Dış Mihraklar - Özgür Demirtaş

altınejder altınejder diyor ki;
Ekonomimizin dış mihraklar tarafından zarara uğratıldığını anlatanlara hocamız kısa bir ekonomi 101 dersi vermiş, umarım bir gün birileri böyle kaliteli insanlara gereken değeri verir.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: dış mihrak özgür demirtaş ekonomi bağımsız hukuk şeffaf kişi
188 03 Aralık 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • cruzeiro
  cruzeiro 03 Aralık 2016 - 02:07Akp ve siyasal islam,bana bir gençlik ülkeye de bir gelecek borçludur.

  Ulan ben türkiye'de derece yapmış(322.) Türkiye'nin en köklü hukuk fakültelerinden birinde yüksek lisans yapan 26 yaşında bir adamım.Alanım gereği oldukça internasyonel bir insan topluluğuyla muhatap oluyorum.
  İçlerinde Alman'ı,Amerikalısı,Danimarkalısı,Yeni Zelandalısı bile var.Çoğunlukla akademik muhabbetler yapsakta hoşbeş muhabbetimiz çok oluyor filmdi,sinemaydı,tarihti,futboldu vs..Ve çok açık bir şekilde söylüyorum benzer yaştaki yabancı dostlarımdan hiçbiri benim kadar alanında yetkin,donanımlı değil.Alanı geçtim yaptığımız entellektüel muhabbetlerde o kadar temel kültür noktalarında eksiklikleri var ki dandik eğitim sistemimizi över oldum.Fakat hepsi benden çok aşık bir şekilde mutlu,sosyaller.
  Çünkü onlar benim gibi siyasal krizlerin içinde boğulmuyor,hiçbiri bir güne tecavüz,rejim tehditleri,hukuk ihlalleri,çocuk evlilik yasaları,ağaç katliamları,zamlar,terör,canlı bomba,kaosla başlamıyor;kafalar berrak pompasına,parasına,refahına bakıp ortalama bir şekilde işini yapıyor çoğu.

  Ulan etrafımızda görüyoruz,iyi okullarımızda iyi fakültelerimizde zehir gibi,akarsu gibi gümbür gümbür zeki,dürüst,dünya tatlısı bir ton genç var.
  Bizi,bu ülkeyi şu siktiğimin siyasal islamında heba ediyorsunuz..
  +50
 • orlando0
  orlando0 03 Aralık 2016 - 02:17Ümitsizliğe düştüğümde, şöyle insanlarla aynı tarafta olduğumu görmek bana güç veriyor.
  +32

