık
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...