Almanya'da 100 Euro'luk Alışveriş

21.141 izlenme - 28 Ocak 2017
nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Almanya'da yaşayan Murat Üzün ilginç bir tespit yaptı.Murat Üzün 100 Euro ile alışveriş yaparak alım gücünü gösterdi.Adam bize 100 lira alarak bu tespite uymamızı istiyor
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: almanya 100 euro alışveriş murat üzün
100

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

  • nurettinballises
    nurettinballises 28 Ocak 2017 - 17:27Türkiye ile Almanya arasında fark diye birşey olmaz. Türkiye ile Malezya arasında fark diye birşey olur.
    Almanyanın sıkletinde değiliz.
    +29
  • obii
    obii 28 Ocak 2017 - 23:39Ulan abla ne kadar düzgün biri, kadın sigaranın bile gösterilmesine gönlü razı gelmedi...bırak 100 eu yu felan sen düzgün bir kadın bulmussun abi ona bak.
    +27

Tüm Yorumlar

  • doniedarko3
    doniedarko3 25 Temmuz 2017 - 21:54Be amına kodum çocukları madem geçinemiyonuz gelin ülkenizde yaşayın amın akodum çomaları.
    -1
    • husoo1945
      husoo1945 01 Şubat 2017 - 00:17abi video çekme artık insanlığımdan utanıyorum artık.
      +1
      • orhanskrci
        orhanskrci 31 Ocak 2017 - 11:41bizim para 70 lik teqilada biter
        • oytunkaan
          oytunkaan 30 Ocak 2017 - 15:36Denyo buradaki ortalama maaş aylık Tr parası ile 8000 TL olabilir ama sen Türkiye de 4000 lira kira ödemiyosun.
          Benim ev için sadece aylık ödediğim 870€.. Dediğim gibi geriye bir sikim kalmıyo.
          Eşim çalışmassa sittinsene geçinemeyiz. Bebeğim var 3 ay sonra kreşe vereceğim 350€ aylık.
          Veriyim benim maaşı öde herşeyi geriye kalanla bana şekermi alırsın artık pizzamı alırsın yoksa 5 taksitle dildo alıp götünemi sokarsın onada sen karar ver!
          -17
          • kadirdeli
            kadirdeli 30 Ocak 2017 - 15:24Bir anımı anlatayım...

            Almanya'da Erasmus öğrencisi iken, üniversite festival düzenledi. Neredeyse tüm öğrenciler festivalde her yer tıklım tıklım, bizim okul Almanya'nın en doğusundaydı bu yüzden aşırı derecede Nazi grupları vardı. Akşam belli bir saatten sonra tek başımıza dışarı çıkmazdık.

            Festivalde bizim arkadaşlardan birisiyle muhabbet ederken sapsarı saçlı ve yemyeşil gözlü bir kızın bana baktığını farkettim gözünü benden ayırmıyordu. Yanına gittim tanıştık sarhoş bir Alman kızı... Biz birbirimizi duyup o gürültüde konuşmaya çalışırken, arkadan bir kaç Nazi grubu geldi bana bişeyler söylüyorlar anlamıyorum. Kıza bağırıyorlar filan, kız o hengamede bana numarasını verdi ve buradan git yoksa sana zarar verecekler dedi.

            Ertesi gün kıza mesaj attım ve buluştuk, ilk defa birisi bana bu kadar tuhaf bakıyordu benden hoşlandığını sevdiğini gözlerinde görüyordum resmen.

            Fazla uzatmayayım.. Bana gel benim evimde yaşa dedi Türkiye'ye dönmeme 1 ay vardı. Ben evine yerleştim, önceden yazdığım bazı şiirlerimi sırf onun için İngilizceye çevirerek anlattım. Ateist babası Almanca Kuranı Kerim hediye etmiş orada aklına takılan anlayamadığı yerleri bana soruyordu. Bende açıklayabildiğim kadar anlatmaya çalışıyordum. Birgün başka bir dinden İslama geçilebiliyopr mu diye sordu. Ben de evet dedim.

            Dışarıya çıksam bende geleyim mi diyor arkadaşlarla buluşmaya gitsek ben de geleyim mi diye gözleriyle belli eder di. Türkiye'ye dönmeme 1 hafta kala neredeyse her gün ağlıyordu. Beni çok sevmişti, ben arada arabesk damarım tutuyor evde Müslüm Baba şarkıları açıyordum, Neşet Ertaş dinliyordum. "Senin dinlediğin müzikleri sen yokkken de dinlemek istiyorum, bunların hepsini bilgisayarıma yükler misin" demişti.

            Döneceğim gün uçağımö gece 4'teydi. Havalimanı Berlin'de olduğu için 1 saatlik mesafe sen gelme istersen gece gece dedim. Ama dinlemedi geldi, yol boyunca sakın ağlama ne olur ağlama diyordum o da "ağlamayacağım söz veriyorum" demişti.