Tüm Yorumlar

 • posseidon84
  posseidon84 06 Aralık 2016 - 00:34lan bu batırel borsa yorumcusuydu tgrt haberde. bi abi bunu dinleyip kağıt aldı yarra yedi. haala söver durur zavallı.
  • usta66
   usta66 04 Aralık 2016 - 23:36Bir ülkenin başka bir ülke üzerinde etkisi muhakkak vardır ama bu bir yere kadardır. Fazlasını o ülke kendi eli ile yapar. Mesela biz. Mesela Fetö. Süreli Fetö için 'Amerikanın 40 yıllık planı' diyoruz ama lütfen dürüst olun, bu örgütü Amerika değil biz büyüttük. İşsiz olan memur olmak için, Memur olan Amir olmak için, Amir olan Müdür olmak için, yani menfaat için bu örgüte katıldı ve menfaati için tüm bu haksızlıkları görüp sustu. Devletin sistemini denetleyecek kim varsa bu örgüte dahil olduğu için kimse buna dur demedi. Hükümet de dahil (bkz; Ne istedin de vermedik?) Bu oyunu gördüğü bildiği halde kendi menfaatleri için sustu. İşte bu yüzden biz tüm bunları hak ettik. Şimdi de samimi olup sorunun akılcı çözümü için kafa yormak yerine kolaya kaçıp suçu Ameikaya atıyoruz. Fetö'yü teslim et diyoruz. Eder yada etmez, asar yada hapsedersin, bunların hiç biri önemli değil. Ne ölenler geri gelecek ne de yaşananlar unutulacak. Önemli olan bu hataları görüp sistemin birdaha böylesine tahrip edilememesi için tedbir almak. Peki biz böyle mi yapıyoruz? Maalesef hayır. Darbe girişiminden sonra "Fetöcü" "Fetöcü gibi" "Fetöcüye benziyor" kim varsa yargısız, sorgusuz, sualsiz, memuriyetten ihraç ediyor. Tutukluyoruz. Darbe gecesinden sonra söylenen "yapanın yanına kâr kalmasın, yapmayanın canı yanmasına" yalan oldu. Yetmiyor hükümet 'devlet kadrolarını cennete teslim etmenin yanlış olduğu' değil, 'yanlış cemaate güvendiği' kanaatinde. Eskiden Fetö'ye peşkeş çekilen ne varsa şimdi Süleymancılara, Menzilcilere, bilmem necilere pay ediliyor. Darbeden sonra kimisi idam istiyor kimisi şeriat. Ulan biz bu sıkıntıları devletin kurumlarını 'dindarlara' teslim ettiğimiz, kanundan, hukuktan, koptuğumuz için yaşamadık mı zaten? Cemaatlere verdiğimiz fırsatı Laikliğe vermediğimiz sürece bu ülke dönüp dolaşıp bu kaderi tekrar tekrar yaşayacak. Pardon. Kader Diyemezsin Sen Kendin Ettin!
   +4
   • mucrim
    mucrim 04 Aralık 2016 - 21:22akp mecliste trt de mit te bakanlıklard bakanlık yardımcılıklarında belediyelerde taşeron firmalarda ihalelerde en gelişmemiş ilçelerin müdürlüklerine kadar kendi ellerinde ama zerre sorumluluk almıyorlar sorumluluk duymuyorlar. hem kendi suçlarını hem her olumsuzluğu uydurdukları fetöye paralele atıyorlar. herkesten fazla dış güçlerle dostluk görüntüleri verip sıkışınca dış gücede atıyorlar. cahil sürüsü seçmenleri yer nasıl olsa.
    80 bin memuru işten çıkarmalarının sebebi devleti maaşları ödeyemeyecek hale getirmelerinden dolayı. feto safsatadan ibaret
    +1
    • hawker
     hawker 04 Aralık 2016 - 13:40bilezzik gibi
     +5
     • sinnerman
      sinnerman 04 Aralık 2016 - 12:26Abi güzel konuşmuş dış mihrak şunu yapar bunu yapmaz diye ama zaten Akp illeti bir dış mihrak projesi değil mi? Öyle. O yüzden abicim dış mihrak bunu yapar ama onu yapamaz dediğin her şeyi bal gibi yapar bu baştaki esas vatan haini kuklalar sayesinde. Türkiye Menderes zamanından beri emperyalizm finosu bir ülkedir. Bu ülkede bilinçli ve sistematik olarak eğitimin üretimin ve daha nice şeyin gelişimi engellenmektedir. Size Türkiye ve benzeri ülkelerin tek kurtuluşunu söyleyeyim. Nükleerlerin konuştuğu bir 3. Dünya savaşı çıkar. sonucunda mevcut emperyalist ve kapitalist sistem çöker. para ve güçle değil bilinç ve akılla yönetilen bir dünya düzeni kurulur. O sırada Türkiye diye bir ülke kalırsa işte o zaman huzurlu zamanlar bizi bekliyor demektir.
      +3
      • ictersaci
       ictersaci 04 Aralık 2016 - 01:16gamedogg adlı kullanıcıyı neden eksilediniz bu kadar? Çok yanlış bir söz mü etmiş?

       İşbirliği yaparak, güdüme girerek, boyun eğerek, bağımlı olarak dahi zamanla güçlenilebilir. Örneğin Kraliçe'nin buyruğunda, ABD ile tam işbirliği yapan Anglosakson Avustralya. Askeri yönden boyun eğmiş bağımlı Almanya bunun için daha anlaşılır bir örnek olacaktır. Buna karşın güçlü bir ülkedir. Batılı güçbirliğince kollanmaktadır.

       Türkiye ise işbirliği yapmasına karşın birçok yönden güçsüzdür. Çünkü Türkiye ayrıca bağımsız olmakla da yükümlüdür. Çünkü bizi koruyup kollayan Batılı-Doğulu güçbirliği olmaması bir yana on yıllardır Batılı güçbirliğince kösteklenmekteyiz.

       Anlaşamadığımız konuları açıklığa kovuşturmak istiyorum. Diyebilirsiniz ki; Almanlar disiplinli, çalışkan, üretken ve belli bir kültürü benimsemiş kimselerden oluşmuş bir topluluk olabilmiş, kendine değer verecek yöneticileri oluşturan ve seçtiren bir düzeneğe sahipken bizde durum böyle değildir. Bu çok doğru. Kendimizi içine soktuğumuz tüm kötü durumlarda, doğrudan kendimizin (toplumumuzun) de büyük suçu olduğunu da söyleyebilirsiniz. Bu da çok doğru.

       Ancak soruyorum: hırsızın hiç mi suçu yok?

       Bırakınız ampüllerin saçmalamalarını. Onların taptığı BOP Eşbaşkanı değil mi ki dış mihrakların maşası!

       Ekonomik politikalarımızdan sağlık politikalarına, eğitim politikalarımızdan gümrüklerimize, askeri politikalarımızdan yasalarımıza vb. kadar her işe karışan, her konuda söz sahibi olabilen Batılı güçbirliği değil midir?

       Liberal görüştekilere göre bir sorunun en doğru çözümü o sorunun en kısa ve barışçıl yoldan çözülmesidir.

       Örneğin Almanlar 2. Dünya Savaşı'nda neden oldukları yıkıma ve savaş sonrasında ikiye ayrılmalarına, kısaca büyük bir çöküntüye karşın kendilerini toparlayabilecek ortamı nasıl sağladılar?

       Ona buna rest mi çektiler?

       Dışarıya "he" dediler, boyun eğdiler ve bu sayede kendi işlerine bakabildiler.

       Oysaki biz Almanya gibi Batılı güçbirliğince kabül gören bir topluluk, bir ülke değiliz ki? Böyle olsaydı yıllardır yapılan işbirlikleri, var olan bağımlılıklar bizi bir ölçüde dahi olsa güçlü kılmaz mıydı? "He" dediler, boyun eğdiler de ne oldu?

       Gerçekte o işbirlikleri ve bağımlılıkları sağlayacak olan politikacıları başımıza saranlar (eğitilip parlatılıp partilere, askeriyeye, kamuya, din alanına sokulanlar) en başta ABD olmak üzere Batılı güçbirliği değil midir?

       Onlar için de bizim için de bu iş en başından yok hükmündedir. Onlar için ATATÜRK bir felâkettir ve tam bağımsızlık yolunda büyük bir kararlılık örneğidir; ayrıca toplumlarımızın inanç ve anlayışı uyuşmamaktadır. Dolayısıyla "dışarıda bağımlı olsunlar ama içeride kendi kendilerini geliştirsinler de uyum sağlasınlar, gücümüze güç katsınlar" bile dememişler, doğrudan sömürülecek, gelişmesi her türlü yol ve yöntemle engellenecek bir ülke olarak görmüşlerdir.

       Bu işin bir yönü.

       Bir öbür yönü ise görüntüdeki kişinin söyledikleri: Sen bir yolunu bulup güçlen de gerisi kolay

       Soru: Nasıl güçlü olacaksın?
       Yanıt: ABCÇD yeniliklerini, devrimlerini, yasalarını yap! Kimse engel olamaz!

       Soru: Nasıl?
       Yanıt: Bunları yapabilecek olanları seçerek.

       Soru: Peki bu nasıl olacak?
       Yanıt: ...

       Çözümsüzlük burada başlıyor. Batılı güçbirliğince başımıza sardırılanlar bu tür seçimleri yapamayacak bir toplum yarattılar.

       "Dış mihraklar" diye diye zırlayıp kendi taptıkları kimselerin "dış mihraklar"ın ürünü olduğunu kavrayamayan ahmaklara topumuz kızıyoruz. Kızıyoruz ancak onları değiştirmedikçe, bizi çöküntüden çıkarıp yükseltecek yöneticileri oluşturacak bir düzenek kurmadıkça ve tüm bunlara engel olmaya çalışan iç ve dış odaklara topluca, bilinçlice karşı çıkmadıkça yok olmamız kaçınılmaz.

       Esenlikler

       http://www.dr.com.tr/Kitap/Sivil-Orumcegin-Aginda/Mustafa-Yildirim/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Turkiye-Politika-/urunno=0000000185968

       http://www.kitapyurdu.com/kitap/ortagin-cocuklari-amp-angloamerikan-sivil-pasalar-darbesi/241999.html

       http://www.dr.com.tr/Kitap/Iblisin-Kiblesi/Cengiz-Ozakinci/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Turkiye-Politika-/urunno=0000000189764

       http://www.idefix.com/Kitap/Turkiyenin-Siyasi-Intihari-Yeni-Osmanli-Tuzagi/Cengiz-Ozakinci/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Turkiye-Politika-/urunno=0000000177237
       +2
       • bitchslap
        bitchslap 04 Aralık 2016 - 00:45Siktir lan ajan bu. (AKP'li beyni)
        • Aduu
         Aduu 04 Aralık 2016 - 00:30bu adamı başkan yapın
         +3
         • kemalkılıcdaroglu
          • kalimeras
           kalimeras 03 Aralık 2016 - 19:47rejimin yasayabilmesi icin hayali dahi olsa dusmanlara ihtiyaci var. balyoz cekic örs feto dis mihrak faiz dobisi dolar ve misvak lobisi bitmez bizde.
           +11
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...