            Gripin'in Sensiz İstanbul'a Düşmanım şarkısını dinlerdim tüm sözlerini çevirdim o da Sensiz Frankfurt'a Düşmanım diye söylüyordu...

            Havalimanına vardık bir bankta bekliyoruz, başını omzuma koymuş öyle duruyordu. Birden benim uçağın ilk anonsu yapıldı o ara omzumda bir ıslaklık hissettim.. baktım içten içten sessizce ağlıyor.. Yandaki bankta Türk bir teyze oturuyordu, kızın ağladığını görünce bana baktı Türk müsün oğlum dedi. Evet teyze dedim. Niye ağlıyor diye sordu. Ben gidiyorum diye ağlıyor dedim. Geldi kızı kucakladı teyze de ağlamaya başladı, "ağlama kızım elbet kavuşursunuz" diye Türkçe teselli etmeye çalıştı..

            Uçağa giderken bana son sarılışı... ve gözlerime baktı seni bir daha göremeyecekmişim gibi korkuyorum dedi. Ben de görüşeceğiz dedim...

            Türkiye'ye geldiğimde bavulumu açtım annemde yanımdaydı, birde ne göreyim en üste kendi fotoğrafını çerçeveletip koymuş. Şaşırdım annem kim bu dedi gülerek, arkadaşım dedim.

            Üniversite devam ederken Almanya'dan bana tam 4 tane mektup gönderdi. Mail veya mesaj atabilir yada arayabilirdi ama o mektup gönderdi, duygusaldı... İlk defa birisinden mektup alıyordum hem de taa Almanya'dan. Mektupları nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum ama şöyle ifadeler geçiyordu "ben ne iyilik yaptım ki sen beni sevecek kadar yanımda oldun." "Senin beni sevmen benim için dünyadaki her şeyi değersiz kılıyor bir tek sen varsın..."

            Ben korkuyordum.. daha ikinci sınıftaydım. okulu nasıl bitireceğimi bile bilmiyordum. Umut veriyorum çok seviyorum ama burada benim hayatım zaten bombok onun hayatını da buraya getirerek mahvetmeyeyim diye hep düşünüyordum. Hiç bir mektubuna cevap yazmadım, yazamadım...

            Bana son bir mektup gönderdi, "seni çok sevdim, nefret edemiyorum ama bana neden böyle yaptın" diye.

            Sonraları baktım.. Forever Alone (Sonsuza dek yalnız) yazıyordu profilinde...

            Amk kendimin.
            -3
            • diegosfo
              diegosfo 30 Ocak 2017 - 15:06O zaman hep beraber Almanya'ya taşınalım.
              -2
              • efbiay
                efbiay 30 Ocak 2017 - 13:07ben abinin iyi niyetini anlıyorum ama bu videoyu youtubeda gördüm.altına beynini siktiğimin biri "sen orada almanyayı övüyorsun ama yarın başkanlık geldiğinde türkiye güçlendiğinde ağlama" tarzı bir şey yazmıştı.bu tarz bir şey tam hatırlamıyorum yazılanları.hani kime ne anlattığını bilmiyor ki adam.zannediyor ki karşılarında düşünebilen normal insanlar var.
                +5
                • bluenhipo
                  bluenhipo 30 Ocak 2017 - 12:37Allam hala 400TL filan diyolar ya...

                  Su site kira, yiyecek, ulasim, eylence vs gibi bircok veriyi degerlendirip alim gucu karsilastirmasi yapiyor.

                  https://goo.gl/dHVXO0

                  - Senin burda kazandigin 1400TL nin alim gucune orda 636 Eurosu olan adam sahip. Ordaki asgari ucret 1400 Euro.

                  - Comarlarin dedigi gibi cogu sey aslinda Turkiye'de daha ucuz. Ama buna ragmen orda asgari ucret alan biri kendi ulkesinde senin iki katin alim gucune sahip.

                  - Hala "ama euroyi tlye cevirince zatenklasfksaf" filan diyosan TL cinsinden alim gucu karsilastirmasi da var. Alim gucunu TL cinsinden baz alirsan Istanbul'da ortalama net maas 2380 TL Munih'de ortalama net maas 10880 TL.
                  +3
                  • boxthechat
                    boxthechat 30 Ocak 2017 - 11:26abi allah var yenge seni çok seviyor. bakışlarından anladım. allah sizi mesut etsin.
                    • apollonius
                      apollonius 30 Ocak 2017 - 10:04videodan sonra marketten bişey alamaz oldum aq, ulan bu almanyada 5 de 1 fiyatınadır salakmıyım diyorum,bişey alamadan geri çıkıyorum
                      -1

                      Popüler İçerikler

                      © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...